Sbírka ukončena:

Handicap Patrik (DMO)

Vybráno 0 Kč 18 300 Kč
100 000 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
4 575 Kč
Průměrná výše daru
15 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Handicap Patrik (DMO)

Vybráno 0 Kč 18 300 Kč
100 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Andrea Proboštová
Datum přidání
30. 3. 2023
Poslední aktualita

4. 6. 2023 20:36

Dobrý den

Chtěla bych vám mockrát poděkovat za vaše dary.Moc si toho vážíme,slovy to nejde říct jak moc jste nám pomohli. Patricek bude mít konečně nový kočárek a hlavně termální vodu,která mu hodně pomáhá. Nesmírně si toho vážíme,ještě jednou moc díky

💕😢🥰

S pozdravem Proboštova 

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Malý Patriček se potýká s DMO a pro maminku a tatínka je to dost obtížná situace, peníze na péči jsou velice malé a on nemůže sám dělat skoro nic, matka ho má věčně na rukách, veškeré vyřizování či cestování je s ním hodně složité o chodu domácnosti nemluvě. Patrickovi by velice pomohl kočár a pobyt v termálních lázních z doporučení lékaře na což však matka nemá finance.

Komu pomůžeme?

Patrik byl od narození zdravé miminko, veškeré kontroly byly podle doktorky v pořádku ale v 1.roce byl syn Patrik po úporném opakovaném prošení matky poslán na neurologii kde se zjistilo podezření na DMO. Matka už rok čeká na magnetickou rezonanci která bude nakonec teď v květnu. Dítě chodí na rehabilitace Vojtovy metody a matka s ním cvičí doma. Jak už jsem psala, pohyb má však velice omezený. Ráno se s matkou vzbudí pomazlit se matka ho přenese do jídelní židličky kde ho nakrmí a pak ho položí na zem si hrát, jelikož má Patrik špatnou motoriku a houpe se v sedu tak matka musí být v nepřežitelné pozornosti, aby se někde nebouchl, po chvíli hraní však začne pláč protože chce být na matčiných rukách a ta ho nosí v podstatě až do oběda(vaří s ním)poté syna uspí a v mezičase uklízí po 1h30min cca se Patrik budí a chce oběť na ruky, matka mu dá najíst a znovu se opakuje koloběh hraní a nošení na rukách.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

https://www.lekarna.cz/patron-piper-comfort-detsky-rehabilitacni-kocarek-zeleny/Finance použije matka na speciální kočár pro větší dítě(14kg,2roky)a pobyt v termálních lázních, když se vybere min, koupila by kočár nebo by zajistila pobyt v lázních když by se vybralo víc investovala by peníze do pomůcek a potřeb pro syna.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

4. 6. 2023 20:36

Dobrý den

Chtěla bych vám mockrát poděkovat za vaše dary.Moc si toho vážíme,slovy to nejde říct jak moc jste nám pomohli. Patricek bude mít konečně nový kočárek a hlavně termální vodu,která mu hodně pomáhá. Nesmírně si toho vážíme,ještě jednou moc díky

💕😢🥰

S pozdravem Proboštova 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  28. 5. 2023 20:25
Ondřej
1 000 Kč  •  28. 5. 2023 19:33
Přeji Patričkovi hodně sil!
YELLOWSUN, s.r.o.
15 000 Kč  •  26. 5. 2023 9:51
Patričku, moc ti fandíme!
Svobodovi
2 000 Kč  •  30. 4. 2023 10:43
Držíme Patričkovi palce!

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat