Dobrovýzva ukončena:

Katka – narozeniny

Vybráno 0 Kč 1 250 Kč
od 6 dárců
Katka - narozeniny
6 dárců
Celkem se zapojilo
208,33 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Katka - narozeniny

Vybráno 0 Kč 1 250 Kč
od 6 dárců
Autor
Kateřina Golasowská
Datum přidání
24. 4. 2023

Proč Dobrovýzvu zakládám

Ahoj, pojďme společně pomoci..

Já k narozeninám nic nepotřebuji – vše důležité mám 😁 pojďme společně pomoci těm co to potřebují ❤️


Představení sbírky

Rádi bychom touto cestou podpořili našeho kolegu Štěpána, respektive jeho partnerku Elišku.

Je to mladý, dříve velmi akční pár, kterému se onemocněním Elišky (Covid 19) život doslova obrátil vzhůru nohama. Najednou dennodenně řeší základní věci, jako jsou soběstačnost a sebeobsluha.

Štěpán pracuje jako zdravotnický záchranář a s ochotou bere jakoukoliv službu navíc, aby přinesl tolik potřebné peníze do domácího rozpočtu. Musí se hodně ohánět a přesto to nestačí. Navíc v tu chvíli zůstává sama doma Eliška, která je v zásadních věcech na Štěpánovi závislá. Ocitají se tak v začarovaném kruhu. 

Povahou svojí práce oba dříve pomáhali lidem a proto bychom jako kolegové rádi založili sbírku a snad trochu pomohli k řešení celé situace pro změnu my jim.

Komu pomůžeme?

Jmenuji se Eliška, je mi 26 let. Před onemocněním Covid 19 jsem pracovala jako všeobecná sestra v nemocnici a ve svém volném čase jsem se věnovala výživě, sportu a připravovala se na mezinárodní licenci Crossfit trenéra. S partnerem jsme aktivně chodili po horách s našimi hafany.

V prosinci 2020 jsem poprvé prodělala Covid, po kterém jsem začala ztrácet sluch. Musela jsem se naučit odezírat, protože naslouchadla nejsou dostačující.

Další komplikace nastaly na přelomu roku 2021/22 ,kdy jsem se Covidem nakazila podruhé. Začala se mi zhoršovat mobilita dolních končetin až do stavu plné závislosti na invalidním vozíku. Domů jsem byla propuštěna bez nároku na vlastní invalidní vozík a stala jsem se plně závislou na pomoci partnera. Doma mě statečně nosí na zádech do schodů, koupelny, či na WC, protože bydlení na bezbariérové je teprve ve stavu prvních úprav.

Vozí mě po rehabilitacích a snaží se mě zapojovat do společenského života společně s rodinou.

Vozík už mám třetí půjčený a potřebovala bych vlastní, mně „šitý“ na míru.

Rehabilitační péči si hradím ze svých omezených prostředků. Rehabilitační péče je velmi omezená počtem a frekvencí a já si svůj nárok vyčerpala již začátkem tohoto roku. Plnou komplexní rehabilitaci, která by mi pomohla, si nejsem sama ze svých prostředků schopna zajistit.

Snažím se zůstat aktivní – loni v létě jsem začala se střelbou a „prostřílela“ jsem se k nominaci do České reprezentace s ambicemi k účasti na Paralympiádě. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

S čím bychom vlastně potřebovali pomoci?

1) Vozík – mám pouze půjčený a nutně bych potřebovala svůj vlastní, upravený přímo pro mě.

2) Úprava domu – na bezbariérové bydlení, abych nebyla plně závislá na pomoci partnera.

3) Schodišťová sedačka – dům je patrový, takže mě partner nosí na zádech. Když je v práci, z domu se vůbec nedostanu.

4) Úprava osobního automobilu – abych nebyla závislá na druhé osobě. Nízkopodlažní vlaky u nás jezdí málo a objednávka je nutná 48 hodin dopředu.

5) Rehabilitace – jak jsem již psala, pojišťovnou hrazená péče je v mém případě nedostačující a nárok na ni mám již v tuto chvíli vyčerpaný.

Je toho opravdu mnoho a my budeme vděční za jakoukoliv pomoc.

Děkujeme.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
300 Kč  •  18. 5. 2023 10:15
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  27. 4. 2023 9:15
DobroDárce
300 Kč  •  27. 4. 2023 8:59
Dobrosrdečný dárce
250 Kč  •  24. 4. 2023 20:02
DobroDárce
100 Kč  •  24. 4. 2023 15:53
Laskavý dárce
100 Kč  •  24. 4. 2023 12:06

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vybraná částka bude použita na pomoc sbírce