Sbírka ukončena:

Hoblinka pro Lesinku

Vybráno 0 Kč 0 Kč
85 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
0 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Hoblinka pro Lesinku

Vybráno 0 Kč 0 Kč
85 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lesní kruh, z.s.
Datum přidání
14. 3. 2023

Představení sbírky

Korálky, píšťalky, kolečka, špalíčky, krmítka, poličky – to vše vyrobené s maximálním zaujetím a fantazií malého dítěte. To je HOBLINKA. 
Lesní klub Lesinka působící v Ochozi u Brna chce svou nabídku pro předškolní i školní děti z okolí obohatit o možnost pracovat se dřevem -  potřebuje k tomu adekvátní výbavu a vyhovující zázemí – ve stávajícím prostředí Kaprálova mlýna i v našem právě vznikajícím přírodním areálu. 
Vaše pomoc tak umožní dětem kontakt s přírodním materiálem, bezpečný rozvoj zručnosti, sebedůvěry, radost z manuální práce… a všechno, čeho se v této přetechnizované době už tolik nedostává.   

Komu pomůžeme?

Lesní kruh,z.s., nezisková organizace, která provozuje již od roku 2016 lesní klub Lesinka a věnuje se i dalším aktivitám zaměřeným na environmentální výchovu a ekologicky šetrný způsob života mladých rodin, by ráda rozšířila nabídku pro Lesinku i pro celou komunitu z obce Ochoz u Brna a jejího okolí. 

Jak za roky práce s předškolními dětmi víme, manuální práce i kontakt s přírodními materiály jsou v tomto stádiu vývoje člověka nesmírně důležité – skrze ně se formuje vztah k přírodě, jemná motorika, sebevědomí, soustředěnost, orientace na výsledek, zkrátka dovednosti, které jsou pro život i další vzdělávání nesmírně důležité. Přitom možností, kdy se práci se dřevem věnovat, dostatek není, a to ani vesnici.  

Rádi bychom proto implementovali prvky práce se dřevem do běžné nabídky LK Lesinka, otevřeli volnočasový kroužek s pracovním názvem Hoblinka (pro starší děti HOBLÍK) široké veřejnosti, nabídli jej dětem různého věku z Ochoze a jeho okolí, a to od září 2023. V obcích na okraji Brna je totiž velké množství mladých rodin, ovšem nabídka volnočasových aktivit pro děti v místě či poblíž bydliště je dost omezená.  

Stejně tak se chystáme vybavit náš nově vznikající areál pro Lesinku, která v souvislosti s poptávkou chce růst a rozvíjet se. 

Inovace je ale podmíněná investicemi. Naše rezervy jsou vlivem rostoucích nákladů (energie, mzdové náklady, nájem atd.) i změn v životech rodin, které se snažíme v souladu s naší komunitní filozofií respektovat, na nule. Na opravdové nule. Nechceme však jen udržovat nouzový režim, minimální chod, a čekat, až bude líp. Chceme našim dětem, které tak rychle rostou, předat to nejlepší z nás už teď. 

Obracíme se tedy na Vás, naše příznivce, podporovatele, přátele i na lidi, kterým je tato myšlenka jen sympatická. Zapojte se do našeho příběhu. Vyberte si z odměn, které jsme pro vás s našimi dětmi, rodinami a průvodci připravili. Nejen, že okusíte něco z království víly Lesinky, ale také pomůžete tomu, aby naše venkovní zázemí bylo lákavé ke společným chvílím i tvoření. Potřebujeme hlavně materiál, vybavení si z velké části vyrobíme svépomocí. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Za vybrané peníze bychom pořídili: 

  • adekvátní a kvalitní nářadí a nástroje pro práci se dřevem – dláta, pilky, kladívka, vrtačka, škrabky, nožíky, brousky, svěrák, lékárnička… A vše, co je k bezpečné práci se dřevem potřeba.
  • pořízení či renovace vybavení zahrady LK Lesinka i pro dřevařský kroužek v Ochozi u Brna – pořízení ponku, renovace zahradní kuchyňky, zahradního domku, vytvoření nových herních prvků, úložné prostory pro venkovní nářadí a nástroje, dřevník apod.
  • pořízení materiálu pro plánované nové zázemí v areálu v Ochozi u Brna. Potřebujeme budky – ne obyčejný budky, ale kadibudky! Protože kde je živo, tam se musí… :) 
       

Pokud se nepodaří vybrat cílovou částku, peníze využijeme především na podporu otevření Hoblinky/Hoblíku v omezeném režimu (omezená výbava ve stávajícím nevyhovujícím prostředí).

Pokud zároveň vybereme více peněz, než je určeno, použijeme je především na pořízení materiálu pro plánované nové zázemí v zahradě v Ochozi u Brna (kadibudky, přístřešek, posezení atd.)

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat