Honzík aneb „Maminko, tady na světě je tak krásně“

Vybráno 0 Kč 683 693 Kč
od 862 dárců
47 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Ilona Kolářová
Datum přidání
18. 1. 2023
Poslední aktualita

24. 1. 2023 21:54

Velké díky!

Sbírka se neuvěřitelně rozjela, dosáhli jsme půl milionu :-). Za Hančiny kamarádky moc děkujeme všem dárcům, kteří z dobrého srdce přispěli Honzíkovi, ať už financemi, sdílením či nehmotnou pomocí! Velice si  vážíme každého Vašeho příspěvku. ♥ Každá Vaše koruna bude použita pro tuto úžasnou rodinu, aby vytvořila Honzíkovi bezpečné bezbariérové bydlení a zajistila fyzioterapeuty a další nezbytné pomůcky. Ještě jednou velké díky a myslete prosím na Honzíka, který je aktuálně zpět v nemocnici na další cyklus chemoterapie, ať jej zvládá alespoň tak, jako dosud. Všechy Vaše vzkazy Hance i přeposíláme a dodávají jí sil! ♥

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Honzík: „Maminko, tady na světě je tak krásně!“

Osmiletému Honzíkovi nedávali příliš nadějí. My mu věříme.

Dnes osmiletý Honzík před třemi lety úspěšně porazil leukémii. Osud tomu bohužel chtěl, že v září 2022 namísto toho, aby nastoupil do druhé třídy ve své milované škole, byl za dramatických okolností převezen na ARO v Motole. Nemoc se naprosto nečekaně vrátila, a s obrovskou razancí. Nádor natolik vyplnil chlapcův hrudník, že jedné noci stísnil srdce i plíce a oba orgány přestaly pracovat. Resuscitace nebyla snadná a nikdo si netroufal odhadovat, jak dlouho byl chlapec bez kyslíku. Leukémie postihla Honzíka napodruhé, a navíc má těžce zasažený mozek.

Prognóza na začátku září 2022 byla tato: Typ leukémie, který Honzíka napadl, obvykle na léčbu podruhé příliš nereaguje. Postižení mozku je rozsáhlé. Honzíkův stav je neurologem označen za „vigilní kóma“ – Honzík leží , nehýbe se, má zavřené oči, nemluví. Životní funkce jsou zachovány. Lékaři Hance sdělili, že kdyby to bylo jedno, nebo druhé, tak ještě snad…ale oboje současně…těžko…ale naději jí prý brát nebudou…

Jak to bylo dál?

Honzík má o dva roky staršího brášku. Zatímco maminka tráví už pátý měsíc s Honzíkem převážně v nemocnici, jeho bratr žije s babičkou a dědečkem, kteří jsou již v důchodu a starají se společně i o sedmadevadesátiletého pradědečka, jehož zdravotní stav vyžaduje rovněž celodenní péči. Tatínek kluků s nimi nebydlí, má novou rodinu v jiném městě.

Honzíkova láska k životu, spojená s péčí lékařů a zejména s maminčinou neskutečnou péčí – ve dne, v noci – napomohla k postupnému zlepšení zdravotního stavu. Hanka s Honzíkem neustále cvičí, poskytuje mu bazální stimulaci, krmí ho, masíruje, hladí, objímá ho, podává léky, polohuje ho, zajišťuje veškerou hygienu, čte mu, povídá si s ním… a jak ona sama říká, stala se „živoucí modlitbou“. Odhodlala se také poprosit kamarádky a maminky kolem sebe o pomoc, a tak jsme se spojily. Každá děláme, co umíme. Podporujeme maminku, navštěvujeme Honzíka, modlíme se, vysíláme pozitivní myšlenky, a rovněž pomáháme hledat finanční podporu.

Vzhledem k tomu, že v domácnosti jsou dvě děti a matka samoživitelka, která teď nemůže pracovat, a příspěvek na péči dosud nebyl vyřízen, nedovoluje finanční situace žádný větší výdaj.

A teď to příjemné překvapení

Prosinec 2022: Po vyšetření nejmodernější zobrazovací metodou se ukazuje, že v Honzíkově těle po sérii chemoterapií nezbývá žádné ložisko rakovinných buněk. Honzík dokáže vleže aktivně cvičit hrubou motoriku, částečně přijímá kašovitou stravu, je schopen delší dobu udržet pozornost, dokáže na požádání zopakovat spoustu slov, mnoho zvuků, začíná formulovat i trojslabičná slova, umí projevit svou vůli pomocí „hmmm a neee“. Často se směje na celé kolo.

Hanka sama sepsala Honzíkův příběh – uloženo v aktualitách – a tak se dozvíte vše z osobního pohledu maminky. Čeká je ještě hodně práce, ta nejdůležitější je transplantace kostní dřeně, přičemž nejvhodnějším dárcem se ukázal být bráška. Prosíme, pomozte těmto bytostem, které skutečně nadchly i lékaře, a pojďte je podpořit v náročné životní situaci. My všichni jsme jejich podpůrný tým.

Komu pomůžeme?

Rády bychom pomohly naší kamarádce Hance, která nejen, že vypadá jako anděl, ale také tak mluví, smýšlí a chová se tak.  A rovněž tím pomohly jejímu mladšímu synkovi Honzíkovi, chlapečkovi s nesmírnou láskou k životu, který tak statečně vše zvládá.

Kromě toho, že Hanka zažívá již podruhé emocionálně, psychicky a fyzicky nesmírně náročné období, jsou s péčí o Honzíka spojené zvýšené finanční výdaje, což pro samoživitelku, která ze dne na den musela opustit zaměstnání, není jednoduchá situace.

A rády bychom tím pomohly i staršímu bráškovi, který bude dárcem kostní dřeně a samozřejmě mu krom brášky moc chybí maminka, která tráví již pátý měsíc většinu času na dětském onkologickém oddělení v Motole. Je to skvělý kluk, který ponejvíce teď žije s dědou, babičkou a pradědečkem.

Obracíme se na Vás s velkou prosbou, zda byste mohli Hance a jejím dětem přispět jakoukoliv částkou. Ač se velmi zdráhala takto žádat o podporu, přesvědčily jsme ji, že kdy jindy než nyní je čas říci si o pomoc.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Honzík potřebuje mnoho hodin denně rehabilitovat, procvičovat pohyb i řeč. Velkou část péče je maminka schopná pokrýt sama, ale s tím, jak Honzík sílí a je potřeba trénovat vyšší polohy (sed, stoj), se stává jeho pohybový režim fyzicky náročný i pro maminku. Je vyčerpaná. Proto je potřeba sehnat fyzioterapeuta pro domácí péči, což je skutečně nákladná záležitost, má-li to být péče každodenní. V průběhu léčby dále vyvstává potřeba pořízení různých pomůcek usnadňujících život dětem s hendikepem. Jednak rehabilitačních pomůcek pro fyzioterapii, jednak pro usnadnění běžných denních úkonů, hygienu. S rozvojem Honzíkových dovedností vyvstává také potřeba pomůcek, které sice hradí pojišťovna, ale než se věc vyřídí, trvá to několik měsíců. Například polohovací židle, na které by se mohl Honzík pohodlně najíst (zatím ho maminka krmí v posteli, kde ale nelze udržet polohu vhodnou pro dítě, které se učí polykat). Hanka zvažuje, že ji pořídí na vlastní náklady, stejně jako už to udělala s polohovací postelí, kterou potřebovala opravdu akutně, a nemohla čekat měsíce na schválení pojišťovnou.. Nejdůležitější však bude vyřešit bytovou otázku – Hanka vlastní bydlení nemá, zatím obývá část domku svých rodičů, který je z poloviny minulého století, v původním stavu, a není bezbariérový. Honzíka není kde omýt, protože dispozice koupelny to nedovoluje (zatím maminka omývá Honzíka žínkami v posteli na nepromokavé podložce). Za každou pomoc Vám ze srdce děkujeme!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

24. 1. 2023 21:54

Velké díky!

Sbírka se neuvěřitelně rozjela, dosáhli jsme půl milionu :-). Za Hančiny kamarádky moc děkujeme všem dárcům, kteří z dobrého srdce přispěli Honzíkovi, ať už financemi, sdílením či nehmotnou pomocí! Velice si  vážíme každého Vašeho příspěvku. ♥ Každá Vaše koruna bude použita pro tuto úžasnou rodinu, aby vytvořila Honzíkovi bezpečné bezbariérové bydlení a zajistila fyzioterapeuty a další nezbytné pomůcky. Ještě jednou velké díky a myslete prosím na Honzíka, který je aktuálně zpět v nemocnici na další cyklus chemoterapie, ať jej zvládá alespoň tak, jako dosud. Všechy Vaše vzkazy Hance i přeposíláme a dodávají jí sil! ♥

24. 1. 2023 19:06

Je úžasné moci sedět!

Maminka Hanka: "Jsem vlastně úplně v šoku z toho, co se všechno stalo a rozeběhlo od chvíle, kdy jsem se před holkami zmínila o tom, že asi zkusím požádat nějakou nadaci o pomoc.
A když jsem tento pátek usínala, byla jsem téměř přesvědčená o tom, že se mi to celé jen zdá. To už jsme totiž měli doma dokonalou polohovací židli, kterou Honzíkovi ten den odpoledne přivezla zapůjčit paní učitelka z Honzíkové školy = pro nás zázrak. Hned v pátek jsem si díky ní troufla dát Honzíkovi poprvé kousek chleba, abych zjistila, zda dokáže dobře kousat (dosud nedostal nic, co vyžaduje aktivní kousání, protože jsme ho nedokázali při jídle udržet v tak napřímené pozici, aby to bylo bezpečné) a nevěřili byste, jakou radost to Honzíkovi udělalo. A když Honzíkovi došlo, jaké nové možnosti mu ta židle přináší, tak jsme měli co dělat, abychom prolomili jeho obranu a dostali ho z ní zpátky do postele :-)) Prostě židle, dalo by se říct, ale já měla o tomto víkendu pocit, že slavíme další Vánoce…" (FOTO přidáno)

19. 1. 2023 11:29

Maminka Hanka o Honzíkovi – str.2

Jsem naprosto zničená, záda bolí jako nikdy… Vím, že další pobyty doma s Honzíkem v podobném duchu už prostě nezvládnu. A to jsem tolik stála o to, abych ho mohla co nejdříve vzít do domácího prostředí, kde bych v co největší míře podpořila vybavování jeho paměťových stop…

Hned během dalšího bloku chemoterapie v nemocnici kupuji po internetu polohovací postel, další pobyt doma bez ní je nemyslitelný.

Od prvního propuštění domů je náš režim takový, že jsme vždy pár dnů v nemocnici, kde dostává Honzík chemoterapii, a pokud to jeho zdravotní stav dovoluje, propustí nás lékaři na pár dnů domů. Avšak i během dnů, kdy jsme doma, musíme jezdit do Motola na kontroly a převazy centrálního žilního katetru, který má Honzík voperovaný. Hospitalizace, domů, kontrola, kontrola, hospitalizace, domů. Zabalit, vybalit, zabalit, vybalit, vyprat a takhle pořád dokola. Ať jsme doma, či v nemocnici, stále věnuji naprostou většinu času cílené stimulaci Honzíka. Na Honzíkova brášku nemám téměř žádný čas. To bolí. Ale vynaložené úsilí nese ovoce – Honzík rozkvétá… jako když se pozvolna rozvíjí poupátko… jeden okvětní lísteček za druhým…

Těsně před Štědrým dnem byl Honzík převezen do plzeňské nemocnice, kde se podrobil vyšetření PET/M, aby se zjistilo, zda po sérii chemoterapeutických bloků zbývá v těle nějaké aktivní ložisko rakovinných buněk. K Vánocům pak dostáváme úžasný dárek v podobě výsledku vyšetření – snímky neukázaly v Honzíkově těle žádné takové ložisko. Začátkem ledna nám pak překvapená přednostka hemato-onkologické kliniky potvrzuje, že Honzíka se podařilo dostat do stavu remise, tedy stavu, který byl před vypuknutím onemocnění. Tam, kam měl Honzík dle předpokladu lékařů minimální šanci se dostat. I přivolaný neurolog po vyšetření Honzíka prohlašuje, že kdyby mu někdo na počátku léčby řekl, jaký udělá Honzík pokrok, nevěřil by mu. Potvrdil ale, že je to jen díky intenzivní stimulaci, ve které je potřeba nadále pokračovat, aby se stav i nadále zlepšoval.

Nyní, po čtyřech měsících od začátku léčby, kdy byl Honzíkův stav vyhodnocen jako vigilní kóma, se mnou (po překonání mnoha překážek v podobě různých rušivých neurologických příznaků) několik hodin denně vleže na lůžku převážně aktivně cvičí. Všemu dobře rozumí, směje se vtipům, dokáže udržet delší dobu pozornost, opakuje jednoduchá slova. Zatím si sice nemůžeme povídat, ale svou vůli dokáže Honzík vyjádřit pomocí jednoduchého „hmm“ a „ne“. Polykání se podařilo posílit natolik, že již částečně přijímá (zatím rozmixovanou) potravu ústy. Začínáme nacvičovat sed.

Je to neuvěřitelné, ale zdá se, že v naší zemi není v lidské moci zajistit domácí fyzioterapeutickou péči (mimo Prahu a hrazenou pojišťovnou) ani pro malé dítě. Za celé čtyři měsíce se to mně ani těm, kdo mi pomáhali s hledáním, abych mohla svůj čas věnovat stimulaci Honzíka, bohužel nepodařilo. Nechci ani pomyslet na to, co by bylo s Honzíkem, kdybych fyzioterapii sama nevystudovala… Ačkoli jsem unavená jako ještě nikdy v životě, vím, že v péči o Honzíka a v jeho pohybové stimulaci nemůžu polevit. Znám Honzíka dobře. Vím, jak miluje pohyb. Zbožňuje být mezi dětmi. Chodí do úžasné školy a má to tam rád. Moc si přeje mít kočičku a papouška, kterého by učil mluvit. Tohle všechno si přeju mu vrátit a dát. Maximálně rozvinout jeho potenciál.

Nyní musí Honzík absolvovat ještě pár bloků chemoterapie a zlepšit se po pohybové stránce, jak je jen možné. Na březen je předběžně naplánovaná transplantace kostní dřeně a do té doby musí být Honzík v co nejlepší kondici, aby tuto nelehkou etapu léčby zvládl. Naštěstí už teď víme, kdo je vhodným dárcem kostní dřeně pro Honzíka – je to jeho o dva roky starší bráška Vítek.

Vím, že mnoho vás, našich známých, i mnoho těch, kdo ho osobně neznají, se za Honzíka modlí (nebo na něj s láskou myslí, posílají mu energii – záleží na vás, jak to chcete pojmenovat). Chci, abyste věděli, že si toho nesmírně vážím. Můj život už mi mnohokrát naznačil, že sílu myšlenky nelze podceňovat. Prosím, myslete na Honzíka i nadále. Protože tohle je nesmírně náročná zkušenost. A já se modlím za to, aby mu to život nějak vynahradil. Honzík si to moc a moc zaslouží – je to sluníčko a opravdu hodný kluk. Kéž ho moje i vaše láskyplné myšlenky nadnášejí a postrkují k úplnému a trvalému uzdravení… Děkuji vám.

19. 1. 2023 10:44

Maminka Hanka o Honzíkovi – str.1

Na konci srpna 2022 uplynuly přesně tři roky od ukončení léčby Honzíka pro akutní leukémii typu T. Když jsem týden před koncem letních prázdnin předávala děti jejich tatínkovi, který žije v Praze se svou novou rodinou, aby u něj těch pár zbývajících dnů do začátku školy pobyly, netušila jsem, že je to naposledy, kdy vidím Honzíka tak, jak ho znám. O pár dnů později v noci jsem se spolu s Honzíkovým tátou a dědou téměř šílená strachy modlila za Honzíkův život na chodbě motolského ARO. Tam byl Honzík z domu svého otce převezen po náročné resuscitaci poté, co se začal bez zjevného důvodu dusit a zastavilo se mu srdce. Brzy se ukázalo, že jde o relaps nemoci. Naprosto nečekaně, přes důsledné a časté kontroly na hemato-onkologickém stacionáři v Motole a bez jakýchkoli varovných příznaků, vyplnil Honzíkův hrudník nádor z lymfatické tkáně natolik, že utlačil srdce, plíce i dýchací cesty. Proto bylo téměř nemožné ho běžným způsobem resuscitovat. Nikdo si vzhledem k vypjatým okamžikům při záchraně Honzíkova života netroufal odhadnout, jak dlouho byl Honzík bez kyslíku…

Během prvních dnů na ARO se lékařům jakžtakž dařilo ventilovat jednu z Honzíkových plic. Současně byla zahájena intenzivní chemoterapie. Lékaři mi sdělovali pouze to, že Honzíkův stav je „dramaticky kritický“… Abych to psychicky zvládla, přestala jsem je poslouchat a také se ptát… Ošetřující personál si naštěstí, přes počáteční nevoli, brzy zvykl na mámu, která většinu dne tiše prosedí vedle svého dítěte, neustále ho drží za ruku (ve skutečnosti se modlí tak jako nikdy v životě a pumpuje mu do té ručky tolik energie, kolik jí ještě sama má k dispozici) a občas mu něco šeptá do ucha (jak moc ho miluje). Přestala jsem chodit do práce, abych mohla být s Honzíkem každou chvíli, kterou zdravotníci umožní.

O pár dnů později lékaři přicházejí sdělit, že Honzík zřejmě přežije a bude brzy přesunut na hemato-onkologickou JIP.

Na prvním CT vyšetření se ukazuje kromě obrovského nádoru vyplňujícího hrudník i rozsáhlé difúzní poškození mozkové tkáně v důsledku nedostatečného přísunu kyslíku během náročné resuscitace.

Když je Honzík po dalších pár dnech vyveden z umělého spánku, je jeho stav neurologem označen za vigilní kóma – Honzík pouze leží, nehýbe se, nemluví, má zavřené oči, základní životní funkce jsou zachovány. Přednostka kliniky mi navíc sděluje, že relapsy Honzíkova typu leukémie zpravidla neodpovídají na léčbu a jediné možné (vy)řešení problému je transplantace kostní dřeně… Ta je ale velmi náročná a provádí se pouze dětem, které se podařilo předtím chemoterapií vyléčit a jsou v dobré kondici – minimálně stabilně sedí… Seznamuje mě s paliativním týmem, který nám má být podporou na sklonku Honzíkova života…

Něco se ve mně strašlivě bouří. Vybavuje se mi příhoda z května minulého roku, kdy jsme se vraceli s Honzíkem ze školy a Honzík kolem mě poskakoval plný radosti a života a tím svým typickým zvonivým hláskem vykřikoval: „Maminko, tady na světě je to tak krásný, já to tu mám tak strašně rád!“ Tenkrát mi vstoupily slzy do očí, jak jsem byla zasažena tím gejzírem čisté dětské radosti a děkovala někam nahoru, že zrovna mé dítě je takhle šťastné navzdory tomu, co už má za sebou (první léčba trvala dva roky)… A teď, o pár měsíců později, mi něco uvnitř říká, že pokud někdo s takovou vášní miluje život jako Honzík, nevzdá to tu tak snadno…

Navíc jsem vystudovaná fyzioterapeutka, a tím pádem ani pojem „neuroplasticita“ pro mě není zcela neznámý. Sice jsem se oboru přes dvacet let nevěnovala, ale přesto mi to dává daleko více šancí své dítě cíleně stimulovat než většině jiných rodičů, které osud přivedl do podobné situace. Rychle se rozhoduji a rovnou z JIP odjíždím na kurz ošetřovatelského konceptu Bazální stimulace, který shodou okolností probíhá v Brně. Jedním z jeho témat je, jak vhodně stimulovat pacienty ve vigilním kómatu tak, aby se obnovila mozková činnost využitím vzpomínek a vytvořila se nová propojení mezi nervovými buňkami. Po návratu začíná kolotoč. Ráno se probouzím (naštěstí je mi dovoleno spát s Honzíkem v nemocničním pokoji) a rovnou začnu provádět bazální stimulaci… pak terapii vibračním přístrojem… pasivní pohyby… protahování… polohování… v deset přichází motolský fyzioterapeut a já sleduji, co provádí s Honzíkem on, abych to odpoledne mohla zopakovat. Po zbytek dne vyprávím Honzíkovi o rodině, o škole, o tom, co jsme spolu zažili… o čemkoli, na co si vzpomenu, že Honzík miluje… čtu chronicky známé pohádky… nabízím známé vůně… do ručiček vkládám oblíbené hračky… zpívám… omývám na lůžku… masíruji… promazávám… pak opět provádím pohybovou stimulaci jako ráno. Večer sama cvičím, aby má záda vydržela téměř nepřetržitý předklon nad Honzíkovým lůžkem. A modlím se. Několikrát za noc musím Honzíka polohovat, aby se neobjevily proleženiny. Přebaluji. Naučila jsem se aplikovat podkožní injekce, podávat léky a umělou výživu do nasogastrické sondy. Honzík má křečovitě zavřená ústa, takže není možné zjistit, zda zůstala schopnost polykat.

Nějakou dobu se (zdánlivě) nic neděje. Po několika dnech Honzík pootevře oči. Za dalších pár dnů zaznamenám letmý úsměv jako odpověď na mé vyprávění. Pak téměř neznatelný pokus o otočení hlavičky ve chvíli, kdy Honzíkovi masíruji krček. O nějaký ten týden později s fyzioterapeutem zachytíme opět sotva znatelný záškub ve stehenním svalu při pasivním cvičení. Nikdy nezapomenu na ten okamžik, kdy se naše oči nad Honzíkem setkaly a beze slov si navzájem položily otázku: „Také jste to viděl/a?“ Pak jsme se začali usmívat… Za nějaký čas Honzík otevírá ústa. Dle instrukcí motolských logopedů přidávám stimulaci obličeje a úst. Zatím se s Honzíkem nelze nijak domluvit, nevydává ani žádné zvuky.

Pokračuji v nastaveném tempu a každý den stimuluji Honzíka, dokud mi síly stačí, dokud „neodpadnu“. Tlačí nás čas. Chci Honzíka posílit natolik, aby mu mohla být transplantována kostní dřeň. Chci ho posadit, protože někde uvnitř sebe cítím, že on to chce také. Přestože paní přednostka prohlásila, že šance tak daleko se vůbec dostat je minimální.

Po sedmi týdnech nás lékaři náhle posílají na tři dny poprvé domů. Odjíždím s taškami plnými léků a s dítětem ve vigilním kómatu, ještě k tomu zesláblým a vyhublým po náročné chemoterapii, právě odpojeným od infuzí, které zajišťovaly jeho hydrataci, a od parenterální výživy, která pokrývala část jeho energetického příjmu. Vím, kolik vody minimálně a kolik umělé výživy mu musím dát do sondy, aby doma nestrádal. Ale nevím, jestli se mi to podaří. S dítětem, se kterým není možné se dorozumět. Je ve mně opravdu malá dušička. Doma není naprosto nic nachystáno (od záchytu Honzíkova onemocnění téměř před dvěma měsíci jsem tu byla jen „na otočku“ kvůli nástupu staršího syna do školy). Nemám vůbec žádné pomůcky, natož elektrickou antidekubitní matraci, na které Honzík v Motole celou dobu ležel… Před odjezdem rychle odbíhám od Honzíka a kupuji ve zdravotnických potřebách v areálu nemocnice alespoň „beránka“, podložku s vysokým chlupem, kterou se doma chystám položit na obyčejnou matraci a modlím se, aby to jako prevence proležení stačilo… Doma je to potom naprostá improvizace… Ze sanitky musíme Honzíka do domu přenést, protože pojízdné lůžko, na kterém ležel v sanitce, se do starého domu mých rodičů, kde bydlím s dětmi po rozchodu s jejich tatínkem, nedostane. Na zem uprostřed obýváku prarodiče přichystali matraci (potřebuji, aby byl Honzík „přístupný“ ze všech stran). Na ní rychle rozprostřu beránka a na něj pokládáme Honzíka. Nad ním se pak skláním já po většinu dne i noci. Babička i dědeček pomáhají, jak mohou, protože běžný chod domácnosti a péče o druhého syna už je mimo rámec toho, co jsem schopná zvládnout. Navíc čtou Honzíkovi pohádky, vyprávějí mu příběhy z jeho života, děda hraje divadlo s Honzíkovými oblíbenými plyšáky. Přesto poslední večer doma před další plánovanou hospitalizací nad Honzíkem pláču…

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
600 Kč  •  30. 1. 2023 19:00
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  30. 1. 2023 18:56
Jakub B.
100 Kč  •  30. 1. 2023 18:27
Věřím, že i "stovka" určitě k něčemu pomůže. Držím pěsti. Spolu to zvládneme. ❤️
Matěj Černý
300 Kč  •  30. 1. 2023 16:59
Honzíku, drž se!
Štědrý dárce
300 Kč  •  30. 1. 2023 16:49
VADO
600 Kč  •  30. 1. 2023 15:34
Honzíku držím nejen tobě ale i celé rodině palce
Milý dárce
500 Kč  •  30. 1. 2023 14:23
Petr S.
600 Kč  •  30. 1. 2023 14:02
Držím palce mladému bojovníkovi a jeho mamince! :-)
DobroDárce
117 Kč  •  30. 1. 2023 10:56
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  30. 1. 2023 10:49
❤️
1 000 Kč  •  30. 1. 2023 10:15
Modlím se za Vás
Laskavý dárce
5 000 Kč  •  30. 1. 2023 10:11
Petr
1 000 Kč  •  30. 1. 2023 9:52
Monika
333 Kč  •  30. 1. 2023 9:33
Honzíku, ty to zvládneš ❤️
DobroDárce
600 Kč  •  30. 1. 2023 8:57
Štědrý dárce
100 Kč  •  30. 1. 2023 6:56
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  30. 1. 2023 6:41
Dárce, který je pro každou dobrost
400 Kč  •  30. 1. 2023 1:08
Štědrý dárce
200 Kč  •  30. 1. 2023 0:14
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  29. 1. 2023 22:33
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  29. 1. 2023 22:26
Barbora F.
450 Kč  •  29. 1. 2023 22:13
Posílám mnoho sil do dalších dní ♥️
Milý dárce
300 Kč  •  29. 1. 2023 22:06
DobroDárce
300 Kč  •  29. 1. 2023 22:00
Dobrosrdečný dárce
250 Kč  •  29. 1. 2023 21:31
Hanka
300 Kč  •  29. 1. 2023 21:23
Dobroden! Honzíku ať se daří!
Laskavý dárce
200 Kč  •  29. 1. 2023 21:22
Štědrý dárce
300 Kč  •  29. 1. 2023 21:21
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  29. 1. 2023 21:08
Michaela
300 Kč  •  29. 1. 2023 21:03
Honzík je HRDINA a i jeho maminka. Přeji cele rodině spoustu síly a Honzikovi uzdravení❤️
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  29. 1. 2023 20:45
Štědrý dárce
100 Kč  •  29. 1. 2023 20:16
Vilma A.
350 Kč  •  29. 1. 2023 15:29
Přeji Ti Honzíku šťastný každý nový den 🍀 💫 🤗❤️
Laskavý dárce
600 Kč  •  29. 1. 2023 15:20
Velkorysý dárce
500 Kč  •  29. 1. 2023 15:09
DobroDárce
1 000 Kč  •  29. 1. 2023 15:06
Laskavý dárce
11 Kč  •  29. 1. 2023 15:00
Štědrý dárce
600 Kč  •  29. 1. 2023 14:51
Milý dárce
500 Kč  •  29. 1. 2023 14:08
Laskavý dárce
132 Kč  •  29. 1. 2023 14:02
Dárce, který je pro každou dobrost
400 Kč  •  29. 1. 2023 13:42
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  29. 1. 2023 13:14
DobroDárce
50 Kč  •  29. 1. 2023 11:23
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  29. 1. 2023 11:06
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  29. 1. 2023 9:37
DobroDárce
300 Kč  •  29. 1. 2023 7:06
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  29. 1. 2023 1:43
DobroDárce
500 Kč  •  29. 1. 2023 1:41
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  29. 1. 2023 1:21
Štědrý dárce
200 Kč  •  28. 1. 2023 20:58
Milý dárce
100 Kč  •  28. 1. 2023 18:45
Štědrý dárce
600 Kč  •  28. 1. 2023 18:43
Štědrý dárce
200 Kč  •  28. 1. 2023 17:12
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  28. 1. 2023 16:42
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  28. 1. 2023 15:13
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  28. 1. 2023 13:03
Velkorysý dárce
500 Kč  •  28. 1. 2023 10:50
Milý dárce
600 Kč  •  28. 1. 2023 10:30
Velkorysý dárce
600 Kč  •  28. 1. 2023 10:24
Patrik T.
1 000 Kč  •  28. 1. 2023 10:11
I pro mě byl Motol v dětství přechodné bydliště, proto vím, že s oporou maminky se dá překonat i nemožné.
Milý dárce
1 000 Kč  •  28. 1. 2023 9:22
DobroDárce
600 Kč  •  28. 1. 2023 8:33
Velkorysý dárce
100 Kč  •  28. 1. 2023 7:16
Laskavý dárce
300 Kč  •  27. 1. 2023 23:25
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  27. 1. 2023 21:37
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  27. 1. 2023 20:16
Natalie J.
3 500 Kč  •  27. 1. 2023 19:11
Myslíme na vás ❤️
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  27. 1. 2023 18:30
DobroDárce
600 Kč  •  27. 1. 2023 15:59
Laskavý dárce
1 500 Kč  •  27. 1. 2023 15:33
Milý dárce
2 000 Kč  •  27. 1. 2023 15:32
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  27. 1. 2023 15:09
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  27. 1. 2023 14:39
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  27. 1. 2023 14:36
Hana Růžičková
600 Kč  •  27. 1. 2023 14:06
Hodně štěstí!
Vosyčky
300 Kč  •  27. 1. 2023 13:41
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  27. 1. 2023 13:39
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  27. 1. 2023 13:04
Laskavý dárce
300 Kč  •  27. 1. 2023 11:50
Velkorysý dárce
500 Kč  •  27. 1. 2023 11:18
Velkorysý dárce
600 Kč  •  27. 1. 2023 11:14
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  27. 1. 2023 11:05
DobroDárce
600 Kč  •  27. 1. 2023 9:59
Velkorysý dárce
300 Kč  •  27. 1. 2023 9:56
DobroDárce
800 Kč  •  27. 1. 2023 9:53
Laskavý dárce
600 Kč  •  27. 1. 2023 9:49
Velkorysý dárce
250 Kč  •  27. 1. 2023 9:36
Laskavý dárce
300 Kč  •  27. 1. 2023 9:25
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  27. 1. 2023 9:15
DobroDárce
200 Kč  •  27. 1. 2023 8:47
DobroDárce
1 000 Kč  •  27. 1. 2023 7:58
Laskavý dárce
250 Kč  •  27. 1. 2023 6:58
Velkorysý dárce
100 Kč  •  27. 1. 2023 6:18
DobroDárce
1 000 Kč  •  27. 1. 2023 5:59
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  27. 1. 2023 5:45
Štědrý dárce
300 Kč  •  27. 1. 2023 0:17
Štědrý dárce
300 Kč  •  27. 1. 2023 0:00
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  26. 1. 2023 23:33
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  26. 1. 2023 23:10
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  26. 1. 2023 23:06
Dárce, který je pro každou dobrost
180 Kč  •  26. 1. 2023 22:36
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  26. 1. 2023 22:32
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  26. 1. 2023 22:10
DobroDárce
300 Kč  •  26. 1. 2023 22:09
Milý dárce
300 Kč  •  26. 1. 2023 21:24
DobroDárce
2 000 Kč  •  26. 1. 2023 20:35
Velkorysý dárce
600 Kč  •  26. 1. 2023 20:16
DobroDárce
1 100 Kč  •  26. 1. 2023 20:00
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  26. 1. 2023 19:56
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  26. 1. 2023 19:30
DobroDárce
100 Kč  •  26. 1. 2023 19:20
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  26. 1. 2023 19:10
Laskavý dárce
600 Kč  •  26. 1. 2023 18:47
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  26. 1. 2023 17:54
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  26. 1. 2023 17:35
Laskavý dárce
300 Kč  •  26. 1. 2023 17:23
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  26. 1. 2023 17:18
DobroDárce
300 Kč  •  26. 1. 2023 17:15
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  26. 1. 2023 16:27
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  26. 1. 2023 15:56
Milý dárce
300 Kč  •  26. 1. 2023 15:55
Milý dárce
300 Kč  •  26. 1. 2023 15:22
Milý dárce
2 000 Kč  •  26. 1. 2023 15:03
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  26. 1. 2023 14:53
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  26. 1. 2023 14:43
Štědrý dárce
300 Kč  •  26. 1. 2023 14:37
Jana M
300 Kč  •  26. 1. 2023 14:35
Posílám Honzíkovi hodně síly a držím pěstičky!
A+R+T+I+P
10 000 Kč  •  26. 1. 2023 14:35
I ten nejmladší člen kmene... 🍀💕
Velkorysý dárce
500 Kč  •  26. 1. 2023 14:20
Štědrý dárce
600 Kč  •  26. 1. 2023 14:13
Milý dárce
1 000 Kč  •  26. 1. 2023 13:01
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  26. 1. 2023 11:49
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  26. 1. 2023 11:48
Jitka
300 Kč  •  26. 1. 2023 11:11
Ať už je jen lépe
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  26. 1. 2023 10:43
Laskavý dárce
300 Kč  •  26. 1. 2023 10:16
DobroDárce
300 Kč  •  26. 1. 2023 10:16
Michal Polcak
600 Kč  •  26. 1. 2023 9:59
Drzim palce
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  26. 1. 2023 9:46
DobroDárce
200 Kč  •  26. 1. 2023 9:36
Štědrý dárce
600 Kč  •  26. 1. 2023 9:34
Laskavý dárce
200 Kč  •  26. 1. 2023 9:28
Laskavý dárce
300 Kč  •  26. 1. 2023 9:26
D,M,O,E Vaněčkovi
500 Kč  •  26. 1. 2023 9:18
Držíme palečky ať už je jen lépe.
Dobrosrdečný dárce
333 Kč  •  26. 1. 2023 9:10
Milý dárce
600 Kč  •  26. 1. 2023 8:57
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  26. 1. 2023 8:55
Milý dárce
600 Kč  •  26. 1. 2023 8:55
Štědrý dárce
300 Kč  •  26. 1. 2023 8:54
Milan P.
300 Kč  •  26. 1. 2023 8:52
Přeji hodně sil.
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  26. 1. 2023 8:46
DobroDárce
600 Kč  •  26. 1. 2023 8:45
DobroDárce
1 000 Kč  •  26. 1. 2023 8:38
Velkorysý dárce
600 Kč  •  26. 1. 2023 8:18
Laskavý dárce
3 500 Kč  •  26. 1. 2023 8:00
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  26. 1. 2023 7:54
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  26. 1. 2023 7:39
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  26. 1. 2023 6:52
DobroDárce
1 000 Kč  •  26. 1. 2023 6:45
Štědrý dárce
300 Kč  •  26. 1. 2023 6:18
Laskavý dárce
300 Kč  •  26. 1. 2023 6:10
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  26. 1. 2023 5:55
Petr a rodina
2 000 Kč  •  26. 1. 2023 4:59
Bojuj Honzíku!!
Milý dárce
1 000 Kč  •  26. 1. 2023 2:08
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  26. 1. 2023 1:24
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  26. 1. 2023 0:16
Tom
1 500 Kč  •  25. 1. 2023 23:58
Držím všem moc palce
Laskavý dárce
300 Kč  •  25. 1. 2023 23:33
Milý dárce
600 Kč  •  25. 1. 2023 23:29
Milý dárce
200 Kč  •  25. 1. 2023 23:29
Jan J.
1 000 Kč  •  25. 1. 2023 23:24
držím palce
DobroDárce
300 Kč  •  25. 1. 2023 22:54
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  25. 1. 2023 22:46
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  25. 1. 2023 22:36
Anna
1 000 Kč  •  25. 1. 2023 22:28
Hodně štěstí
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  25. 1. 2023 22:19
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  25. 1. 2023 21:37
Milý dárce
600 Kč  •  25. 1. 2023 21:27
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  25. 1. 2023 21:12
Velkorysý dárce
600 Kč  •  25. 1. 2023 20:44
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  25. 1. 2023 20:40
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  25. 1. 2023 20:17
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  25. 1. 2023 20:02
Laskavý dárce
300 Kč  •  25. 1. 2023 20:00
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  25. 1. 2023 19:44
DobroDárce
1 000 Kč  •  25. 1. 2023 19:35
Laskavý dárce
300 Kč  •  25. 1. 2023 19:17
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  25. 1. 2023 19:02
Milý dárce
100 Kč  •  25. 1. 2023 18:37
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  25. 1. 2023 18:36
Dobrosrdečný dárce
5 000 Kč  •  25. 1. 2023 17:42
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  25. 1. 2023 17:08
Laskavý dárce
600 Kč  •  25. 1. 2023 16:50
Velkorysý dárce
300 Kč  •  25. 1. 2023 16:36
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  25. 1. 2023 16:22
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  25. 1. 2023 16:18
Milý dárce
200 Kč  •  25. 1. 2023 16:09
Milý dárce
600 Kč  •  25. 1. 2023 16:09
DobroDárce
600 Kč  •  25. 1. 2023 16:04
Laskavý dárce
300 Kč  •  25. 1. 2023 15:51
Kateřina Machalova
1 777 Kč  •  25. 1. 2023 15:38
Hodne sil cele rodine!
Kateřina
300 Kč  •  25. 1. 2023 14:05
Honzíku, moc Ti držíme palce!!! Hanko, jste skvělá!!!❤️
Táňa
600 Kč  •  25. 1. 2023 13:38
Uzdrav se,Honzíku!Držím palce.Véřím,že vše dobře dopadne!
Velkorysý dárce
750 Kč  •  25. 1. 2023 11:16
Ať vše dobře dopadne 🙏
Věra S.
500 Kč  •  24. 1. 2023 23:35
Nemohu prispet koc, ale alespon takto. Drzim moc palce, jste silni a zvladnete to! Jsem s Vami.
M+M
300 Kč  •  24. 1. 2023 21:46
Vše dobře dopadne, myslíme na Vás! Míša a Matýsek z Brna
B+J+J Jetmarovic
1 000 Kč  •  24. 1. 2023 21:16
Dežte se 🍀❣
Markéta
2 000 Kč  •  24. 1. 2023 20:11
Držím Vám i Honzíkovi pěsti! Je to silný kluk a vy jste skvělá! Držte se a hodně sil.
Jaroslava Š.
300 Kč  •  24. 1. 2023 18:13
Myslíme na vás a držíme palce ❤️
Zuzana
1 000 Kč  •  24. 1. 2023 16:31
Držím pěsti Honzíkovi i Vám. Hodně sil a důvodů k radosti.
Zuzana Hurtová
300 Kč  •  24. 1. 2023 14:28
Přejeme Honzíkovi brzké uzdravení a mamince hodně sil.
Petra Z.
600 Kč  •  24. 1. 2023 12:48
Přejeme brzké a konečné uzdravení:o)
Šárka
100 Kč  •  24. 1. 2023 11:27
Malá pomoc pro Honzíka.
Černoušci
300 Kč  •  24. 1. 2023 10:43
Držime moooc palečky k uzdravení 🍀
Michal C.
5 000 Kč  •  24. 1. 2023 9:29
Hanko, držte se.
Luky a Ema
1 000 Kč  •  24. 1. 2023 8:42
Zdravím a pevně držím palce!
Romča
400 Kč  •  24. 1. 2023 7:59
Držíme palce🍀
Tereza D.
1 000 Kč  •  24. 1. 2023 1:05
Držíme vám palce, určitě všechno dobře dopadne!! T+M+H+T
Vera buz
100 Kč  •  24. 1. 2023 0:58
Jen aby se brzy uzdravil a snad ta malá částka ulehčí mamince trošičku starostí
Renata K.
1 000 Kč  •  23. 1. 2023 22:46
Moc vám držím palce. Renata
Velkorysý dárce
100 Kč  •  23. 1. 2023 22:25
Držíme palce!
D.
1 000 Kč  •  23. 1. 2023 22:17
Hodně sil!
Petra K.
100 Kč  •  23. 1. 2023 22:15
Držím palce a přeji Honzíkovi mnoho sil!
Tomáš K.
3 500 Kč  •  23. 1. 2023 21:20
Držíme s celou rodinou palce
Zuza
300 Kč  •  23. 1. 2023 21:18
Drzim palce, jste vsichni hrozne statecni
Monika Š.
300 Kč  •  23. 1. 2023 20:51
Honzíku držím palce , jsi statečný.
Kateřina K.
300 Kč  •  23. 1. 2023 20:47
Milí Honzíku, viděla jsem tě jako studentka na onkologické Jipce, moc jsem ti fandila a tvé mamince taky! Jsem moc ráda, že mohu vidět tvoje pokroky. Mám velkou radost. Hodně štěstí a zdraví.
Lucka
300 Kč  •  23. 1. 2023 20:40
Přeji hodně štěstí 💚 držte se 🙏
Valerie
300 Kč  •  23. 1. 2023 20:38
Přeji brzké uzdravení. Bohužel taky vím, co je to leukémie. Moc na vás myslím. Val.
Lucie
500 Kč  •  23. 1. 2023 20:33
Honzíku, máš pravdu, na světě je krásně, i když je to někdy pěkně těžké. Držím celé tvojí rodince pěsti, ať si to můžete společně opakovat každý den.
Káťa
200 Kč  •  23. 1. 2023 20:20
Přejeme jen a jen štěstí!
Pavlína K.
8 500 Kč  •  23. 1. 2023 20:19
Prejeme Honzikovi hlavne zdravi a mamince a braskovi hodne sil. Kralovi
Bártovi
300 Kč  •  23. 1. 2023 20:06
Přejeme Vám mnoho sil! ❤️
Zuzis
200 Kč  •  23. 1. 2023 19:43
Preji hodne sil a zdravi Honzikovi i cele rodine🍀 Drzte se!
HankaK
500 Kč  •  23. 1. 2023 19:37
Ať je Honzíkovi už jen lépe.
A+M+D+M
3 500 Kč  •  23. 1. 2023 19:32
Kluci, držíme palce, jste oba hrdinové!
Greta
300 Kč  •  23. 1. 2023 19:31
Hodně zdraví!
Dárce
100 Kč  •  23. 1. 2023 19:25
Přeji hlavně zdraví a držím pěsti.
Tea
600 Kč  •  23. 1. 2023 19:11
Moc posílám sílu a energii v další léčbě. Držte se a ať je štěstí při vás 🫶🏻🙏🏻
Martina P.
600 Kč  •  23. 1. 2023 19:02
Posíláme mnoho sil a trochu peněz k pomoci
P
182 Kč  •  23. 1. 2023 19:00
Lásku ❤️ Honzíku
Laskavý dárce
500 Kč  •  23. 1. 2023 18:52
Moc držím palce
Marta
26 114 Kč  •  23. 1. 2023 13:32
Ať Honzík zase brzy běhá, ať Vítek má zase parťáka ke hrám a ať Hanka zase září
Marky
300 Kč  •  23. 1. 2023 12:58
Milý Honzíčku, moc na Tebe i celou Tvoji rodinu myslím a přeju moc a moc štěstí!!
Milý dárce
999 Kč  •  23. 1. 2023 12:29
Honzíku, láska léčí...hodně lásky kolem sebe i té z nebe ti přeji
Petra K.
1 000 Kč  •  23. 1. 2023 11:06
Hani, posílám sílu a lásku, ať to zase zvládnete!
dárkyně
1 000 Kč  •  23. 1. 2023 10:55
držím palce, ať vše dobře dopadně, hodně sil
Milan Z.
1 000 Kč  •  23. 1. 2023 9:22
Hodně štěstí a sil
PetraJ
500 Kč  •  23. 1. 2023 8:47
Hodně štěstí!
Eva D.
1 000 Kč  •  23. 1. 2023 8:11
Jste bojovníci a vše zvládnete! <3

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Jakub B.
100 Kč  •  30. 1. 2023 18:27
Věřím, že i "stovka" určitě k něčemu pomůže. Držím pěsti. Spolu to zvládneme. ❤️
Matěj Černý
300 Kč  •  30. 1. 2023 16:59
Honzíku, drž se!
VADO
600 Kč  •  30. 1. 2023 15:34
Honzíku držím nejen tobě ale i celé rodině palce
Petr S.
600 Kč  •  30. 1. 2023 14:02
Držím palce mladému bojovníkovi a jeho mamince! :-)
❤️
1 000 Kč  •  30. 1. 2023 10:15
Modlím se za Vás
Monika
333 Kč  •  30. 1. 2023 9:33
Honzíku, ty to zvládneš ❤️
Barbora F.
450 Kč  •  29. 1. 2023 22:13
Posílám mnoho sil do dalších dní ♥️
Hanka
300 Kč  •  29. 1. 2023 21:23
Dobroden! Honzíku ať se daří!

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám