Sbírka ukončena:

Dlouhá cesta maminky Michaely a jejich princezen

Vybráno 0 Kč 8 750 Kč
55 000 Kč
 -
10 dárců
Celkem se zapojilo
875 Kč
Průměrná výše daru
3 500 Kč
Nejvyšší dar
1 den
Vybráno za
Více o této sbírce

Dlouhá cesta maminky Michaely a jejich princezen

Vybráno 0 Kč 8 750 Kč
55 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Michaela Macková
Datum přidání
20. 11. 2023

Představení sbírky

Dobrý den, sbírka se týká mých dvou princezen a mě.

Dostaly jsme se do opravdu těžké situace. Starší dcerka Vaneska je bez otce celých 10 let a mladší dcerku mám v těžké střídavé péči.

Čeká nás soudní proces. Já sama mám psychické potíže pospolu se starší dcerou a přes veškeré úsilí se mi nedaří sehnat zaměstnání. Mám k tomu všemu posttrauma z ex partnerú. Posledniho řeší kriminálka v Hradci Králové. Dostala jsem se po rozchodu na úplné dno a nevím si už s ničím rady. Dcerám nemohu dopřát nic a momentálně už není ani na základní potřeby jako jsou potraviny, drogerie, jízdné a mnoho dalšího jako je oděv na zimní období,  léky když marodí dcerky atd. Čeká mě soud, takže sbírku dělám i z důvodu, abych si zaplatila základní rodinné potřeby a měla jsem pak možnost si sama platit advokáta u soudu pro moji malou dušičku.

Timto nedělám sbírku na soudní řízení, ale na vše důležité okolo a právního zástupce si budu platit sama . Vím, že mnoho lidí je tu na tom mnohem hůře, ale vše ,co dělám, dělám pouze pro své dcery, aby měly šanci na lepší život. Proto jsem se rozhodla uspořádat sbírku pro mé holčičky, které miluju nadevše.  Předem děkuji za Vaši shovívavost a pomoc. Třeba i já budu jednou v situaci, kdy budu moci někomu pomoct. 

Komu pomůžeme?

Problém se objevil u mě, když se mi narodila první dcera. Spustily se mi psychické potíže. Hraniční porucha osobnosti a neléčené ADHD. Po 6ti letech se mi narodila má druhá milovaná holčička, kterou mi její otec doslova ukradl v jejich 6ti měsících života. Od té doby se soudíme a nedokážeme se dohodnout.  Moje holčičky mě milují obě dvě a já je.

Už jsem jednou měla bezplatného právníka a dopadlo to katastrofálním způsobem. Nyní jsem si našla na doporučení v Hradci Králové výborného právního zástupce a hodlám bojovat za jeho pomoci. Musím bojovat za své dušičky, slíbila jsem jim, že nikdy nepřestanu bojovat, ale síly taky schází chvílemi. 

Po rozchodu jsem si po 2 letech našla partnera. Lépe řečeno on mě/ nás, ze kterého se po čase vyklubal despotický manipulátor, který neměl zábrany a nuceně jsem s ním otěhotněla. Musela jsem na interupci a můj zdravotní stav se zhoršil o to více.  Pak už se to pouze stupňovalo z jeho strany. Ve výsledku byl vyhoštěn z bytu a řeší ho už dlouhou dobu kriminální policie v HK .

Čeká mě soudní proces i s ním za to, co vše napáchal. Slíbil mi před rozchodem, že se postará o to, aby mi maličkou nedali u soudu a tak nelenil a zkontaktovat mého ex partnera se kterým splodili pekelný plán  ,, zničit mě,, takže udání za udáním na PČR a neustálé naschvály.  Už jsem v koncích a nemohu se zvednout ze dna.

Známí mi doporučil tuto sbírku a tak jsem se rozhodla to zkusit, že třeba budu vyslyšena a najdou se lidi, kteří by byli ochotni pomoct.  Jsem v situaci, kdy momentálně nemám možnost sehnat práci takovou, abych to dokázala skloubit s holčičkama a mými psychickými problémy. Spolupracuji s neziskovou organizací Aufory, kde mi pomáhají po psychické stránce a nyní mám schůzku do PDZ nadace. Co se práce týče zkoušela jsem i úklidy na úkor mého zdraví, mám tyto práce zakázané od ortopeda, ale lidé se mi ještě vysmívají.

 Do toho mi snížili na úřadu práce příspěvek na bydlení o skoro 3000Kč, tudíž na tom budu o mnohem hůře a proto žádám o tak velikou částku, abych mohla nakoupit zásoby dopředu.

Nechci  se tu litovat, chci bojovat dál, jen už si s tím sama nevím rady.

Spolupracuji i s OSPODEM v Hradci Králové. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na potraviny od základu a drogerii na několik měsíců dopředu. Jízdné do školy,  oblečení pro obě dcery včetně bot. 

Předem všem moc děkuji. S pozdravem Michaela 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
300 Kč  •  21. 11. 2023 16:43
Dárce, který je pro každou dobrost
50 Kč  •  21. 11. 2023 14:57
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  21. 11. 2023 11:12
DobroDárce
3 500 Kč  •  21. 11. 2023 8:28
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  21. 11. 2023 6:38
Velkorysý dárce
100 Kč  •  21. 11. 2023 0:02
Milý dárce
600 Kč  •  20. 11. 2023 22:00
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  20. 11. 2023 21:51
DobroDárce
300 Kč  •  20. 11. 2023 16:35
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  20. 11. 2023 16:21

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat