Podpořte prosím léčbu fenky Čoky

Milník 1/1

Potřebná chemoterapie

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
50 000 Kč
53 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Zakladatel
Petr Jansa
Datum přidání
3. 8. 2022

Představení sbírky

Čoky je fena křížence cvičená na poslušnost, držitelka 24 pohárů ze závodů. Má za sebou úspěšnou zkoušku na canisterapii. Miluje děti, ostatní zvířata včetně koček, králíků apod., zkrátka s každým je kamarádka do nepohody. Především miluje svého páníčka, který ji takto vycvičil a pomáhá mu z části jako asistenční pejsek. Tatínek je invalidní, letos se léčí s trombózou atd. a zdraví mu též moc nepřeje. Žijí spolu sami a Čoky byla vedena i k tomu, aby byla v případě potřeby tatínkovi schopna přivolat i pomoc.

Komu pomůžeme?

Čoky nedávno onemocněla a musela podstoupit operaci. Náklady na operaci jí pokryje pojistka, bohužel následná léčba je finančně náročná a tatínek si ji z jeho invalidního důchodu nemůže dovolit a ani pro nás není v našich silách ho plně podpořit. Čoky má šanci na tomto světě ještě nějakou dobu rozdávat radost, kterou rozdávala doposud, a pomáhat. Bez nutné další léčby bohužel ne. Jakákoliv podpora její šanci zvýší. Předem proto moc děkujeme.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou využity na nutné výdaje veterinární péče a léčby, která Čokynce dokážou prodloužit život. Prozatím čekáme na výsledky a nevíme, kolik přesně bude léčba stát. Víme jen, že bude finančně náročná a mimo naše možnosti cca 30 – 100 000Kč dle sdělení veterináře. Bez další léčby by však operace, kterou prodělala byla naprosto zbytečná. Proto nemůžeme čekat a pak zjistit, že na to nemáme. Případný přebytek bych pak rád věnoval lidem, kteří zvířata milují a pomáhají jim, proto Městský útulek Broumov.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  9. 8. 2022 21:34
Milý dárce
600 Kč  •  6. 8. 2022 8:46
Velkorysý dárce
500 Kč  •  5. 8. 2022 22:39
DobroDárce
200 Kč  •  4. 8. 2022 10:47
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  3. 8. 2022 23:51

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  9. 8. 2022 21:34
Milý dárce
600 Kč  •  6. 8. 2022 8:46
Velkorysý dárce
500 Kč  •  5. 8. 2022 22:39
DobroDárce
200 Kč  •  4. 8. 2022 10:47
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  3. 8. 2022 23:51

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám