Úspěšně vybráno:

Složili jste se na hiporehabilitace pro Petrušku

Vybráno 0 Kč 35 000 Kč
35 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
35 000 Kč
Průměrná výše daru
35 000 Kč
Nejvyšší dar
14 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na hiporehabilitace pro Petrušku

Vybráno 0 Kč 35 000 Kč
35 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá, Nova
Datum přidání
18. 1. 2023

Představení sbírky

Tato sbírka je pro dvanáctiletou Petrušku, která trpí vzácným genetickým onemocněním a na jejíž terapie už rodičům nezbývají téměř žádné finance.

Komu pomůžeme?

Petruška se narodila s velmi vzácným genetickým onemocněním DEND syndrom – mutace draslíkového kanálu, které jí způsobuje další zdravotní komplikace – diabetes DM1, epilepsii, Westův syndrom, oční vadu, rozštěp měkkého patra, oční vadu, opožděný psychomotorický vývoj. Péťa se sama neposadí, ale sedí stabilně, z tureckého sedu jde do opory na čtyřech, nemluví – zvukově se projevuje, je plenkovaná.

A aby toho nebylo málo, ke všem výše uvedeným diagnózám se jí letos v září přidala růstová skolióza. Rozjelo se tedy kolečko vyšetření, zaměřování nových pomůcek – nový podsedák do vozíčku, trupová látková ortéza, rehabilitace. Ke klasické rehabilitaci ji byla velmi doporučena hiporehabilitace, která je nejen příjemným cvičením a posilováním, ale i relaxací, která působí pozitivně na psychiku pacientů.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity jako příspěvek na zaplacení hipoterapií pro Petrušku. Její rodiče nás požádali o pomoc s financováním terapií, které si musí hradit sami bez pomoci zdravotní pojišťovny. Jízda na koních a celkově čas strávený s nimi jí velmi pomáhá, a to jak po zdravotní, tak i po psychické stránce. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
35 000 Kč  •  19. 1. 2023 9:34

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat