Úspěšně vybráno:

Obnovme domovy lidem postižených válkou na Ukrajině

Vybráno 0 Kč 3 200 Kč
od 6 dárců
Obnovme domovy lidem postižených válkou na Ukrajině
6 dárců
Celkem se zapojilo
533,33 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Obnovme domovy lidem postižených válkou na Ukrajině

Vybráno 0 Kč 3 200 Kč
od 6 dárců
Autor
Petra Nálepková
Datum přidání
31. 7. 2023

Proč Dobrovýzvu zakládám

Potřebujeme každou korunu na obnovení domovů pro lidi zasažené válkou na východě Ukrajiny.  Chceme obnovit vesnici Kamjanku 


Představení sbírky

Jmenuji se Petra. Aktivně pomáhám Ukrajině od konce února 2022 až do teď. Moje snaha je dále pomáhat civilních lidem, vojákům i domácím mazlíčkům.

Zajistila jsem evakuace zvířat, kterým jsem zároveň našla nový domov v ČR i na Slovensku. Několikrát jsem byla v druhém nejostřelovanějším městě Mikolajiv.

Jezdila bych i častěji, ale díky mému zrakovému handicapu se musím vždy k někomu přidat.  

V Mikolajivu jsem potkala dobrovolníka Petra ( Fantoma ), Čecha žijícího na Ukrajině, který tráví veškerý čas v okolí fronty a přímo na ní. Petra určitě mnozí znají z reportáží válečné reportérky Lenky Klicperové.

Nyní s Petrem a dalšími dobrovolníky dáváme síly dohromady, jelikož pracujeme na velikém projektu.  Jedná se o obnovení vesničky Kamjanka nacházející se v Charkovské oblasti zhruba 6 km jižně od Izjumu.

Do začátku tohoto projektu potřebujeme koupit silný generátor, jelikož vesnička je bez elektřiny, kterou potřebujeme při obnově jejich domovů. 

Komu pomůžeme?

Pomůžeme lidem z Kamjanky s obnovou jejich domovů.

Více toho můžete vidět v krátkém dokumentu, který sám Petr vytvořil pro tento projekt a je součástí fotogalerie. Tento generátor pomůže hned minimálně dvakrát.  

Po skončení tohoto projektu, můžeme začít nový projekt a pokud ne, tak bude věnován nějaké dětské nemocnici, nebo zoologické zahradě. Určitě nedopustíme, aby jen tak nečinně stál bez dalšího využití. V případě, že se vybere větší částka než-li bude potřeba na nákup generátoru, tak zbytek poslouží na jeho provoz.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Sbírka poslouží na nákup tohoto generátoru. https://avtogeshik.com.ua/ua/p618502906-generator-dizelnyj-matari.html

Proč jsme vybrali tento generátor? Je výkonný, moderní, ekonomický a bude zakoupen přímo na Ukrajině, čímž podpoříme ukrajinskou ekonomiku a ušetříme nemalé peníze za přepravu. Dalšími výhodami jsou záruka a servis přímo v místě.  Pokud se vybere více, tak zbylé peníze budou použity na jeho provoz, případně pohonné hmoty.

Pojďme společně obnovit vesničku.  Pojďme do ni vrátit život.  Pojďme společně obnovit Kamjanku.

Odkazy:

Můj profil:

https://www.facebook.com/petulkapetus.nalepkova

Petrův profil:

https://www.facebook.com/www.zsu.media

Web: www.zsu.media

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
600 Kč  •  7. 8. 2023 23:38
666 Jorun jako symbol pekla, které ti lidé prožívají. Ale jednou slunce vysvitne, a všechno bude v pořádku:-). Mockrát děkuji za vaši bohulibou činnost.
Laskavý dárce
600 Kč  •  7. 8. 2023 22:47
Laskavý dárce
600 Kč  •  7. 8. 2023 20:47
Libuše Susová
300 Kč  •  7. 8. 2023 20:07
Vítězství Ukrajině
Martina Roztočilová
500 Kč  •  1. 8. 2023 18:01
Slava Ukrajine! 🍀🇺🇦 ❤️ 🇨🇿
DobroDárce
600 Kč  •  1. 8. 2023 17:27

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.