Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Hance a Matýskovi v těžké životní situaci.

Vybráno 0 Kč 109 300 Kč
od 9 dárců
 -
9 dárců
Celkem se zapojilo
12 144 Kč
Průměrná výše daru
50 000 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Hance a Matýskovi v těžké životní situaci.

Vybráno 0 Kč 109 300 Kč
od 9 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Hana Richterová
Datum přidání
21. 4. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Dovolte mi se představit,jmenuji se Adéla. Jsem dlouholetá kamarádka Hanky,maminky Matýska,pro kterou bych ráda sbírku uspořádala.Pro ní a jejího syna. Dlouhých 18 let,co Hanku znám sleduji, jak se pere s nelehkým osudem,jako lvice. 

Komu pomůžeme?

Hanka, maminka malého chlapečka, který v prosinci oslavil své druhé narozeniny. Přestože je na světe jen dva roky, zažil si toho už docela dost. Když mu bylo 10 dnů, zjistili mu lékaři trombózu pánevních tepen s přesahem do břišní aorty. Převoz do Motola byl nezbytný. Tam proběhla následná několikahodinová operace. Museli tromby rozpustit agresivní látkou, která mohla narušit ostatní cévy v těle a Matýsek by mohl krvácet někde jinde, navíc museli ještě tepny roztahovat, protože byly velmi zúžené. Doktoři mě připravovali na nejhorší. Naštěstí se tento černý scénář nenaplnil a Matyášek operaci zvládl. Nastala však pooperační komplikace a Matýskovo tepna na pravé nožičce se úplně uzavřela.

V Motole jsme strávili svoje první společné Vánoce, ale moc šťastni a doufající v lepší zítřky. Po propuštění z nemocnice probíhala následná péče v domácím prostředí, kdy jsem Matýskovi musela aplikovat 2× denně injekce s fraxiparinem. Lékaři na hematologii každý týden kontrolovali krev, odběry probíhaly z hlavičky. Po pěti měsících nás čekalo kontrolní CT a sono opět v Motole. Konečné zprávy byly docela pozitivní. Jeho tělo problém vyřešilo, nicméně pro nás to znamená minimálně ještě jednu operaci, kdy mu lékaři provedou bypass.

Každý rok navštěvujeme cévní oddělení v Motole a diskutujeme nad tím, kdy bude vhodná další operace. Ani nevíme, zda jeho zdravotní stav nebude vyžadovat nějaké kompenzační pomůcky, rehabilitace atd. Nyní se ze všech sil snažím o svého syna pečovat, a to hlavně po stránce fyzické, aby nejen jeho svaly byly silné a odolné.

 S Matyáškem nyní žijeme sami, partner od nás odešel. Snažím se s ním trávit co nejvíce času, avšak finanční situace mi to tolik nedovoluje. Moje matka se mi snaží pomoci, pobírá starobní důchod a pomáhá mi tak, že hlídá mého syna, když já pracuji v kavárně, dále vedu lekce Fly yogy, Pole dance a jsem lektorkou cvičení pro děti.

Bohužel nejsem schopna jako samoživitelka zajistit plnohodnotný dostatečný příjem, který by pokryl náklady na energie, uhlí, potraviny, hygienické potřeby i ošacení. I přesto, že bydlíme společně s babičkou Matýska, vycházím s penězi každý měsíc jen „tak tak“.

Se synem a svojí matkou žijeme pod jednou střechou v domě, který jsem zdědila po zesnulém otci. Tento dům je to jediné, co mi po otci zbylo. Ovšem ani to nebylo úplně jednoduché. Musela jsem si vzít úvěr, abych vyplatila své dvě nevlastní sestry z otcova předchozího manželství, se kterými nemám žádný vztah. Dům není úplně dostavěn a již potřebuje další investice k zajištění nutného chodu.  Dům vyžaduje údržbu, která je pro mě velice finančně nákladná. Nedávno jsem zjistila, že náš kotel na tuhá paliva nebude od záři splňovat emisní třídu, a tak nás čeká brzká koupě kotle nového. Ceny těchto kotlů se pohybují kolem 60 000,-.

 V domě s matkou sdílíme jednu kuchyni, která je situována v jejím patře. Se synem využíváme podkrovní část domů, ve které kuchyně chybí. Ráda bych zařídila samostatnou bytovou jednotku tak, že bych pořídila menší kuchyňku a díky tomu budeme mít se synem trochu soukromí. Tím, jak syn roste i on začíná potřebovat své místo na hraní a tvoření, ráda bych mu zajistila prostor, který vyhovuje dětským potřebám.  Avšak s mojí rodičovskou a babičky starobním důchodem na to nenašetříme.

Problémy se na sebe postupně hromadí. A tak i já potřebuji pomoc. Nejlepší pomoc je pro mě posezení s odborníkem – psychoterapeutem, tyto posezení však stojí nemálo peněz.

 Byla bych vděčná za jakoukoliv finanční pomoc, která by nám pomohla i s pokrytím nákladů na cesty do Motola. A díky níž bych mohla Matýskovi dopřát plnohodnotný dětský život.

Dále k pokrytí nákladů na provoz domu a jeho přestavbu. A v neposlední řadě i na odbornou pomoc pro mě. Přeci jen můj syn potřebuje silnou a sebevědomou matku, která mu bude moc ukázat svět!

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Náklady spojené s běžným životem.

  • nákupy jídla, oblečení, drogerie
  • zajištění chodu domácnosti – nutné opravy domu
  • návštěvy lékaři – pohonné hmoty na cesty do Motola
  • rehabilitace a dětská cvičení zaměřené na všestranný rozvoj dítěte
  • psychologická pomoc

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  16. 6. 2022 1:56
Milý dárce
3 000 Kč  •  10. 5. 2022 19:03
Velkorysý dárce
3 000 Kč  •  6. 5. 2022 7:32
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  5. 5. 2022 9:42
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  2. 5. 2022 6:34
Dobrosrdečný dárce
50 000 Kč  •  26. 4. 2022 13:26
Laskavý dárce
50 000 Kč  •  25. 4. 2022 21:41
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  25. 4. 2022 11:55
Milý dárce
1 000 Kč  •  22. 4. 2022 20:21

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat