Úspěšně vybráno:

Pomohli jste fotbalistovi Adamovi, který bojuje s leukemii

Vybráno 0 Kč 144 100 Kč
od 210 dárců
 -
210 dárců
Celkem se zapojilo
686 Kč
Průměrná výše daru
17 000 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste fotbalistovi Adamovi, který bojuje s leukemii

Vybráno 0 Kč 144 100 Kč
od 210 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lucie Rybecká
Datum přidání
8. 3. 2022
Poslední aktualita

13. 5. 2022 18:23

Smutná zpráva

S velkou lítostí a bolestí v srdci oznamujeme všem dobrosrdečným lidem, kteří přispěli na tuto sbírku, že boj Adama Trumpeše se zákeřnou nemocí nemá bohužel šťastný konec.
Adam se rval s leukemií do poslední chvíle a všichni včetně Adama jsme věřili v jeho uzdravení.
Vybrané finanční prostředky budou tedy použity na náklady spojené s posledním rozloučením. Všem moc děkujeme 

Zobrazit celou aktualitu

Kdo sbírku organizuje?

Pomoc organizuje Lucie Rybecká ve spolupráci s maminkou Adama. Chtěly bychom pomoci dlouholetému kamarádovi, synovi, bratrovi a skvělému klukovi Adamovi Trumpešovi, který si prošel léčbou Leukemie ALL a následnou transplantací kostní dřeně. Nicméně nemoc se po necelém měsíci vrátila zpět v podobě napadení nervové soustavy (pravá část mozku a mozkomíšního moku). Naším cílem je umožnit mu vrátit se zpět k normálnímu životu bez starostí a splnit mu sen znovu vykopnout míč na branku.

Komu pomůžeme?

Adam (19 let), fotbalista a optimistický kluk a bojovník, který bojuje neskutečným způsobem o život…

Nemoc, která znepříjemňuje Adamův mladý život do teď, začala na začátku dubna 2021, kdy Adam začal mít silný kašel. Vše bylo podle všeho přisuzováno Covidu. Nicméně dne 12. 4. 2021 se dozvěděl nečekanou a nemilou zprávu o svém zdravotním stavu. Byla mu diagnostikována Leukemie typu ALL (přímo rakovina krve). Adamovi a jeho rodině se najednou zhroutil svět, Poté se rozjela zdlouhavá léčba, která trvala 3 měsíce v Dětské nemocnici v Brně na Onkologii. Poté byly Ádovi podávány chemoterapie a podlehl ozařování celého těla (Žlutý Kopec Brno). 

Mezitím co Adam oslavil v nemocnici i své 19. narozeniny (červen 2021), se začaly tvořit destičky a krvinky. Koncem června byl propuštěn do domácí péče, kde každý den musel s těhotnou maminkou dojíždět na „kapání“ destiček a chemoterapie. Tyto cesty a následná péče byly velmi vyčerpávající i pro maminku, která už v tu dobu čekala malou Adámkovu sestřičku Sofinku a taktéž pro jeho mladší sestru Vivien a babičku Dagmar. 

Adam i přes všechno toto trápení úspěšně dokončil 3. ročník střední školy. Nicméně toto ukončení předcházely brzké školní praxe. Po každodenním, ranním vstávání a po praxi následovaly návštěvy v nemocnici, a to i maminkou. S radostí úspěšného absolvování školy bylo Adamovi oznámeno, že byl nalezen dárce kostní dřeně, takže pomalu vysvitlo sluníčko a těšil se na stanovené datum transplantace, koncem října. Návštěvy nemocnice trvaly den co den až do 6. řijna. Den poté, 7. řijna se Adamův stav zhoršil natolik, že dostal infekci do střev, kde opět zůstal ležet na infekčním oddělení. Aby toho nebylo málo, Adamovi se ze všeho stresu vytvořil Herpes, který značí zánět v těle. Díky této nečekané situaci se mu transplantace kostní dřeně posunula o měsíc později na 30. 11. 2021.

Transplantace proběhla ve velmi silné reakci. Nicméně 7. 1. 2022 Adam hrdě opouští dveře Onkologického oddělení IHOK. Následná péče po transplantaci byla velmi vyčerpávající. Od chystání léků od maminky každý den, přesně na stanovené hodiny, až po týdenní kontroly na IHOK.

Adam se cítil dobře. Proběhla další kontrola kostní dřeně.

Týden na to, co Adam opustil IHOK ho postupně začaly bolet záda, hlava, třásly se mu ruce a nekontrolovatelně zvracel. Poté k datumu 22. 2. 2022 ho maminka opět odváží v hrozném stavu na vozíčku do nemocnice. Byla mu sice sdělena pozitivní zpráva, že „štěp se uchytil“, ale Adama si bohužel opět nechávají na lůžku. Za 3 dny mu udělali kompletní vyšetření. 

Maminka se k 25. únoru dozvídá neuvěřitelnou zprávu a to, že Adamovi se Leukemie vrátila zpět, ale jiným způsobem. Napadla celou pravou část mozku, vidění a také mozkomíšní mok (páteř). Opět to byl velký šok pro nás všechny a z velké radosti se stala velká bolest, a to těsně před koncem léčby. Co se týká informací ohledně dosavadního zdravotního stavu se Adam momentálně potýká s Leukemií zvláštního a vzácného druhu. Následovně zasedlo Konzilium – Masarykův onkologický ústav, kde se řešila Adamova léčba. Léčba je nyní zahájena třemi variantami. První je kapaná chemoterapie, která kape několik hodin. Druhá je v tabletkách a třetí je lumbální punkcí, kde podstupuje napíchnutí páteře a tím se dostane chemoterapie dovnitř. A také má před sebou další ozařování.

Adam je teď v situaci, že stále bojuje jako drak. Psychická podpora od maminky a jeho celého okolí je veliká. Maminka za ním sice nemůže, nicméně každý den dojíždí s oblečením a jídlem do nemocnice. Má v plánu jít v září do 4. ročníku, který bude kvůli nemoci opakovat. Co se týká již zmiňovaného fotbalu, který tak miluje, chce se k němu vrátit co nejdříve.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze vybíráme na následnou a dodatečnou péči, která bude spojena s léčbou, protože prozatím není jasné, jaké budou možnosti léčení. Také určitě nesmíme opomenout Adamovu rekonvalescenci, kdy je zapotřebí navštívit rehabilitační prostředí, či lázně. Za odměnu a bolest si jistě vše bezpodmínečně zaslouží.

Budeme rádi za jakoukoliv částku. Tím, že je teď situace taková, že maminka je na mateřské a situace není nejjednodušší. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

13. 5. 2022 18:23

Smutná zpráva

S velkou lítostí a bolestí v srdci oznamujeme všem dobrosrdečným lidem, kteří přispěli na tuto sbírku, že boj Adama Trumpeše se zákeřnou nemocí nemá bohužel šťastný konec.
Adam se rval s leukemií do poslední chvíle a všichni včetně Adama jsme věřili v jeho uzdravení.
Vybrané finanční prostředky budou tedy použity na náklady spojené s posledním rozloučením. Všem moc děkujeme 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
300 Kč  •  7. 5. 2022 20:37
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  6. 5. 2022 17:37
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  5. 5. 2022 11:28
Milý dárce
300 Kč  •  4. 5. 2022 22:03
DobroDárce
350 Kč  •  22. 4. 2022 21:29
Laskavý dárce
555 Kč  •  20. 4. 2022 12:51
DobroDárce
300 Kč  •  19. 4. 2022 17:04
Dobrosrdečný dárce
155 Kč  •  19. 4. 2022 10:28
Milý dárce
100 Kč  •  15. 4. 2022 12:19
Laskavý dárce
500 Kč  •  14. 4. 2022 20:26
Štědrý dárce
3 000 Kč  •  12. 4. 2022 10:32
Velkorysý dárce
100 Kč  •  11. 4. 2022 23:00
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  11. 4. 2022 17:18
Milý dárce
300 Kč  •  10. 4. 2022 21:20
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  10. 4. 2022 10:46
Štědrý dárce
100 Kč  •  9. 4. 2022 9:55
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  7. 4. 2022 21:46

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat