Úspěšně vybráno:

Složili jste se na vozík pro Adélku

Vybráno 0 Kč 96 356 Kč
83 400 Kč
 -
71 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
5 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na vozík pro Adélku

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Bronislava Petříková
Datum přidání
8. 3. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Ráda bych Vám představila moji dceru Adélku. Adélka je devítiletá slečna, která se narodila se svým bráškou dvojčetem o měsíc dříve. Už od narození byla velmi opožděná ve vývoji. Nejprve se vše jevilo, že příčinou je dřívější porod a Adélčina nízká porodní váha (1,6 kg). To mě, maminku, chvíli uklidňovalo. Věřila jsem, že Adélka vše brzy dožene. Začali jsme tedy velmi brzy cvičit Vojtovu metodu, ale toto cvičení nepřinášelo žádné výsledky. Opoždění bylo velmi znatelné, protože vedle ní vyrůstal zdravý bráška, který se už stavěl na nožky a Adélka ještě neudržela ani hlavičku. Navíc byla velmi uplakané, neklidné a nespavé miminko, což mi instinktivně napovídalo, že nebude něco v pořádku. Postupně se přidávali další potíže, proto Adélka podstoupila řadu vyšetření. Krátce po prvních narozeninách byl Adélce diagnostikován vzácný genetický syndrom Phelan Mc Dermid. 

Komu pomůžeme?

Tento syndrom je příčinou toho, že Adélka ve svých devíti letech nemluví, nelozí, nechodí. V domácím prostředí se pohybuje sunutím po zadečku. Navíc nerozumí běžným slovům a má určité znaky autismu. Proto někdy neumí ovládat své emoce a hlasité projevy. Prodělala také těžké epileptické záchvaty vyžadující si hospitalizace. Po mentální i motorické stránce  je na úrovni dvanácti měsíčního dítěte. Musí být také plenkována. Adélka nezvládne nic sama, proto je nutná neustálá péče. Problémem je i to, že si Adélka neumí hrát jako jiné děti. Je velmi těžké ji něčím zabavit a zaujmout. V domácím prostředí, zvláště pak v cizím, bývá po krátkém čase neklidná a vyžaduje pobyt venku. Nejraději má projížďky v kočárku či invalidním vozíčku. Dlouhé procházky jsou naší denní rutinou. Jelikož pečuji o Adélku a jejího brášku sama, mé síly už někdy nestačí. Postupem času začíná být vše fyzicky náročnější.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Velmi by nám situaci ulehčil elektrický vozíček, díky kterému bychom spolu zvládly i jízdu do kopců. Vybraný vozík umožňuje umístění ovládání do zadní části vozíčku tak, aby mohl být řízen doprovázející osobou. To je pro mě velkou výhodou, protože Adélka nezvládne vozík řídit sama. Tento vozík nám výrazně pomůže zdolávat náročný terén a ušetří mé síly na jiné každodenní činnosti s Adélkou.

V případě, že by se vybrala vyšší částka, peníze použiji na další pomůcky. Jako například doplňky k vozíčku, bezpečnostní pásový systém do automobilu, nájezdové rampy do automobilu aj.

Za jakýkoliv finanční příspěvek srdečně děkujeme! Velmi si vážíme každé podpory.

Adélka, bráška Tadeáš, maminka Broňa

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat