Úspěšně vybráno:

Přispěli jste na elektrohandbike pro Míšu

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
9 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Přispěli jste na elektrohandbike pro Míšu

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá, TV Nova s.r.o.
Datum přidání
27. 9. 2022

Představení sbírky

Elektro handbike Ultina Vector Míšovi umožní zažívat nové příběhy i mimo domov a hlavně v přírodě. Míša je od narození postižený DMO, ale celému okolí ukazuje, že se jen tak lehko nevzdá a že chce být motorem i pro děti s podobným osudem.

Komu pomůžeme?

Míša se narodil o dva měsíce dříve, aniž by k tomu něco během těhotenství nasvědčovalo. Po klasických vyšetření u těchto předčasně narozených dětí se ukázalo a následně magnetická rezonance potvrdila postižení bíle hmoty mozkové a tím diagnózu dětské mozkové obrny – v Míšově případě spastické kvadruparézy.

Díky Míšově odhodlání, lásce ke sportu a rokům rehabilitací je v současnosti Míša schopen fungovat skoro v běžném režimu. Tedy nikdy nebude chodit a je stále odkázán na pomoc druhých v otázce soběstačnosti, ale v mnohých věcech se pomalu zlepšuje a rád by byl v dospělosti soběstačný.

Toto samozřejmě stále díky nekonečným hodinách strávených rehabilitacemi a hlavně i aktivním provozováním různých sportů. Mezi tyto patří například sledge hokej, basketbal, atletika či handbike. Druhým hlavním motivačním prvkem v jeho léčbě je pasivní sport, kde nejen že sleduje vše co se hýbe (nejvíce má rád cokoliv reprezentačního nebo Pardubický hokej a Chrudimský fotbal a futsal), ale v této otázce má i na svůj věk velký přehled.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na pořízení elektro handbiku Ultina Vector, na který zdravotní pojišťovny Míšovi nepřispívají.

Ke zlepšení zdravotního stavu Míši určitě handbike pomůže, protože už jeden měl, ale bohužel z něj vyrost. Na starém nejenže závodil v rámci různých charitativních závodů, ale i s rodinou podnikal nezapomenutelné výlety do okolí bydliště. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
30 000 Kč  •  4. 10. 2022 13:41

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat