Odhodlání, píli, nadšení, výsledky a akademické stipendium mám, ale to nestačí

Vybráno 0 Kč 3 150 Kč
450 000 Kč
32 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Zakladatel
Elizabeth Jitka Olsanska
Datum přidání
13. 7. 2022

Představení sbírky

Jmenuji se Elizabeth Jitka Olšanská a pocházím z Prostějova. Doma jsem vždy nacházela a nacházím zázemí.  Vyrůstala jsem s maminkou a babičkou, která ve svých 55 letech těžce onemocněla a o kterou celou dobu pečujeme, a tak jsme odkázáni převážně na příspěvek na péči. Měla jsem to štěstí, že jsem byla přijata na University of San Francisco (USA), ale od uskutečnění mé vize mě dělí 450 tisíc korun. 

Komu pomůžeme?

    Měla jsem to štěstí, že jsem zažila svoji prababičku, která mi vyprávěla příběhy ze svého života, který prožila převážně těžkou prací kolem hospodářství. Už tehdy to bylo pro mě inspirativní, a od té doby krůček po krůčku k mé vysněné profesi směřuji. Přesto, že finanční situace v naší rodině nebyla a není jednoduchá, bylo mi umožněno studium na gymnáziu Open Gate díky Nadaci manželů Kellnerových a mé rodině. Tady se mi doslova otevřely brány do světa vzdělání. Studium jsem ukončila dvěma maturitami – českou  a mezinárodní (IB DP). Některé vybrané předměty jsem studovala ještě v rámci AP  kurzů prostřednictvím Centra pro talentovanou mládež (ctm), čili kurikula jsem měla celkem tři.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

    Jednou z pro mě velkých zkušeností bylo přijetí na Harvard Summer School. 

   Díky absolvování dvou vysokoškolských kurzů jsem získala celkem 8 vysokoškolských kreditů, které když uplatním spolu s IB a AP kredity, výrazně mne to posune téměř do třetiny bakalářského studia, na nějž chci navázat studiem magisterským. Studovala jsem vkuse téměř dva měsíce po dobu letních prázdnin spolu s neurovědami na Oxford Royale Academy, na kterou jsem za akademické výsledky a přínos komunitě obdržela poukaz. Zde pro mě největší výzvou bylo právě období, kdy jsem studovala tyto dva programy současně, což jsme mohla díky covidu, jelikož probíhaly online. Časový posun mě naučil efektivnímu time managementu, který jsem v následujícím školním roce, spolu s vědomostmi nabytými přes léto, mohla předat vrstevníkům a mladším spolužákům. 

   Během tohoto letního kurzu na Harvardu jsem se dozvěděla o tom, jak širokospektré uplatnění veterina má. Nejvíce mě zaujala transplantace kmenových buněk, které mohou být využitelné ve veterinární i humánní medicíně, což se mi potvrdilo i během stáže v Akademii věd. Avšak mimo experimentální medicínu a vědní oblast se chci věnovat i klinické praxi. V tom mě utvrdily opakované stáže ve veterinární ordinaci v ČR.

   Transplantace kmenových buněk je velmi nákladná, a tak bych v budoucnu chtěla založit nadaci, která tuto léčbu zpřístupní. Když se tato ošetření stanou dostupnými, umožní to farmářům zacházet se zvířaty, což následně zvyšuje udržitelnost zemědělství. Transplantace navíc prodlužuje životnost zvířat a snižuje náklady na prodávané živočišné produkty, protože farmáři nemusí kupovat nové zvíře, pokud onemocní rakovinou. Další z mých cílů je založení veterinární fakulty na již existující univerzitě v Praze.

   USF je jedna z partnerských škol univerzity UC Davis, nejlepší veterinární univerzity v USA, kde bych ráda navázala magisterským studiem.  Nejen že součástí studia jsou praktické laboratorní semináře a exkurze, ale profesoři na spolupracují na svých výzkumech se studenty, čímž se otevírá možnost skvělé práce, která mě mimo finance obohatí i znalostně, ale zároveň pomůže zajistit to, abych si mohla USF co nejlépe financovat z vlastních příjmů, a tuhle sbírku bych tedy ráda pojala jako spoluúčastní odrazový můstek. 

    I v případě, že nedojde k vybrání cílové částky v plné výši, budou veškeré shromážděné finance použity k výše uvedenému účelu – studia. V případě překročení cílové částky bude jistá míra financí použita k částečnému spolufinancování mého studia v příštím roce, a v případě Doniu, protože věřím, že právě oni ví, kde jsou finance nejvíce potřeba a komu dokáží nejlépe pomoci v dané chvíli. Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  9. 8. 2022 15:55
Velkorysý dárce
200 Kč  •  1. 8. 2022 19:32
DobroDárce
500 Kč  •  17. 7. 2022 17:37
Štědrý dárce
450 Kč  •  17. 7. 2022 14:42

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  9. 8. 2022 15:55
Velkorysý dárce
200 Kč  •  1. 8. 2022 19:32
DobroDárce
500 Kč  •  17. 7. 2022 17:37
Štědrý dárce
450 Kč  •  17. 7. 2022 14:42

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám