Filipova cesta kolem světa plná dobrých skutků

Vybráno 0 Kč 195 000 Kč
180 000 Kč

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
28. 2. 2023

Představení sbírky

Filip Ouroda nás o finanční pomoc požádal z důvodu realizace jeho cesty, která se jmenuje ”Filipova cesta kolem světa plná dobrých skutků”. Peníze budou použity na realizaci dobrých skutků v jednotlivých destinacích (Uganda, Thajsko, Bali, Austrálie, Nový Zéland, USA, Kolumbie, Peru, Brazílie, Lisabon, Barcelona, Praha). Jsou to především náklady na přesuny – letenky, místní dopravu, ubytování a ostatní poplatky související s realizací dobrých skutků.

Komu pomůžeme?

Ahoj, mé jméno je Filip. Jsem učitel, dětský fotbalový trenér a barista, ale také vášnivý rybář, cestovatel a tak trochu i dobrodruh.
Od malička jsem byl přesvědčený, že bychom si měli vzájemně pomáhat a mým velkým snem bylo obletět celý svět. Díky tomu jsem se rozhodl pustit do několika projektů, kterými udělám dobrý skutek.

Prvním projektem byl Run for Uganda, který jsme v roce 2021 založili společně s kamarády z Volf Soccer Academy. Jedná se o výzvu, během které se za každý kilometr, který člověk ujde, uběhne, ujede na kole nebo uplave, pošle korunu na webový portál Gofundme. Vybraná částka bude použita na nákup sportovního vybavení pro fotbalovou akademii v Kampale a podporu gramotnosti. Díky projektu se podařilo zatím vybrat okolo $5300.

Další myšlenka přišla v Brně u kávy společně s kavárnou na Zelňáku. Během projektu Dobro káva se za kávu neplatilo penězi, nýbrž dobrým skutkem. Díky “Dobrokávě” jsem si uvědomil, jakou sílu dobrý skutek má a že může někomu ovlivnit život.

Díky příběhu malého Matyáška, který trpí neléčitelnou Duchennovou svalovou dystrofií (společně s Doniem jsme mu pomohli vybrat alespoň nějaké penízky), jsem si uvědomil skutečnou hodnotu času a že pokud máme v tomto životě nějaké sny, neměli bychom je odkládat. Rozhodl jsem se vzít osud plně do svých rukou – podal jsem výpověď, koupil si letenku a odletěl do tisíce kilometrů vzdáleného Vancouveru.

Nyní ale přichází čas na mnohem větší cestu – cestu kolem světa. A jak je mým zvykem, rád bych při ní pomohl co nejvíce lidem.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na spolufinancování Filipova cestování – především na náklady na přesuny a s tím spojený nákup letenek, místní dopravu, ubytování a ostatní poplatky související s realizací dobrých skutků.

Peníze budeme Filipovi vyplácet čtvrtletně po dobu jednoho roku. Tedy celkovou sumu 180.000Kč, kterou mu darujeme, rozdělíme do čtyř splátek po 45.000Kč, které mu pravidelně každé tři měsíce budeme zasílat do světa :-)

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
45 000 Kč  •  4. 12. 2023 9:05
Czech-us Work and Travel s.r.o.
10 000 Kč  •  27. 10. 2023 22:21
Cau Filo, good luck :)
Laskavý dárce
5 000 Kč  •  6. 10. 2023 9:16
Dárce, který je pro každou dobrost
45 000 Kč  •  7. 9. 2023 8:45
Laskavý dárce
45 000 Kč  •  6. 6. 2023 9:16
Štědrý dárce
45 000 Kč  •  8. 3. 2023 10:14

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Czech-us Work and Travel s.r.o.
10 000 Kč  •  27. 10. 2023 22:21
Cau Filo, good luck :)
Laskavý dárce
45 000 Kč  •  4. 12. 2023 9:05
Laskavý dárce
5 000 Kč  •  6. 10. 2023 9:16
Dárce, který je pro každou dobrost
45 000 Kč  •  7. 9. 2023 8:45
Laskavý dárce
45 000 Kč  •  6. 6. 2023 9:16
Štědrý dárce
45 000 Kč  •  8. 3. 2023 10:14

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat