Dům pro Dominiku

Vybráno 0 Kč 5 800 Kč
1 500 000 Kč
52 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Zakladatel
Cum Spe, z.s.
Datum přidání
21. 9. 2022

Představení sbírky

Dobrý den všem.

Jsme neziskový spolek S Nadějí- Cum Spe /lat./ Ráda bych Vám popsala celý příběh našima očima.  Hledáme pomoc s vytvořením bezpečného domu pro dívku s postižením.

Je věčně s širokým úsměvem na tváři a miluje návštěvy. Sama se totiž nikam nevydá. Je na vozíku , má zdravotní problémy, mentální retardaci. Jejich dům je ve velmi špatném stavu. Například zde je více vidět:

https://www.novinky.cz/clanek/zena-mamince-s-postizenou-dcerou-se-rozpada-dum-nad-hlavou-40408963 

Když jsme tam přijeli poprvé díky kamarádům, kteří nás kontaktovali, hned jsme věděli , že bude zle. Z ulice vypadá dům hezky, ale to je klamný pohled. Celý dům je totiž velmi starý, bez izolací, střecha se doslova bortí / je bez věnce/ ,teče snad každá skřidlice. Vaničky , kastroly jsou na ní na mnoha místech. Boulí se pozednice a my doufáme, že to zimu vydrží. Díky tomu teklo na mnoha místech až tak, že Vlaďka musela mít dětský bazének v kuchyni. Koupelna, no, nejen že se k ní musí po schodech/takže vozík nehrozí/ , je také velmi malinká a padá tam celá zeď za vanou. V domě jsou buď úzké dveře a nebo 60, takže vozík je prakticky k ničemu. Máma dceru musí tahat na rukou. Sama má problémy se zády. Nepopíráme, dům je v katastrofickém stavu . Mnoho lidí diskutovali pod článkem velmi škaredě a nebo byli tak krutí, že doporučovali eutanazii dívky- to bylo strašné číst, tak prosím, pokud máte dotazy, klidně napište na email info@snadeji.cz  a my Vám další dotazy rádi zodpovíme, protože máma ty komentáře četla a my ji již nechceme vystavit takovému tlaku. A teď Vám zodpovím otázky na které se i tam lidé ptali.

Proč máma nic nedělala dříve? Vlaďka dělala, dokud žil její tatínek, pomáhal jí. Ale kdo se orientuje v tomto sektoru ví, že péče o takové dítě je nákladná a to nejen na finance. Ona sbírala i celoročně víčka, plechovky ,hledala pomoc kde se dalo. I s pomocí přátel opravovala po částech dům. Ale buďte realisti, pokud to není najednou vše opraveno, pak se to zas někde bortí.

Finance? : Ano, dostává příspěvky . Stacionář , který je pro Dominiku důležitý, stojí dost, zdravotní potřeby také. V dnešní době i navýšení energií je hrozné. Co ušetřila, dávala na lázně pro dceru a nebo nezbytné opravy. Otec dcery se nezajímá, nestojí ani za zmínku ,výživné má od soudu určené úplně směšné. Matka má brigády , když je dcera ve stacionáři.

Proč si nekoupí byt ? Ach, zkuste popřemýšlet kolik stojí byt a následné přizpůsobení na bezbarier. To samé, pokud půjde do nájmu. Který pronajímatel dovolí nákladné a velmi zasahující úpravy a jak pak máte jistotu, že dáte třeba 300 000 Kč do úpravy a po dvou letech Vás třeba nevyhodí a nebo nezvýší nájem tak extrémně, že budete v pasti ? A sociální bezbarierový byt, tak to je fantasy. Navíc dívka má asistenčního psa, mají zvířátka . Představte si, že jste ležák, nic nemůžete a jen se díváte do zdi bez podpůrných vjemů. Pro ni je to podpora. A kdyby šli jinam, to mají zvířata vyhodit, už Tě nechci, běž ? A rodina má i vztahy v obci, okolí, jsou lidé co jim tam pomáhají. 

Proto je jediná volba buď nový dům a nebo částečná hloubková rekonstrukce, protože jiná možnost prakticky není. Odhadem stavba dřevostavby tak 3,5 milionu a pokud bychom dělali jen obrovskou rekonstrukci , myslíme, že dokážeme i ponížit náklady. Rozhodně budeme dělat brigády a věříme, že se najdou dobrovolníci s volnou rukou.  Rozhodnutí bude na odbornících s kterými máme další schůzky. Nechceme nic podcenit.

Co proto děláme my a rodina ? Vlaďka prodává půlku pozemku. Peníze pak dá na sbírkový účet. Prodává své osobní věci, dostává podporu od přátel, kteří dělají třeba akce a nebo sbírku mezi kamarády.  A my doslova hledáme pomoc po celém světě. Oslovujeme přátele v cizině, oslovujeme známé osobnosti , kteří nám věnují věcí do aukcí na aukru /již brzy velká pecka/, oslovujeme donátory o dary na aukce, hledáme veškeré dotace, oslovujeme různé spolky , oslovujeme stavební firmy a hledáme ,kdo by mohl pomoci s nějakou slevou, budeme hledat dobrovolníky, kteří budou ochotni nám pomoci třeba s demolicí. Chceme oslovit i televizní pořad, oslovit televizi o reportáž, případně rádio.  Prostě mnoho věcí, které děláme vlastně od tornáda a uvidíte to na našem fcb. Již se k tomuto příběhu připojují první vlaštovky s Nadějí .Nejsme z těch co stojí s nataženou rukou a bez práce. My pro každý z našich příběhů uděláme i nemožné. Vše děláme ve svém osobním čase,  finance lidem neubíráme , vše doložíme. Díky našim zaměstnáním , různým podporovatelům spolku , můžeme dělat toto a mnoho dalšího. Proto připojte se k nám , pomozte nám. Budeme všem vděční za podporu, naději, sdílení a energii, kterou tomuto věnujete. A pokud Vás napadá , co ještě můžeme udělat, případně chcete nějak pomoci jinak, ozvěte se na hana.hyksova@snadeji.cz . Opravdu si vážíme veškeré podpory. 

Děkujeme Vám

Komu pomůžeme?

Dovolte nám představit rodinu z Rakvic. Máma Vlaďka a dcera Dominika. 19 letá dívka  se narodila předčasně s diagnózou dětské mozkové obrny. Má mentální retardaci a je upoutaná na invalidní vozík.  A proč si to zaslouží ? Protože se nevzdávají, mají snahu zlepšit svůj život. Tak neváhejte a naskočte s námi do vlaku, moc děkujeme!

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Cílová částka uhradí část nákladů úhradu nového domu pro Dominiku a její maminku. Pokud vybereme více, použijeme je na nákup zdravotních potřeb pro Dominiku. Případně bychom po dohodě s maminkou Dominiky použili přesaženou částku na pomoc další rodině v podobné situaci.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  28. 9. 2022 18:41
Petr V
600 Kč  •  23. 9. 2022 11:55
ssnad nás pomůže dost na to, aby se dílo podařilo
DobroDárce
600 Kč  •  22. 9. 2022 21:51
Solničkova B. z Mikulčic
300 Kč  •  22. 9. 2022 18:49
Dnes je to přesně 15 měsíců,kdy jsme přišli kvůli 🌪️o dům a díky všem laskavým dárcům budeme Vánoce travit již "DOMA" Ať se Vám holky brzy krásně spolu s pejskem bydlí. Držte se🍀💕
Štědrý dárce
200 Kč  •  22. 9. 2022 13:51
DobroDárce
3 500 Kč  •  22. 9. 2022 10:27

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Petr V
600 Kč  •  23. 9. 2022 11:55
ssnad nás pomůže dost na to, aby se dílo podařilo
Solničkova B. z Mikulčic
300 Kč  •  22. 9. 2022 18:49
Dnes je to přesně 15 měsíců,kdy jsme přišli kvůli 🌪️o dům a díky všem laskavým dárcům budeme Vánoce travit již "DOMA" Ať se Vám holky brzy krásně spolu s pejskem bydlí. Držte se🍀💕
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  28. 9. 2022 18:41
DobroDárce
600 Kč  •  22. 9. 2022 21:51
Štědrý dárce
200 Kč  •  22. 9. 2022 13:51
DobroDárce
3 500 Kč  •  22. 9. 2022 10:27

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám