Důstojný život

Vybráno 0 Kč 400 Kč
1 000 000 Kč
12 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet
Zakladatel
Dominika Nagyová
Datum přidání
14. 12. 2022

Představení sbírky

Ráda bych se představila. Jsem Dominika, vystudovala jsem sociálně výchovnou a humanitární činnost. Je mi 29 let. Vždy jsem měla veliké cítění se staršími lidmi a ráda bych pomohla více než mi finanční situace dovolí. 

Komu pomůžeme?

Ráda bych pomohla našemu dědovi s rehabilitacemi a důstojným stářím, co vybereme použijeme pro domov seniorů, kde se aktuálně nachází. Asi jako spousta dalších lidí řešíme jak zajistit svým blízkým důstojné stáří. Bohužel na to nemáme dostatek prostředků. V případě, že vybereme větší částku než je potřeba, tak oslovíme další domovy a rodiny dědečků a babiček. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze se sbírky budou použity na léčebné výdaje a kompenzační pomůcky zejména pro mého tatínka a ostatní seniory. Je potřeba rehabilitace či plavání s odborným personálem. Dále bych chtěla zajistit invalidní vozíky pro domovy a polohovací křesla, na kterých mohou zaměstnanci vyvést seniory v hezkém počasí ven. Jak jsem psala výše, je mi seniorů velmi líto, ale prostředky na zajištění kvalitního života nemáme. Bohužel nejsme jediní, kdo si nemohou dovolit ulevit svým blízkým. Ráda bych peníze použila pro další rodiny, které si v dnešní době nemohou dovolit vzít své blízké domů a ani je někam umístit. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  17. 1. 2023 1:51
Laskavý dárce
100 Kč  •  20. 12. 2022 0:52
Lenka
200 Kč  •  19. 12. 2022 15:40
Držím palce

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Lenka
200 Kč  •  19. 12. 2022 15:40
Držím palce
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  17. 1. 2023 1:51
Laskavý dárce
100 Kč  •  20. 12. 2022 0:52

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám