Úspěšně vybráno:

Domácí fyzioterapie pro Moniku

Vybráno 0 Kč 36 400 Kč
36 400 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
36 400 Kč
Průměrná výše daru
36 400 Kč
Nejvyšší dar
19 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Domácí fyzioterapie pro Moniku

Vybráno 0 Kč 36 400 Kč
36 400 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
28. 2. 2023

Představení sbírky

Monika (21 let) podstoupila v květnu 2019 operaci nezhoubného nádoru na mozku, která nevyšla podle představ. Monika je bohužel od té doby ležící, plně závislá na péči 24/7 (inkontinentní). Dokáže hýbat krkem a levou částí těla, ale pravá část je paralyzovaná z 90%. Má TEP levého lokte a je hodně bolestivá kvůli spasticitě a kalcifikacím v kyčlích a loktech. Dokáže vypít a sníst všechno, ale musí být krmena. Mluví, ale protože má porušený faciální nerv, je porozumění horší. Je upoutána na invalidní vozík.  Intenzivně rehabilituje, od operace, resp. od doby po operaci, kdy byla prakticky ve vigilním kómatu udělala velký pokrok, nicméně stále je její stav neuspokojivý. 

Komu pomůžeme?

Život rodiny se obrátil naruby, když jejich dceři Monice objevili na magnetické rezonanci 2 nádory. O týden později podstoupila operaci na Neurochirurgickém oddělení FN Brno. Bohužel tato operace, která trvala dlouhých 7 hodin nedopadla podle představ. Lékaři museli přerušit tepnu, která vyživovala nejen nádor, ale také část levé strany mozku.

Po probuzení Monika svou rodinu nevnímala. Oči měla zavřené, nehýbala se, neotevřela ani ústa. Navíc se přidaly další komplikace v podobě zánětů, které musely být léčeny několika antibiotiky. Monika měla téměř 40 st. teploty, které nešlo žádným způsobem snížit a odezněly až po zhruba dvou týdnech na JIP. Trvalo to ještě týden a několik dlouhých dnů, než poprvé po operaci otevřela oči. Byly to ale oči, které se dívaly daleko za ně. Monika nefixovala objekty kolem sebe a své nejbližší vůbec nepoznávala. Navíc se přidaly problémy se spasticitou (svalovými kontrakturami, které pacient nedokáže ovlivnit – vychází z centrální nervové soustavy, která je bolestivá a bohužel typická pro tuto diagnózu).

Rodiče intenzivně využívali bazální stimulaci, při které Monice vyprávěli to, co prožila, pouštěli oblíbenou hudbu a videa. Při jedné z návštěv je začala konečně očima pozorovat, a to je spolu s informací, že se nejedná o zhoubný nádor naplnilo sílou a energií. Navíc začala dělat i další malé pokroky – dokázala vypít kávovou lžičku vody a postupně také lžičku přesnídávky. Na její tváři se občas objevil úsměv, a to je znovu nabilo energií a chutí každodenně bojovat za její uzdravení. Společně tedy pokračovali v rehabilitaci – protahování svalů, aby nedošlo k jejich zkrácení. Hledali neustále možnosti rehabilitace, která by pomohla. Naskytla se možnost absolvovat pobyt v hyperbarické komoře, kde Monika poprvé zvedla hlavu z lůžka a pohyb levé ruky a levé nohy se zlepšil.

Následovala další dlouhá cesta a v prosinci 2019 se Monika dostala poprvé od května domů. Monika vyžaduje 24hodinovou péči, a proto její matka musela dát výpověď v zaměstnání.

Po několika rehabilitačních pobytech Monika konečně posílila střed těla, a to je důležité pro nácvik sezení a pro korekci skoliózy páteře. Nyní musí kvůli skolióze páteře nosit stabilizační trupovou ortézu. Částečně rozhýbala levou ruku a to je důležité pro sebeobsluhu, částečně rozhýbala levou nohu a to je důležité pro oporu při dalším cvičení, začala rozcvičovat obličejové svaly a to je důležité pro správnou výslovnost. Monika denně rehabilituje i v domácím prostředí, ale přes veškeré snahy o uzdravení, je stále ležící, špatně mluví a vyslovuje – maximálně 3 slova. Dokáže pouze omezeně hýbat levou rukou a levou nohou. Je plně inkontinentní a sama se také nenají a nenapije. Neobleče se, ani se sama nevykoupe.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou konkrétně použity na na domácí fyzioterapii, kterou Monika nutně potřebuje. Jedna hodina takové fyzioterapie stojí 700Kč s tím, že paní fyzioterapeutka za Monikou dochází 2 krát týdně. Rodinné příjmy však již nestačí pokrýt náklady spojené s touto domácí fyzioterapií pro Moniku, a proto nás poprosili o finanční pomoc.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
36 400 Kč  •  6. 3. 2023 13:33

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat