Dostaňme handicapovaného Jirku na mezinárodní soutěže

Vybráno 0 Kč 10 000 Kč
250 000 Kč
52 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Zakladatel
1.CZPJC z.s
Datum přidání
2. 8. 2022

Představení sbírky

Jmenuji se Jirka Němec, je mi 32 let. K tělesnému handicapu jsem přišel v 17 letech kvůli nehodě po zachycení vlakovou soupravou na perónu za kapuci mikiny. Zbyla mi pouze pravá ruka. Se svým trenérem v roce 2019 jsem si vybral sportovní vzduchovou střelbu, což je i paralympijská disciplína. Už od samého začátku se mi dařilo v přesnosti střelby s touto jednorannou pistolí. Je to pro mě bezpečný sport, který mohu každodenně provozovat a tím se současně zapojuji do společenského dění  mateřské organizace 1.CZP JČ, z. s. Mám velkou motivaci zúčastnit se paralympijských her, i když cesta k nim bude tvrdá, jak fyzicky, tak i finančně.

Komu pomůžeme?

"Pro talentovaného Jirku je velmi důležitá mezinárodní klasifikace, která je prováděna na mezinárodních soutěžích, bez které není
možné se jich zúčastňovat. Jirka je pilný a pravidelně dochází do
1. CZP JČ, z. s. (sportovní organizace pro handicapované),
kde trénuje", říká jeho trenér Jiří Smékal.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou využity na náklady spojené s účastí na nutných  mezinárodních závodech (doprava na soutěže, účastnické poplatky, ubytování i za nezbytného  asistenta cca 260 000kč) finančně Jirku limitují. Získání finanční podpory pomůžeme tomuto velmi perspektivnímu sportovci k tomu, aby naší zemi reprezentoval mezi těžce zdravotně handicapovanými. 

Děkujeme velice za každou poskytnou pomoc.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
10 000 Kč  •  7. 8. 2022 23:24

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Milý dárce
10 000 Kč  •  7. 8. 2022 23:24

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám