FeLV kočičky – bez boje se nevzdáme

Vybráno 0 Kč 4 400 Kč
80 000 Kč
50 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet
Zakladatel
Pavlína Jablonská
Datum přidání
16. 3. 2023

Představení sbírky

Ahoj jsme Čiky, Sára a Šmudla, nakazili jsme se strašlivou nemocí FeLV, a moc chceme žít, a my to s nimi nechceme vzdát bez boje, jsou naše rodina, léky které jim mohou výrazně prodloužit život jsou velmi nákladné a my už na to finance nemáme, pomozte nám jejich osud zlepšit, jsou to hodné, mazlivé holky které si zaslouží šťastný život.

Komu pomůžeme?

Aneb jak se to u nás semlelo, v roce 2016 se u nás na dvorku objevila kočička která na mé začíčání okamžitě reagovala veselým mňouknutím a přiběhnutím, k mému zděšení vypadala velmi nemocně, byla vyhubla, nateklá tlamička a děsně smrděla, honem na veterinu, kde se zjistilo, že má neléčený zápal plic, zvětšené srdce, špatně průchozí plíce a zánět ve tváři, museli jsme ji pomoci….po delší léčbě antibiotiky jsme ji museli nechat vytrhat všechny zuby krom špičáků, neboť ji způsobovaly záněty-a tak se u nás usídlila tehdy asi dvouletá, májovka Šmudla.

Pár měsíců na to jsme na silnici v lese našli vyhozená dvě koťata, vzali je domů a už si je nechali- černobílá Sára a černá Ginny, pak uběhlo 6 krásných let kdy jsme si užívali jejich přítomnost a rostlo mezi námi pouto.

Pak přišel srpen 2022 a Ginny zkolabovala, nejdříve měla horečky dostala antibiotika a vypadalo to že krom podivného lízání hlíny je dobrá a najednou byla apatická, rychle na veterinu, tam zjistili, že je bílá jak alabastr tak rozbor krve… hodnoty bílých i červených krvinek extrémně nízké skoro nemeřitelné testy na FeLV negativní,  byla na hospitalizaci, dostala kortikoidy, a začala se lepšit, vrátila se domu, kde dál brala léky a malinko se lepšila.

Mezitím se k nám postupně sám nastěhoval černý kocourek Jack asi roční, opět utíkaly dny a vše se zdálo celkem fajn, jenže v Listopadu Jack onemocněl, měl nemoc Fip a i přes pokus o léčbu zemřel🖤nesu to velmi těžce a moc nám doma scházel, a tak jsme si vzali  dvouměsíční kotě bez mámy z kolonie, mramorovanou Čiky, je to pořádný rošťák, a tak ji někdy říkáme barbucha, ale když se vyřádí přijde se milovat, musí ležet na krku nebo mít tvářičku na mé tváři a muchlit se🥰

Leden 2023 Ginny jde na krev a zjišťujeme že má FeLV pozitivní ale formu kdy neměla  nikoho nakazit, ufff, jenže po par dnech opět dostala horečky, po lécích zmizeli ale s tím i veškeré bílé krvinky, chuť k jídlu i nálada, tehdy padla otázka, jestli ještě pokračovat… nechtěli jsme to vzdát a rozhodli se že ještě nasadíme kortikoidy a pojede na víkend domů, udělalo se ji dobře ale jen na oko, jí, mazlí se, pozoruje ptáčky ale zmizeli ji červené krvinky…dál to nepůjde, chodili jsme ji hladit, dostala vše na co byla chuť, masíčko, mlíčko, dobrůtky…pak dostala vodítko a šli jsme na terasu, aby si užila sluníčko a moc si ho užívala a vůbec cele okolí, zvuky, pachy vše nasávala, pak jsme jeli na veterinu a nechali ji relativně šťastnou v náruči usnout věčným spánkem 🖤jsem zničená Ginny byla nejhodnější, jedinečná, opravdu jsem ji milovala, naštěstí mám Čiky, která smutek rozhání svými vylomeninami.

Konec února, Čiky má oteklé uzliny a horečky, jdeme na krev….rozsudek zní FeLV pozitivní, bereme na krev i ostatní a jsou pozitivní všichni, zřejmě při posledním kolapsu Ginny její nemoc změnila formu a všechny nakazila😩nám zbyly jen oči pro pláč, svět se mi absolutně zhroutil.

Existují však injekce virbagen, který nám dají naději na delší život ale jsou velmi drahé a my je potřebujeme třikrát, dvě nemají zatím příznaky, což je dobře protože mají naději ještě na hezký život, Čiky má stále vysoké horečky, bojuje ale nevíme jestli to zvládne, my se ale bez boje vzdát nechceme, přišli k tomu jak slepý k houslím, nezaslouží si tak hnusnou nemoc, jsou naše rodina ale potřebujeme Vaší pomoc, dejte jim prosím šanci na kus šťastného života, pro vás to může být pár korun ale pro ně část života♥️♥️

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na veterinární ošetření, krevní testy a hlavně léky pro kočičky.

I kdyby se nevybrala cílová částka budeme rádi za každý dar, neboť zaplatí alespoň část léčby  

pokud se vybere více peněz budou použity na další ošetřování, počítáme že se výdaje vyšplhají podstatně výše nežli žádáme 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
300 Kč  •  23. 3. 2023 7:02
Milý dárce
500 Kč  •  16. 3. 2023 19:39
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  16. 3. 2023 19:03
Dáša
600 Kč  •  16. 3. 2023 16:55
Držte se 🍀🍀🍀🍀🍀🍀
Milý dárce
1 000 Kč  •  16. 3. 2023 12:51
DobroDárce
1 000 Kč  •  16. 3. 2023 12:31
Moc držím palce, aby léčba zabrala! Sdílejte sbírku na FB a jinde, aby se oslovilo co nejvíce lidí. Pouze zveřejnění na Donio nestačí...

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Dáša
600 Kč  •  16. 3. 2023 16:55
Držte se 🍀🍀🍀🍀🍀🍀
DobroDárce
1 000 Kč  •  16. 3. 2023 12:31
Moc držím palce, aby léčba zabrala! Sdílejte sbírku na FB a jinde, aby se oslovilo co nejvíce lidí. Pouze zveřejnění na Donio nestačí...
DobroDárce
300 Kč  •  23. 3. 2023 7:02
Milý dárce
500 Kč  •  16. 3. 2023 19:39
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  16. 3. 2023 19:03
Milý dárce
1 000 Kč  •  16. 3. 2023 12:51

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám