Projekt ukončen:

Filipova cesta kolem světa plná dobrých skutků

Vybráno 0 Kč 56 600 Kč
180 000 Kč
 -
68 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
832 Kč
Průměrná výše příspěvku
14 000 Kč
Nejvyšší příspěvek
90 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Filipova cesta kolem světa plná dobrých skutků

Datum přidání
10. 10. 2022

Představení projektu

Ahoj, já jsem Filip – učitel biologie a tělocviku.

Taky jsem dětský fotbalový trenér, neúnavný sportovec, vášnivý rybář, barista, cestovatel a tak trochu i altruista.

Od malička jsem byl totiž přesvědčený, že bychom si měli vzájemně pomáhat.

Proto jsem se pustil do několika dobrých skutků tzv. projektů, které pomáhají druhým lidem. 

Ještě ale předtím, než začnete číst celý tento příběh, rád bych Vás poprosil abyste ho dočetli až dokonce. Pochopíte tak celou myšlenku, která mě k tomuto nápadu přivedla. 

Projekt: RUN FOR UGANDA

Je to projekt, který jsme společně založili s kamarády z Volf Soccer Academy. 

Tahle pohybová výzva začala v roce 2021, kdy za každý kilometr, který člověk uběhne, ujde, uplave, ujede na kole, pošle jako odměnu korunu na webový portál Gofundme a zároveň sdílí jeho výkon na instagramu runforuganda, kde celý projekt probíhá online.

Cílem projektu bude z vybraných peněz nakoupit sportovní vybavení do fotbalové akademie v Kampale. Pokud by se nám podařilo získat větší budget, tak bychom rádi dali část peněz na podporu gramotnosti.

Projekt tedy pomůže nejen mladým fotbalistům v Ugandě, ale také nám naše tělo za pohyb na čerstvém vzduchu poděkuje. Projekt jsme nechali běžet i v roce 2022 a prozatím se sportovní aktivitou vybralo okolo $5300.

Projekt: DOBROKÁVA

Další nápad přišel v Brně u kávy. Brněnský projekt „Dobro káva“ byl kavárnou na Zelňáku, kde se za kávu neplatilo penězi, ale dobrým skutkem. A tehdy to celé začalo – předsevzal jsem si, že můj dobrý skutek někomu ovlivní život.

Projekt: REHABILITACE PRO MATYÁŠKA

Na podzim 2021 jsem si vybral Matyáše – chlapce, který trpí neléčitelnou nemocí – Duchennovou svalovou dystrofií. Onemocnění způsobuje, že tělo nedokáže produkovat dystrofin, který je nezbytný pro vývoj a správnou funkci všech svalů v těle. Kvůli tomu postupně dochází ke ztrátě aktivního svalstva. Onemocnění poté postupuje směrem nahoru do zbytku těla včetně plic a srdce a následně dochází  k předčasnému úmrtí.

Na tuto vzácnou nemoc zatím neexistuje žádný lék. Jedinou možností je onemocnění zpomalit – toho se dá docílit pravidelnými rehabilitacemi. Protože tyto rehabilitace pojišťovna nehradí, bylo jasné, co bude mým skutkem. Spojil jsem se s platformou DONIO a společně jsme vybrali krásnou sumu.

Celý příběh zde: RehabilitaceProMatyaska

Projekt: FILIPOVA CESTA KOLEM SVĚTA PLNÁ DOBRÝCH SKUTKŮ

No a teď už k poslednímu projektu, který bude nejen o mně.

Díky příběhu Matyho jsem pocítil reálnou hodnotu času.

Došlo mi, jak moc dokáže být čas neúprosný a pokud máme nějaké sny, neměli bychom o nich jenom snít, ale měli bychom si je plnit. Teď. Hned. Dokud máme čas!

Můj sen bylo cestovat. Takže jsem podal výpověď, koupil si letenku a nyní jsem tisíce kilometrů od domova v kanadském Vancouveru. Ale to byla jen část mého snu. Rád bych totiž zvládl cestu kolem světa. A protože bych to jinak nebyl já, chtěl bych při ní opět někomu pomoci. A tentokrát bych do toho chtěl opět zapojit větší množství osob.

Jak můžeme společně pomoci?

Můžete si vybrat z několika odměn, které posléze odmění někoho dalšího.

Kromě těchto odměn udělám na každém místě nějaký dobrý skutek: budu dělat to, co umím nejlíp = budu učit tělocvik, biologii a angličtinu. Dále bych se také chtěl stát součástí některých dobrovolnických programů, o kterých se dočtete níže.

Dobrodružství bych chtěl začít v únoru 2023. Cesta kolem světa nebude nějak časově omezená. Prostě tam, kde bude potřeba konat dobro, tam se budu snažit zůstat co nejdéle, pokud však ucítím že už nemám co nabídnout, změním lokalitu a posunu se zase o několik tisíc kilometrů dál. Projekt budete moci sledovat na mém instagramovém účtu filip_vsa_coach

A kde všude budeme společně pomáhat a konat dobré skutky?

PRAHA > UGANDA > THAJSKO > BALI > AUSTRÁLIE >NOVÝ ZÉLAND > USA > KOLUMBIE > PERU > BRAZÍLIE > LISABON > BARCELONA > PRAHA

Jaké jsem připravil dobré skutky na cestě kolem světa?

PRAHA = Udělám jednodenního průvodce po Praze skupině lidí, ukážu krásná zákoutí našeho hlavního města a pozvu každého z nich na pivo.

UGANDA =  Budu 6 týdnů učit děti tělocvik, angličtinu a fotbal v místní škole Lusanja, což je malinká vesnička asi tři hodiny vzdálená od hlavního města Kampaly. Chci také dětem přivést obrovskou tašku plnou sportovního vybavení, aby měli patřičné pomůcky ke kvalitní výuce TV v této základní škole. Více informací o organizaci se kterou budu spolupracovat v Ugandě můžete najít zde: ChangeTomorrow

THAJSKO = Po celou dobu pobytu v Thajsku každý jeden den vykonám dobrý skutek podle thajské filozofie Tham Bun tzv. pokud někomu nezištně pomůžeme, tato pomoc se nám v budoucnu vrátí, nic se neztratí. (pozvu někoho na kávu za dobrý skutek, podpořím pouliční umělce, přispěju mnichům na charitu v klášteře atd.) Rád bych strávil nějaký čas jako dobrovolník v kempu WangPo Elephant Camp v Kanchanaburi, kde bych pomáhal místním lidem starat se o slony. 

BALI = 4 týdny budu trávit svůj čas se 100 dětí ze Seraya, kde budu pomáhat paní Sáře a místním dětem ve vzdělávacím procesu. Bude se primárně jednat o výuku angličtiny ale také o sportovní a jiné aktivity (plavání, míčové hry, rybaření, jóga). Rád bych také celý měsíční blok věnoval intenzivní výuce první pomoci formou zážitkové pedagogiky. Více informací o organizaci se kterou budu spolupracovat na Bali můžete najít zde: HelpbySarah

AUSTRÁLIE = Navštívím sirotčinec klokanů a koal v Sydney, kde bych chtěl nějakou dobu pomáhat jako dobrovolník. Jeden den také budu uklízet nepořádek v oblasti Bondi Beach, abych alespoň trochu ulevil matce přírodě. 

NOVÝ ZÉLAND =Tady se zdržím možná déle.  Mám zde totiž pracovní vízum na celý rok, které bych rád alespoň z nějaké části využil,  proto budete moci vybrat jeden dobrý skutek právě Vy a já se ho budu snažit splnit. 

USA = Zde to bude pouze přestupní stanice na mé cestě dál, ale i tak se budu snažit z minima času vytěžit maximum pro dobrý skutek. Pozvu 10 lidí na večeři k americkému multimiliardářovi McDonaldovi. 

KOLUMBIE = Společně navštívíme národní muzeum kávy. Rád bych se stál také na nějaký čas pomocníkem na kávových a kakaových plantážích v horské vesničce Minca – Santa Marca národní oblasti Sierra Nevada, kde bych rád svou manuální prací pomohl. Zakoupím pravou kolumbijskou kávu a jednomu z Vás ji pošlu na adresu přímo domů.

PERU = Budu zde pracovat  jako dobrovolník – barista v kavárně  městečku Cuzco v Peruánských Andách a opráším tak moje baristické schopnosti z kanadského Vancouveru. Udělám pro Vás také online komentovanou prohlídku z Machu Picchu

BRAZÍLIE =  Udělám fotbalový kemp s tréninky pro mladé místní Brazilce či Brazilky na věhlasné pláži Copacabana. Rio de Janeiro – Zatančím pro Vás na karnevalu v Riu s dětmi, pokud zrovna trefím dobu karnevalů.

LISABON = Strávím nějaký čas jako dobrovolník v jedné z vinařských oblastí v okolí Lisabonu. Zakoupím jedno ze skvělých vín a jako dárek jednomu z Vás ho pošlu na adresu přímo domů.

BARCELONA = Během cest někomu našetřím na letenku z ČR do Barcelony, vezmu ho na fotbalový stadion Camp Nou na nějaký zápas Barcelony a nechám ho společně se mnou užít si dny v Barceloně.

PRAHA = Koupím trdelník plný zmrzliny a někomu tak udělám spontánní radost.

Kdo za projektem stojí?

Za celým projektem stojím. Chci si splnit svůj dětský sen obletět celý svět a u toho konat dobro. Vytvořil jsem balíček odměn ze kterých si budete moci vybrat. Uděláme tak odměňovací řetězec dobra po celém světě.

Na co vybrané peníze použijeme?

Z vybrané částky na DONIO budou finanční prostředky využity jako příspěvek na letenky a na realizaci dobrých skutků

Můžete tak vlastně cestovat se mnou – sledovat místa, která znáte z dokumentů, filmů nebo si zavzpomínat na chvíle, když jste tam byli tehdy vy. 

Tuhle cestu kolem světa uskutečním i kdyby se nevybrala na DONIO žádná finanční podpora a měl bych si ji hradit celou sám. Budu také moc rád za to, když ji budete moci se mnou sdílet a online sledovat.

Pokud by se někdo chtěl na nějakou misi se mnou přidat a konat se mnou dobré skutky v nějaké zemi, stačí napsat a můžeme se domluvit.

#penizebudoumynebudeme

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Štědrý přispěvatel
600 Kč  •  7. 1. 2023 23:24
Ty víš kdo.
145 Kč  •  7. 1. 2023 22:37
#penizebudoumynebudeme
Štědrý přispěvatel
100 Kč  •  7. 1. 2023 21:09
Jan Schneider
200 Kč  •  7. 1. 2023 20:54
Snad i tento malý příspěvek pomůže a potěší. Mně zas potěší dopis z Peru :)
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
705 Kč  •  7. 1. 2023 18:41
Magic trip 55555
Veronika
300 Kč  •  6. 1. 2023 23:21
Hodně štěstí na cestách! Těším se na všechny zážitky, které s námi budeš sdílet!
Dobrosrdečný přispěvatel
200 Kč  •  6. 1. 2023 13:19
Viktorie
350 Kč  •  6. 1. 2023 9:19
Přeju hodně štěstí, jsem ráda že plníš sny sobě i ostatním. Držím palce a těším se na fotky! 🙏🏼
Laskavý přispěvatel
100 Kč  •  5. 1. 2023 23:20
Velkorysý přispěvatel
200 Kč  •  5. 1. 2023 23:14
Velkorysý přispěvatel
200 Kč  •  5. 1. 2023 23:12
Jitka Orságová
650 Kč  •  3. 1. 2023 18:58
Filipe jsi skvělý. Držím palce na tvé cestě kolem světa 🍀🙏❤️
Štědrý přispěvatel
500 Kč  •  3. 1. 2023 15:30
Dobrosrdečný přispěvatel
200 Kč  •  2. 1. 2023 23:41
Eliska L.
1 000 Kč  •  2. 1. 2023 23:19
🍀
VS
2 000 Kč  •  2. 1. 2023 22:26
Hackyourlimits
Dobrosrdečný přispěvatel
1 000 Kč  •  31. 12. 2022 16:17
Milý přispěvatel
1 000 Kč  •  29. 12. 2022 8:04
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  27. 12. 2022 21:14
Velkorysý přispěvatel
200 Kč  •  26. 12. 2022 16:24
Štědrý přispěvatel
200 Kč  •  26. 12. 2022 13:45
Denisa
500 Kč  •  26. 12. 2022 10:16
Fílo, ať se na cestě daří 👏🏻👋🏻
Jiří Chmelař
14 000 Kč  •  26. 12. 2022 8:25
www.krasadreva.cz - Některé sny je dobré podpořit i když je někdo vidí pouze sám.
Velkorysý přispěvatel
200 Kč  •  20. 12. 2022 21:50
Laskavý přispěvatel
200 Kč  •  18. 12. 2022 12:11
Honza
200 Kč  •  16. 12. 2022 9:03
Dělej to, co tě baví, buď sám sebou a šiř dobro co nejvíc to jde. Jsi dobročlověk, který má srdce na správném místě.
Velkorysý přispěvatel
100 Kč  •  16. 12. 2022 7:44
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  15. 12. 2022 15:38
Velkorysý přispěvatel
150 Kč  •  6. 12. 2022 16:52
Laskavý přispěvatel
200 Kč  •  1. 12. 2022 5:51
Laskavý přispěvatel
500 Kč  •  23. 11. 2022 20:09
Dana
600 Kč  •  22. 11. 2022 21:20
Filipe, už se těším na historky
Dobrosrdečný přispěvatel
100 Kč  •  21. 11. 2022 18:57
Grygerovi
1 000 Kč  •  17. 11. 2022 15:04
Enjoy your trip. Davča, Klaudi, Zdeněk a Lucka
Dobrosrdečný přispěvatel
200 Kč  •  17. 11. 2022 11:00
Velkorysý přispěvatel
100 Kč  •  17. 11. 2022 9:29
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  17. 11. 2022 8:16
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  17. 11. 2022 8:15
Velkorysý přispěvatel
300 Kč  •  15. 11. 2022 7:28
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  11. 11. 2022 18:36
Milý přispěvatel
300 Kč  •  8. 11. 2022 22:33
Lukáš Kerhart
2 000 Kč  •  8. 11. 2022 20:49
Miř na měsíc kamaráde a když ho náhodou mineš, tak vždy skončíš mezi hvězdami :) Přeji hodně štěstí a nikdy se nevzdávej :)
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  6. 11. 2022 9:49
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  2. 11. 2022 13:34
Držím moc palce!!!!
Štědrý přispěvatel
200 Kč  •  25. 10. 2022 22:59
Dobrosrdečný přispěvatel
350 Kč  •  25. 10. 2022 4:58
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  23. 10. 2022 14:03
Dobrosrdečný přispěvatel
250 Kč  •  23. 10. 2022 11:02
Velkorysý přispěvatel
250 Kč  •  22. 10. 2022 8:51
Štědrý přispěvatel
1 500 Kč  •  20. 10. 2022 19:12
Víťa
1 000 Kč  •  19. 10. 2022 11:32
Držím palce a už se těším na tvé zážitky.
N. Mandela
1 500 Kč  •  17. 10. 2022 8:49
Ty jsi pánem svého osudu, své duše kapitánem!
Adéla Puková
100 Kč  •  14. 10. 2022 6:30
Penízky zaslány, tak hodně štěstí na cestách :))
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  13. 10. 2022 15:35
Míša W.
200 Kč  •  13. 10. 2022 13:06
Držím palce Fílo ☺️ jsi mojí velkou inspirací a děkuju za to, co děláš 👏
Štědrý přispěvatel
500 Kč  •  13. 10. 2022 9:03
Laskavý přispěvatel
5 050 Kč  •  12. 10. 2022 0:53
Velkorysý přispěvatel
300 Kč  •  11. 10. 2022 7:55
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
334 Kč  •  10. 10. 2022 23:52
Dobrosrdečný přispěvatel
1 000 Kč  •  10. 10. 2022 19:25
Honza Kukuč
100 Kč  •  10. 10. 2022 18:45
Držím ti palce. Ať se ti vše dobré podaří. Drž se. :)
Velkorysý přispěvatel
200 Kč  •  10. 10. 2022 15:32
Velkorysý přispěvatel
100 Kč  •  10. 10. 2022 12:23
Štědrý přispěvatel
666 Kč  •  10. 10. 2022 12:13
Laskavý přispěvatel
300 Kč  •  10. 10. 2022 11:09
Fotbalový fanoušek
2 000 Kč  •  10. 10. 2022 7:43
Příspěvek na trénink mladých Brazilců
František
5 000 Kč  •  10. 10. 2022 4:24
Život je občas o tom zariskovat, úplně všechno pro sen, který vidíš pouze ty.
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  10. 10. 2022 0:47
Těším se na naše společné raňajky z Kolumbie

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu