Sbírka ukončena:

Doma je nejlíp! Podpora adoptivních rodin.

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
15 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
500 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Doma je nejlíp! Podpora adoptivních rodin.

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
15 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Slezská diakonie
Datum přidání
8. 4. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Slezská diakonie v rámci projektu – Doma je nejlíp! chce podpořit adoptivní rodiny v Moravskoslezském kraji. Zaměřujeme se na naplňování potřeb osvojených dětí a na posílení kompetencí adoptivních rodičů prostřednictvím podpory a poskytování služeb, které jsou v současnosti dostupné pouze pro rodiny pěstounské. Cílem projektu je zajistit služby šité na míru potřebám konkrétní rodiny, navyšovat kompetence náhradních rodičů, minimalizovat možná selhání rodin v péči o svěřené děti a podporovat zdravý vývoj adoptovaných dětí.  

Komu pomůžeme?

Adopce je  řešením pro děti, které nemohou vyrůstat ve vlastní rodině. Zároveň je adopce vždy o přijetí dítěte, které bylo opuštěno a toto hluboké zranění si nese do dalšího života. Pomáháme rodičům lépe rozumět adoptovaným dětem a vedeme je k rodičovství, které dokáže toto zranění léčit.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na terapeutickou podporu rodin, realizaci vzdělávacích akcí a svépomocných skupin pro adoptivní rodiny (částka 20 000 Kč bude použita na DPP a OSVČ – psycholog, poradce, lektor).

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Iva H.
500 Kč  •  12. 4. 2022 8:14
❤️
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  11. 4. 2022 23:47

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat