Ulehčete poslední dny pacientů a setkejte se s Helenou Třeštíkovou

Asi všichni bychom si pro sebe a své blízké přáli umírat doma, a ne v nemocnici. Tito lidé  http://www.domacihospictrebic.cz/cze/  v rámci ročního pilotního programu pro ČR dokázali, že zemřít doma je možné – v kruhu blízkých a za skvělé lékařské péče. Moc si práce třebíčského hospice vážíme, a proto jsme vyslyšeli jejich prosbu. Tamní sestřičky  a pečovatelky nutně potřebují mobilní zvedák, který zdůstojní manipulaci s pacienty a ušetří dřinu zdravotníkům. 

Komu pomůžete?

Domácí hospic poskytuje specializovanou paliativní péči výhradně pacientům, kteří jsou na konci života a umírají. Většinou jsou to pacienti s komplikovanými symptomy, kteří by jinak museli zůstat na akutních lůžkách nemocnic. Domácí hospic nabízí služby multidisciplinárního týmu – vždy včetně lékaře specialisty, který je k dispozici 24 hodin denně, a to 7 dní v týdnu. Lékař pacienta přijímá do péče, vede jeho léčbu a je mu k dispozici vždy, když je třeba zhodnotit, změnit či nově nastavit léčbu. Pacient tak ani při větším zhoršení stavu nemusí být převezen do nemocnice. Lékař spolupracuje s ostatními členy týmu a navrhuje a doporučuje četnost lékařských vizit a sesterských návštěv. A právě sestřičkám, stejně jako pacientům, mobilní zvedák moc chybí. Ulehčí práci, zdůstojní manipulaci. Pojďme jim ho společně zajistit.

Ulehčete poslední dny pacientů a setkejte se s Helenou Třeštíkovou

Co můžete získat? 

Vedle dobrého pocitu vás za příspěvek čeká také možnost setkat se s neobyčejnou, uznávanou a velmi laskavou režisérkou Helenou Třeštíkovou. 

Helena Třeštíková natočila desítky dokumentárních filmů a je uznávanou autorkou po celém světě. Ne náhodou se letos jako jediná Češka stala členkou americké Akademie filmového umění a věd, která každoročně uděluje ceny známé jako Oscar.

Ve své filmové tvorbě se soustředí zejména na mezilidské vztahy a sociální problémy, i proto neváhala ani vteřinu a na nápad stát se naším patronem kývla. Jednoho z vás, kdo na mobilní zvedák pro pacienty přispěje, zve tato báječná žena na kávu a zákusek.

Ulehčete poslední dny pacientů a setkejte se s Helenou Třeštíkovou

Jak to funguje

1
1. Potřeba

Donio vybere osobu nebo organizaci, která potřebuje pomoc

2
2. Příspěvek

Donio společně s vámi vybere peníze na konkrétní účel

3
3. Pomoc

Zakoupíme produkt nebo službu, kterou osoba/organizace potřebuje

4
4. Setkání

Z přispěvatelů vylosujeme 1-5 osob, kteří zažijí setkání s patronem sbírky

Vlož a vyhraj

Přispěj 1000 Kč

Každých 100 Kč je jedna šance na výhru. Přispěj 1000 Kč a máš hned 10x větší šanci vyhrát zážitek!

Přispět 1000 Kč

Přispěj 2000 Kč

Každých 100 Kč je jedna šance na výhru. Přispěj 2000 Kč a máš hned 20x větší šanci vyhrát zážitek!

Přispět 2000 Kč

Přispěj 5000 Kč

Každých 100 Kč je jedna šance na výhru. Přispěj 5000 Kč a máš hned 50x větší šanci vyhrát zážitek!

Přispět 5000 Kč

Další akce Donio

Zkvalitněte život Andrejce a užijte si snídani s Klusovými

Přispěním na kočár a úpravu koupelny ulehčíte život nejen těžce postižené Andrejce, ale i její starostlivé mamince, pro kterou je péče o dcerku velmi náročná. 

Neurorehabilitace pro Amálku a hokejový den

Přispějte Amálce na intenzivní neurorehabilitaci, která jejímu tělu pomůže se vyvíjet a fungovat i přes vzácnou metabolickou poruchu. Rehabilitace musí podstupovat dvakrát ročně.

Za asistenta pro Vláďu nabízí Bára Hrzánová setkání

Atrofik Vláďa má spoustu snů, které by si v ústavu nemohl splnit. Pomozme mu na cestě za svobodou, složme se mu na asistenta.