Úspěšně vybráno:

Pomohli jste přispět na záchranu ukrajinského hrdiny Gaba

Vybráno 0 Kč 5 000 Kč
5 000 Kč
 -
8 dárců
Celkem se zapojilo
625 Kč
Průměrná výše daru
1 400 Kč
Nejvyšší dar
12 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste přispět na záchranu ukrajinského hrdiny Gaba

Vybráno 0 Kč 5 000 Kč
5 000 Kč
Zakladatel
Maria Zhukova
Datum přidání
21. 7. 2022
Poslední aktualita

10. 8. 2022 11:54

Gabo děkuje všem dárcům!

Ještě jednou Vám velice pěkně dekuji za Vaši nezištěnou a obětavou pomoc. Velice si toho vážím a jsem Vám nesmírně zavázán. Jsem velice poctěn, ze jsem ve Vás našel přátele, na které se člověk může v nouzi obrátit a spolehnout. Jsem skutečně hrdý, že Vy jste moji opravdoví přátelé. Ještě jednou Vám moc děkuji za Vaši pomoc. Přeji Vám hezký den.

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Samozřejmě se ptáte, kdo je Gabo?
Gabriel Klausmann je náš hrdina!
Příběhy o Gabovi se šíří po celém světě a on si zaslouží být zachráněn z nebezpečného Charkova, kde strávil 2 měsíce zachraňováním životů dětí a lidí v ohrožení. 

Gabo se ode všech odlišoval svou pílí a srdečností. Člověk a příběh, který by se dal zfilmovat.

Komu pomůžeme?

Gabo přišel na začátku války k nám do Ubla na hranici s Ukrajinou. Začínal tím, že vozil utečence od hranic, pak rozvážel humanitární pomoc na Ukrajině, ale cítil, že ho srdce táhne dál, tam kde on může pomoc nejvíce – na frontu, aby evakuoval lidi z rizikových oblastí.

Přes nesnadnou cestu bez internetu, navigace a telefonu se dostal do Kharkiva do Červeného Kříže, kde momentálně uvízl a odkud se ho snažíme pomoci dostat zpátky. 

Během tohoto času pomohl evakuovat desítky lidí, dětí a žen, vyprošťoval lidi z trosek zavalených domů, podával jídlo, pití, a všem otevřel náruč a s čistým srdcem upřímně a bez přemýšlení pomáhal.

Srdce má takové, že nemůže jen projít kolem a snaží se každému pomoci.

Mezitím jsme od něj dostávali takové zprávy:

“Odkedy som tu vkuse nás ostreľujú a bombardujú rusi.Blíži sa koniec týždňa a tí chuji doháňajú normi.Ak nevystrieľajú všetko,čo im dodali,nedodajú im nové strelivo.Normi sú normi.Ak ich nesplnia,budú in krátiť dodávky streliva.Všetkých Vás ľúbim,nerobte si starosti,mám predplatené hrobové miesto už od roku 2004 na 25 rokov na košickom cintoríne.Prajem Vám všetkým pekný večer.”

«Ľudia v ostreľovaných oblastiach pomaly ale isto začínajú zomierať od hladu. V metre sú už 2 mesiace ľudia, ktorí chcú vyjsť na svetlo Božie, ale nemajú kam.»

«Stretol som dvoch bláznov. Varíme si ryžu s mäsom priamo na ulici, nakoľko v celom Charkove nie je elektrina. Už 16 hodín nás vkuse bombardujú. Zrejmä im dodali strelivo a teraz doháňajú čo zameškali. Už ráno boli 4 mŕtvy a množstvo zranených.»

«Pred Červený krížom stojí veľké množstvo ľudí, ktorí potrebujú humanitárnu pomoc. Rozviezli sme humanitárku do Severnej Saltovky, Piatichatiek a do Gorizontu.»

“Stále len pracujem. Niekedy až do 3.00 rána. Stále verím, že začnú posielať nejaké poniaze na účet Červeného kríža. A Vy ? Ako sa máte ? Kedy bude ten autobus, aby som mohol začať evakuovať Izum a jeho okolie ? Prajem Vám krásny deň. Veľa zdravia, šťastia, lásky a Božieho požehnania.”

“Robím vo dne, v noci už 10 dní vkuse, a ak to budem robiť iba sám aj naďalej, tak ochoriem. S tou evakuáciou detičiek samozrejmä, tak ako som sľúbil, veľmi rád pomôžem.”

Když mu něco nešlo a byl smutný psal: “Asi sa pridám k partizánom".

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Nyní pro tohoto úžasného a výjimečného člověka a jeho žluté autíčko sháníme 200 euro na pohonné hmoty, aby se mohl dostat domu.

Vše co bude navíc (pokud se to stane), bude zasláno do Červeného Kříže na evakuace dětí z rizikových oblastí do tábora v Zapadní Ukrajině (project „Iniciativo Stado“).

Děkujeme všem!

S jeho pozdravem:

Prajem Vám veľa zdravia, šťastia, lásky a Božieho požehnania.

fb: Gabriel Klausmann

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

10. 8. 2022 11:54

Gabo děkuje všem dárcům!

Ještě jednou Vám velice pěkně dekuji za Vaši nezištěnou a obětavou pomoc. Velice si toho vážím a jsem Vám nesmírně zavázán. Jsem velice poctěn, ze jsem ve Vás našel přátele, na které se člověk může v nouzi obrátit a spolehnout. Jsem skutečně hrdý, že Vy jste moji opravdoví přátelé. Ještě jednou Vám moc děkuji za Vaši pomoc. Přeji Vám hezký den.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
1 400 Kč  •  30. 7. 2022 19:52
Honza a Hani
1 000 Kč  •  29. 7. 2022 13:23
Drž se Gábo . Posíláme nějaky peníz na tvoji podporu .
Milý dárce
300 Kč  •  29. 7. 2022 1:54
DobroDárce
500 Kč  •  28. 7. 2022 20:15
Velkorysý dárce
500 Kč  •  28. 7. 2022 10:15
Dárce, který je pro každou dobrost
900 Kč  •  27. 7. 2022 13:04
DobroDárce
100 Kč  •  23. 7. 2022 22:09
Tsabu
300 Kč  •  23. 7. 2022 21:52
jsem dojaty k slzam, neuveritelny pribeh opravdoveho cloveka

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám