Sbírka ukončena:

Hiporehabilitace pro Janičku trpící poruchou autistického spektra

Vybráno 0 Kč 1 400 Kč
20 000 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
350 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Hiporehabilitace pro Janičku trpící poruchou autistického spektra

Vybráno 0 Kč 1 400 Kč
20 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jana Suková
Datum přidání
19. 7. 2022

Představení sbírky

Dobrý den,

jsem maminka 3,5 leté dcery Janičky, která je naše jediné dítě. Janička trpí poruchou autistického spektra, je v péči v oblasti logopedie, ergoterapie, psycholožky, rehabilitace, hiporehabilitace. Docházíme s Janičkou také do Centra terapie autismu, kde trénujeme nácvik sociálních dovedností. Veškeré terapie jsou velmi finančně nákladné. Janička se bohužel nepotýká jen s poruchou autistického spektra, ale také s narušeným vývojem jemné a hrubé motoriky. Od jejích 6-ti týdnů jsem s ní cvičila Vojtovu metodu. Janička má hypotonii, slabé svalové napětí po celém těle, ploché nožičky, oslabený střed těla – bříško a záda. Já, její maminka, jsem aktuálně na rodičovské dovolené. Požádala jsem ve své práci o možnost neplaceného volna, v rámci 4. roku věku Janičky a to z toho důvodu, abych se jí mohla plně věnovat v rámci všech terapií. Finanční prostředky do rodiny tedy přináší pouze manžel, její tatínek, bydlíme v bytě v Praze, kde jsou nájmy vysoké a hradíme velmi finančně nákladné terapie z jednoho platu.

Chtěli bychom Vás moc poprosit o finanční dar Janičce na intenzivní hiporehabilitace, které mají velmi prospěšný vliv na její pohybový i psychický vývoj a rozvoj komunikačních schopností.  

Ze srdce předem děkujeme za pomoc. Se srdečným pozdravem, rodina Sukova včele s Janičkou.

Komu pomůžeme?

Vážení dárci,

chtěli bychom Vás požádat a velice poprosit o finanční pomoc pro naši dceru. Naše dcera Janička bohužel trpí poruchou autistického spektra. Do nedávna jsme žili normálním a spokojeným životem.

Janička se narodila skoro o 1 měsíc dříve, plánovaným akutním císařským řezem ze zdravotních důvodů maminky. Porod proběhl bez komplikací. Těšili jsme se ze zdravého miminka a plánovali si náš šťastný život a velkou rodinu. Bohužel osud tomu chtěl jinak a již při první návštěvě pediatra bylo vysloveno podezření, že Janička není v pořádku. Nastaly obtíže s krmení, kdy slabě sála a nejevila zájem o mateřské mléko. V 6-ti týdnech věku naší dcery nás z pediatrie odeslali na neurologii pro neadekvátní vývoj. Janičce na neurologii lékařka stanovila centrální hypotonický syndrom a odeslala nás do FN Motol na rehabilitace, kde maminka s Janičkou zahájila rehabilitaci Vojtovou metodou. Maminka s Janičkou poctivě 5× denně cvičila Vojtovu metodu 8 měsíců, kdy dcera nakonec začala chodit s drobným opožděním v 16-ti měsících. Vše se zdálo být optimistické, ale maminka již od narození Janičky intuitivně vnímala, že dcera není v pořádku. Janička o maminku nejevila zájem, jak je běžné. Vývoj řeči byl opožděný a tak Janička začala docházet s rodiči ke klinické logopedce. Nicméně maminka navzdory názorům řady lékařů, měla podezření, že dcera trpí autismem a tak Janičku objednala do Nautisu, kde jí byla diagnóza bohužel potvrzena.

Janičku bohužel doprovází téměř veškeré příznaky poruchy autistického spektra.  Janička je v péči pediatra, neurologa, psychologa, psychiatra, klinického logopeda, rehabilitačního lékaře, foniatra a ergoterapeuta. Janička má centrální hypotonický syndrom, je sociálně méně kontaktní, je přecitlivělá na zvuky, má sníženou citlivost v dutině ústní a slabší kousání, takže s ní maminka provádí speciálními kartáčky orofaciální stimulaci. Janička je přecitlivělá na různé povrchové textury, lpí na rituálech v potravě či v běžném životě (oblékání, trasa procházek apod.). Soběstačná bohužel není. Pohybově je méně obratná, nezvládá nerovný terén a zvládání překážek (obrubníky, neumí sama chodit po schodech). Bojí se můžů i vlastních dědečků, což doprovází silný pláč. V noci se často budí a trpí nespavostí. Porucha autistického spektra se u Janičky projevuje také stereotypními pohyby. Je velmi přecitlivělá na fyzický kontakt, chování a hlazení nemá ráda. Velikým problémem je i běžné stříhání nehtů, které doprovází obrovský strach a silný pláč. Janička se také bojí jezdit městskou hromadnou dopravou.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Jakoukoliv vybranou finanční částku bychom využili na intenzivní hiporehabilitace, které Janičce zlepší fyzický a psychický vývoj, podpoří také rozvoj komunikačních dovedností. Janička by docházela na hiporehabilitace do sdružení Zajíček v Praze, které vede zkušená fyzioterapeutka. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  15. 9. 2022 16:19
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  11. 9. 2022 6:46
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  1. 8. 2022 14:53
DobroDárce
500 Kč  •  21. 7. 2022 17:58

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat