Úspěšně vybráno:

Složili jste se vybudování moderního vzdělávacího a kulturního centra pro aktivní stáří

Vybráno 0 Kč 30 260 Kč
od 4 dárců
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
10 087 Kč
Průměrná výše daru
27 660 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se vybudování moderního vzdělávacího a kulturního centra pro aktivní stáří

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Elpida
Datum přidání
29. 11. 2021

Kdo sbírku organizuje?

Jsme Elpida. Už 20 let děláme vše proto, abychom změnili pohled na stáří a podpořili seniory v aktivním životním stylu. Možná jste slyšeli o našich projektech, jako jsou Ponožky od babičky, viděli zpívat náš pěvecký sbor, zažili festival Old´s Cool nebo četli časopis Vital. Krizová telefonická Linka seniorů 800 200 007 pomáhá jak seniorům, tak pečujícím.

Osmdesátka ani devadesátka není důvodem obout teplé bačkory a trávit dny o samotě. Ačkoli si často stáří malujeme jako zasloužený čas příjemného nicnedělání, realita je většinou jiná – člověk je zvyklý trávit den aktivně a prázdný diář nikoho nepovzbudí. Všichni jsme v době lockdownové pochopili, jak je důležité mít důvod občas provětrat oblíbený svetr, naživo si popovídat, nasávat atmosféru na kulturních akcích nebo protáhnout tělo na čerstvém vzduchu. To se s věkem nemění.

Klienti Elpidy vnímají stáří jako možnost poznávat, učit se a vyzkoušet vše, co doposud nestihli. A vůbec nejdůležitější je pro ně možnost sdílet to s ostatními.

Komu pomůžeme?

Budujeme největší vzdělávací a kulturní centrum pro seniory. Každý den se utvrzujeme v tom, že rozmanitý výukový program je cestou, jak si udržet mentální kondici a sociální kontakty. Senioři nás ale vyhledávají především s cílem se něco naučit. 

To s sebou nese benefity, jako jsou komunikace s mladšími, kulturní obohacení, lepší porozumění technologiím i aktuálnímu dění. Učení jazyků, osvojování si počítačových dovedností nebo nových pohybových aktivit seniorům přináší jak nová přátelství, tak i pocit, že zůstávají přirozenou a sebevědomou součástí společnosti.  

Více než 60 000 seniorů jsme naučili ovládat počítač a doposud řada klientů navštěvuje kurzy, ve kterým pomáháme i s dalšími technologiemi, jako jsou tablety, chytré telefony, fotoaparáty a nově i chytré hodinky. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Dům v ulici Na Bělidle 34 vždy sloužil vzdělávání, v polovině 19. stol. zde sídlila první česká obecná škola, nyní se tady zabydlujeme my. Vyhráli jsme výběrové řízení a Magistrát hl. města Prahy nám pronajal část prostor. Je ale potřeba pustit se do rekonstrukce. Některé úpravy jsou nezbytné k usnadnění pohybu našich klientů.

Mimo jiné je nutné stavebně upravit a vybavit učebny a našim klientům tak dopřát kulturní a vzdělávací program v příjemném prostředí. Nové prostory nám navíc umožní rozšířit naši online výuku, díky které máme klienty po celé České republice.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Příspěvky od partnerů

27 660 Kč od CZC.cz
(CZC.cz nabízí při objednávce svým zákazníkům podpoření této sbírky)

Nejnovější dárci

CZC.CZ
27 660 Kč  •  25. 1. 2022 3:30
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  17. 1. 2022 22:43
Velkorysý dárce
1 600 Kč  •  20. 12. 2021 15:21

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám