Elektrický invalidní vozík pro diabetika Honzu s amputací nohou

Vybráno 0 Kč 2 700 Kč
od 3 dárců
32 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Zakladatel
Jan Barak
Datum přidání
20. 7. 2022

Představení sbírky

Dobrý den, jmenuji se Jan Barák a je mi 69 let. Před několika lety jsem onemocněl diabetem 2.stupně. Od té doby začaly komplikace. Lékaři mi museli amputovat nejprve jednu nohu, ale před 2 lety mi museli amputovat i mou druhou nohu. S pomocí rodiny jsem se s tím naučil žít. Obzvlášť mi pomáhal můj dospělý syn, který ovšem náhle zemřel. Momentálně se o mě stará manželka, která má problémy po operaci plotének, a tak by mi velice pomohl elektrický vozík. 

Komu pomůžeme?

Můj život je celkem jednotvárný. Moc toho dělat nemohu. Mám rád televizi. Také mám pejska Maltézáka, který je můj společník. V létě mám rád procházky, na které ovšem nyní sám bez pomoci druhých nemohu. Na elektrickém vozíku bych mohl vyjet i sám bez zátěže rodiny.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky bych použil na koupi elektrického vozíku. Pokud by se vybralo více, použil bych finance na doplnění úpravy auta – třeba výsuvné sedadlo. Děkuji všem kdo přispějí a pomohou mi ke kvalitnějšímu životu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
400 Kč  •  8. 8. 2022 15:37
Milý dárce
300 Kč  •  7. 8. 2022 19:49
Milý dárce
2 000 Kč  •  28. 7. 2022 22:51

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Velkorysý dárce
400 Kč  •  8. 8. 2022 15:37
Milý dárce
300 Kč  •  7. 8. 2022 19:49
Milý dárce
2 000 Kč  •  28. 7. 2022 22:51

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám