Úspěšně vybráno:

Pomohli jste 7-leté Elince s leukémií k lepšímu životu

Vybráno 0 Kč 115 049 Kč
od 94 dárců
 -
94 dárců
Celkem se zapojilo
1 224 Kč
Průměrná výše daru
50 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste 7-leté Elince s leukémií k lepšímu životu

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Michelle Holt (maminka)
Datum přidání
29. 9. 2022

Představení sbírky

Sbírka je pro Elišku a její rodinu.

Elinka v dubnu tohoto roku náhle onemocněla rakovinou krve. V říjnu oslaví 7. narozeniny, v září nastoupila do první třídy v nemocnici.  Nemoc ji hodně změnila. Rodina by si pro ni přála lepší život než ten, který žila doposud – aby mohla mít svůj vlastní pokoj a místo klidu.  Maminka by chtěla pro svou rodinu najít lepší bydlení. Momentálně potřebují pomoc zejména s pokrytím nákladů na bydlení, než se budou moci opět vrátit k normální pracovní činnosti, což může ještě alespoň rok trvat.

Komu pomůžeme?

Eli byla donedávna krásná zdravá holčička plná života. Ráda maluje, tancuje a zpívá, miluje duhy, zvířata a květiny. Snadno se rozesměje, rozpláče a rozzlobí. Umí se radovat z maličkostí každodenního života a spíše než hračky má ráda čas strávený s rodinou a kamarády a dobré jídlo.

V dubnu ji zasáhla vážná nemoc. Její svět a svět její nejbližších se náhle změnil a spolu s ním i její vzhled a chování. Už to není ta holčička, která zná jen hrami a radostí naplněné dny. Pochopila, že život dítěte nemusí být vždy bezstarostný a nechápe, proč ji nemoc postihla a odkud se vzala. 

Nyní je její život vázaný zejména na domov a mladšího brášku Mikeyho, který je o 3 roky mladší. Když má dobré výsledky krve, Eli ráda chodí na procházky a hraje si venku. 

Jak a kdy začíná příběh Eli a její nemoci? To vám teď maminka Míša bude v následujících odstavcích vyprávět.

Na začátku tohoto roku jsem se, kvůli sobě a kvůli dětem, rozhodla odstěhovat od svého muže. Už to mezi námi delší dobu nefungovalo a děti i my jsme tím trpěli. Bydleli jsme navíc ve velmi malém bytě 2+kk, kde se dětský pokoj změnil v kancelář. Manžel i já jsme pracovali z domu jako učitelé jazyků, většinou přes den zavření v pokoji, kde spali naše děti. Když jeden z nás neučil, byl nucen být s dětmi v druhé místnosti, která byla zároveň kuchyní, hernou a ložnicí. Všem takový život přinášel neustálý stres, pláč a křik. Jelikož nebyla žádná vidina změny, vzala jsem rozhodnutí do svých rukou, našla byt o něco větší a během 14 dní se s dětmi přestěhovala. 

Za dva měsíce od odstěhování dcera začala jevit příznaky rakoviny krve. Přes den byla unavená, spala, byla bledá a podrážděná. Když jsme měli někam jít, nic neušla a později si stěžovala i na bolest břicha (kvůli zvětšené slezině a játrům) a nohou, a nemohla dýchat (málo červených krvinek, nedostatek kyslíku). 
Ze začátku jsme si mysleli, že jí jen chybí železo, ale po pár týdnech jsem ji nakonec odvezla k doktorce na krev. Ještě toho dne, 5. 4. mi paní doktorka volala, že je jí líto, co mi musí oznámit, ale že to vypadá na leukémii, a že mám ihned jet na dětskou kliniku, kde nás už čekají.  Udělalo se mi zle, projel mnou nepopsatelný pocit strachu o život dcery a propadla jsem v zoufalý pláč. Manželovi jsem oznámila, ať zruší všechny své studenty, že musíme ihned odjet do nemocnice.

Prvních 10 dní v nemocnici byly nejtěžší. Dcera se musela smířit s tím, že jí do hrudníku zavedou centrální žilní katetr, kudy jí budou vpravovat chemoterapii, léky, odebírat krev anebo naopak podávat transfuzi krevních destiček a krve. Byla vyděšená. Také musela přijmout, že ji začnou padat vlasy, které měla až do pasu, a nejdříve je bude muset ostříhat. Aby to pro ni bylo snesitelnější, slíbila jsem jí, že se nechám ostříhat i já a naše vlasy pošleme Novému Háru, aby nám z nich udělali paruku.

Podávání kortikoidů značně změnilo její vzhled a na konci prvního bloku byla nešťastná z toho, jak vypadá. Už nebyla tou princeznou jako dřív. Nemocnici opouštěla bez vlasů, s nafouknutým obličejem, velkým bříškem a slabýma nožičkama. Manžel byl celou dobu se synem doma, než jsme se po 40 dnech mohly vrátit domů po 1. bloku léčby.


Rázem jsme tedy s manželem přestali pracovat. Já jako OSVČ a manžel, který je cizinec, jsme se oba ocitli bez podpory. Byli jsme odkázáni na pomoc nadací, státu a finančních darů od dobrých lidí. Založila jsem si také sbírku na jedné zahraniční doméně Go get funding (Moje Eli má leukémii), ale za měsíc jsem ji musela zrušit, neboť mi přes ni lidé už nemohli posílat peníze. Stripe můj účet totiž zrušil a všem dárcům vrátil peníze zpět s tím, že je prý rizikový. Potom za námi do nemocnice přišel majitel Nadačního fondu Hope (patrně již neexistuje), který mi předtím psal email, že náš příběh si získal jejich sympatie a chtějí nám pomoct. Sbírku na nás vybírali asi dva měsíce, ale nikdy jsme naše peníze nedostali. Pán mi přestal odepisovat na emaily a nedávno jsem se dozvěděla, že je ve vězení.
S vidinou jisté finanční podpory od zmíněné nadace jsem se po celou dobu hospitalizace dcery snažila najít nové bydlení, protože v bytě, kde jsme s dětmi bydlely, byly plísně a to bylo pro onkologického pacienta život ohrožující. Nejenže se nám nepodařilo najít vhodný byt, ale jelikož jsme byli bez dostačujících prostředků, rozhodla jsem se nakonec vrátit zpět k manželovi. Za peníze, které mi poslali přátelé a známí na osobní účet jsem dětem koupila nový pokoj a vybavila byt, v naději, že se nám tam bude žít lépe alespoň dočasně. Také jsem mohla nechat opravit auto, které teď potřebujeme více než kdy jindy. Dcera totiž nesmí cestovat hromadnou dopravou.

Čas šel dál a my pokračovaly v léčbě. Druhý i třetí blok Eli zvládla bez větších komplikací. Jezdily jsme do nemocnice opakovaně na několik dní nebo ambulantně, zatímco se manžel staral doma o našeho syna. Do práce se zatím nemohl vrátit ani jeden z nás.

Nyní nás čeká poslední blok, kdy Eli bude opět dostávat kortikoidy a 3× týdně chemoterapii – přijde znovu o vlasy, které ji mezitím narostly atd. Po čtvrtém bloku jí už žilní katetr vytáhnou z hrudníku, bude moct jít do školy mezi děti, na bazén a hrát si zase s kamarády. Bude se pomalu vracet do normálního života, který pro ni už nikdy nebude stejný. Udržovací léčba pak ještě trvá další rok a půl.  

 
Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Sbírku bych ráda použila na pokrytí výdajů za bydlení (bydlíme v pronájmu), případně na přestěhování se do většího bytu. Eli začala chodit do školy a nemá svůj vlastní pokoj, klid ani místo na své věci. Spoustu věcí již teď musíme skladovat v krabicích, protože je není kam uložit. Momentálně nevím, jak se vrátím ke své práci z domu, nechci totiž opět zažívat ten stres z malého prostoru a brát dětem ten jejich. Z toho důvodu bych pro nás ráda našla větší bydlení, odkud mohu opět vykonávat svou profesi.

Pokud by se nevybralo dostatek peněz, s nimiž bychom mohli sehnat větší byt, vaše peníze nám pomůžou s platbou nájmu, jídla a všech věcí, které budeme potřebovat pořídit jak pro sebe, tak pro děti, než se opět postavíme na vlastní nohy. V neposlední řadě bych ráda nějaké peníze ušetřila na nečekané výdaje.

Za celou rodinu vám od srdce děkuji

Michelle Holt, maminka nemocné Elinky

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
500 Kč  •  28. 11. 2022 10:51
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  27. 11. 2022 22:10
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  27. 11. 2022 19:47
Velkorysý dárce
5 000 Kč  •  27. 11. 2022 9:09
Milý dárce
300 Kč  •  27. 11. 2022 7:15
Velkorysý dárce
500 Kč  •  25. 11. 2022 22:12
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  24. 11. 2022 0:21
Milý dárce
1 000 Kč  •  22. 11. 2022 23:56
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  14. 11. 2022 0:04
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  7. 11. 2022 22:24
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  6. 11. 2022 22:54
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  24. 10. 2022 10:15
Štědrý dárce
150 Kč  •  22. 10. 2022 21:14
Laskavý dárce
200 Kč  •  21. 10. 2022 9:30
Milý dárce
300 Kč  •  20. 10. 2022 21:02
Moc moc držím palce ❤️
Velkorysý dárce
222 Kč  •  20. 10. 2022 17:33
Milý dárce
1 000 Kč  •  20. 10. 2022 10:16
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  19. 10. 2022 23:10
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  19. 10. 2022 18:42
Michal
200 Kč  •  17. 10. 2022 23:52
Přeji brzký návrat do krásného dětského života a radostí...
Velkorysý dárce
500 Kč  •  17. 10. 2022 12:51
Milý dárce
1 000 Kč  •  16. 10. 2022 13:52
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  16. 10. 2022 13:19
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  14. 10. 2022 9:10
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  13. 10. 2022 21:54
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  13. 10. 2022 21:12
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  13. 10. 2022 19:32
DobroDárce
600 Kč  •  12. 10. 2022 14:20
DobroDárce
300 Kč  •  12. 10. 2022 13:34
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  12. 10. 2022 9:33
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  10. 10. 2022 23:00
Milý dárce
300 Kč  •  10. 10. 2022 17:54
Milý dárce
6 000 Kč  •  10. 10. 2022 9:40
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  10. 10. 2022 9:05
Štědrý dárce
333 Kč  •  10. 10. 2022 7:30
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  10. 10. 2022 6:41
Štědrý dárce
333 Kč  •  10. 10. 2022 5:10
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  8. 10. 2022 20:00
Štědrý dárce
50 000 Kč  •  8. 10. 2022 10:50
DobroDárce
100 Kč  •  6. 10. 2022 21:34
Milý dárce
300 Kč  •  6. 10. 2022 12:47
Laskavý dárce
600 Kč  •  5. 10. 2022 20:26
Velkorysý dárce
300 Kč  •  5. 10. 2022 20:13
Milý dárce
150 Kč  •  5. 10. 2022 20:11
Velkorysý dárce
300 Kč  •  5. 10. 2022 19:43
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  5. 10. 2022 18:14
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  5. 10. 2022 17:39
Anička
50 Kč  •  5. 10. 2022 15:35
🍀❤️
Milý dárce
100 Kč  •  5. 10. 2022 14:50
Laskavý dárce
300 Kč  •  5. 10. 2022 14:21
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  5. 10. 2022 12:45
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  5. 10. 2022 11:22
Velkorysý dárce
100 Kč  •  5. 10. 2022 8:42
Daniela Maurerová
600 Kč  •  5. 10. 2022 8:17
Posílám Elince sílu a spoustu naši energie s menším příspěvkem. Moje dcera Lillynka (6let) ji posila veliký odejmutí. Vše bude zas dobré! ❤️
Milý dárce
100 Kč  •  5. 10. 2022 8:01
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  5. 10. 2022 7:29
Štědrý dárce
100 Kč  •  5. 10. 2022 7:14
DobroDárce
111 Kč  •  5. 10. 2022 7:03
Velkorysý dárce
100 Kč  •  5. 10. 2022 6:58
DobroDárce
100 Kč  •  5. 10. 2022 6:41
Milý dárce
100 Kč  •  5. 10. 2022 6:31
Laskavý dárce
300 Kč  •  5. 10. 2022 6:21
Laskavý dárce
300 Kč  •  5. 10. 2022 0:12
Laskavý dárce
300 Kč  •  4. 10. 2022 23:44
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  4. 10. 2022 23:05
DobroDárce
100 Kč  •  4. 10. 2022 22:56
Milý dárce
500 Kč  •  4. 10. 2022 22:53
Štědrý dárce
300 Kč  •  4. 10. 2022 22:46
Laskavý dárce
300 Kč  •  4. 10. 2022 22:40
Dárce, který je pro každou dobrost
5 000 Kč  •  4. 10. 2022 22:04
A.
1 000 Kč  •  4. 10. 2022 21:37
Posíláme sílu 🍀🙏❤️
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  4. 10. 2022 12:10
Laskavý dárce
300 Kč  •  3. 10. 2022 22:38
Kristy
2 000 Kč  •  3. 10. 2022 19:48
Štědrý dárce
500 Kč  •  3. 10. 2022 12:04
Eva R.
1 000 Kč  •  3. 10. 2022 9:53
Míšo a Eli, moc na vás od samého začátku myslím a držím pěsti🍀🌈Evča R.
Velkorysý dárce
300 Kč  •  3. 10. 2022 9:25
Velkorysý dárce
300 Kč  •  3. 10. 2022 9:02
Laskavý dárce
300 Kč  •  2. 10. 2022 16:42
DobroDárce
600 Kč  •  2. 10. 2022 10:44
Velkorysý dárce
600 Kč  •  1. 10. 2022 19:47
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  1. 10. 2022 19:47
DobroDárce
600 Kč  •  1. 10. 2022 17:29
Velkorysý dárce
300 Kč  •  1. 10. 2022 10:44
Aleš Gába
1 000 Kč  •  30. 9. 2022 16:39
🙏
Velkorysý dárce
600 Kč  •  30. 9. 2022 16:29
Velkorysý dárce
500 Kč  •  30. 9. 2022 15:07
Laskavý dárce
300 Kč  •  30. 9. 2022 12:14
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  30. 9. 2022 8:13
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  30. 9. 2022 7:36
Milý dárce
600 Kč  •  30. 9. 2022 0:11
Wolfová Olga
1 000 Kč  •  29. 9. 2022 19:26
Přeji Elišce, aby byla brzy zdravá. Babička Johanky a Mariánky 🙂.
Laskavý dárce
500 Kč  •  29. 9. 2022 17:36
Štědrý dárce
300 Kč  •  29. 9. 2022 15:59

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat