Za zdravé dělohy

Vybráno 0 Kč 232 Kč
150 000 Kč
37 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Endo Talks CZ z. s.
Datum přidání
9. 3. 2023

Představení sbírky

ENDOMARCH je mezinárodní happening, který odstartoval v roce 2014 ve Washingtonu D.C ve spolupráci zdejší lékařské odborné společnosti, škol a pacientů s endometriózou. Cílem pochodů po celém světě je potřeba ukázat na nemoc, která není vidět, je často bagatelizována a na výzkum stále proudí žalostně málo peněz. Endomarch má za cíl  vzbudit pozornost veřejnosti ať laické, tak odborné. Má zdůraznit potřebu reformace úhradového systému a zpřístupnit kvalitní a centrovanou péči všem ženám, které touto nemocí trpí. V průběhu března až dubna 2023 budou probíhat osvětové akce v Praze, Brně a Ostravě. Více informací o programu na: https://endotalks.cz/endomarch-2023/

Komu pomůžeme?

Endometrióza je nemoc, kterou trpí 1 z 10 žen. Nemoc ale nejde vidět a ženy, které trpí paralyzujícími bolestmi, nejsou slyšet. Pojďme tento stav společně změnit a otevřít téma, které se týká 190 milionů žen na celém světě a odhadem téměř 250 tisíc žen v ČR. I my se letos již potřetí zapojíme do celosvětové osvětové kampaně #ENDOmarch2023. K Praze a Brnu letos přidáváme i Ostravu! Samy to ale nezvládneme, podpořte nás!

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Po dobu dvou měsíců budeme realizovat ve 3 městech v ČR (Praha, Brno, Ostrava) sérii osvětových akcí:  výstavu, kde představíme jak endometrióza ovlivnila život nejen  pacientkám a jak je důležité mít podporu okolí. Promítání zahraničního  dokumentu s následnou panelovou debatou s odborníky a velký pochod Prahou, který bude zakončený osvětovým minifestivalem v Riegrových sadech.

Vybrané peníze budou použity na produkci a realizaci výše uvedeného. Osvětová činnost je jedním z nástrojů, kterým pomáháme snížit dobu diagnózy, která se nyní odhaduje na 7–10let, kdy pacientky trpí bolestmi fyzickými i psychickými.

Buďme iniciátory změny. Ženy s endometriózou musí být slyšet!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
32 Kč  •  24. 3. 2023 6:50
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  22. 3. 2023 22:31
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  22. 3. 2023 10:40

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

DobroDárce
32 Kč  •  24. 3. 2023 6:50
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  22. 3. 2023 22:31
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  22. 3. 2023 10:40

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám