Pomáháme silným příběhům i dobrým nápadům

#DonioRodina

Donio

Donio je platforma pro všechny, kteří chtějí změnit svůj nebo něčí životní příběh. Ať už založíte sbírku na komunitní zahradu, na výdaje spojené s nákladnou léčbou nebo máte nápad na podnikání, můžete požádat o pomoc veřejnost a podpořit svůj příběh přes Donio.

Předáme vám 100 % vybrané částky. Jak je to možné? Náš provoz hradí dobrovolné příspěvky našich dárců, proto si nebereme žádné provize ani poplatky. Navíc hradíme i poplatky spojené s bankovními transakcemi.

Dobročinné sbírky

Rádi pomůžeme všem, kteří by rádi založili dobročinnou sbírku. Ať už se jedná o nemocného kamaráda, podporu neziskové organizace nebo třeba záchranu kulturního projektu, jsme tady pro vás.

Komerční projekty

Pomocí odměnového crowdfundingu na Donio pomáháme zaběhlým projektům i novým nápadům. Chcete svůj projekt inovovat či jinak rozšířit? Máte u nás své místo!

Proč Donio?

  • Předáme 100 % vybrané částky
  • Hradíme za vás náklady spojené s platebními transakcemi
  • Založení sbírky či projektu je snadné a rychlé
  • Lidé vás mohou snadno podpořit, ať jsou kdekoli

Jak fungujeme

Kdo jsme my

Donio založil David Procházka, který už od školních let rád pomáhá druhým. David se obklopil týmem mladých inspirativních lidí, kteří do projektu vkládají své zkušenosti i srdce.

Donio ale není jen místem, kde získat finance pro sbírku nebo projekt. Od samého začátku se věnujeme edukaci a připravujeme zajímavý obsah tak, aby byl atraktivní pro uživatele napříč věkovými kategoriemi. Donio vzniklo, aby pomáhat druhým bylo jednodušší. Naším cílem je udělat z filantropie pozitivní návyk. I malou částkou lze totiž díky crowdfundingu někomu změnit život k lepšímu.

Chcete nám cokoliv napsat? Na vaše zprávy se těšíme na donio@donio.cz. Nebo se můžete každému z nás ozvat na jmeno@donio.cz.

#DonioTým

David Procházka

David
Procházka

Zakladatel

David přišel s nápadem založit Donio a také nás dal všechny dohromady. Už na střední dělal malá gesta, která způsobovala velkou radost: třeba v zimě s batohem plným termosek rozléval lidem bez domova čaj. V Donio se stará o to, abychom postavili tu nejlepší platformu, která vyvolá lidem na tvářích úsměvy.

Chcete s námi spolupracovat?
david@donio.cz

Barbora Prokopová

Barbora
Prokopová

Dobročinné sbírky

Barča má u nás na starosti zakládání dobročinných sbírek a komerčních projektů. Do Donio ji přivedla touha pomáhat druhým a věnovat se práci, která má smysl. Pochází z Vysočiny a mimo práci tráví čas ve škole, kde studuje práva, ve volném čase ráda sportuje, cestuje a zajímá se o psychologii.

Chcete založit dobročinnou sbírku?
pribehy@donio.cz – 731 439 931

Tereza Krejčí

Tereza
Krejčí

Komerční projekty

Tereza má na starosti komerční projekty. Po několika letech ve světě kávy hledala změnu a místo, kde by mohla uplatnit své komunikační schopnosti a zároveň se věnovat projektu, který má smysl. Mimo práci tráví nejraději čas s rodinou na výletech do přírody.

Chcete založit komerční projekt?
projekty@donio.cz – 605 239 031

Nicole Luková

Nicole
Luková

Fundraising

Nicole se od malička pohybuje okolo zvířat a sportu, což nakonec propojila a několik let se věnovala jízdě na koni. V Doniu využívá svou komunikativnost a chuť propojovat smysluplné projekty u neziskových organizací a firem. Ve volném čase ráda cestuje, chodí do divadla a poznává nové gastronomické zážitky.

Jste nezisková organizace/firma a máte zájem o spolupráci?
nicole@donio.cz – 736 299 227

Lenka Polzerová

Lenka
Polzerová

Back office a customer care

Lenka má na starosti back office a customer care. Ráda pomáhá druhým a vždy se jim snaží vykouzlit úsměv na tváři, proto práce v Donio byla jasnou volbou. Pochází z Moravy, kam se vždy ráda vrací. Svůj volný čas věnuje sportu, přírodě, knížkám a svým nejbližším.

Potřebujete s něčím poradit?
donio@donio.cz

Petra Hajátková

Petra
Hajátková

Doklady

Petra má na starosti doklady. Vyzkoušela si vícero prací, ale ani finance nebo práce v obchodě nebyly podle jejích představ – žádná z nich nebyla pomoc lidem, kterou vnímá jako důležitou. Mezi její koníčky patří hlavně běh, občas maluje a ve zbytku volného času se věnuje rodině.

Potřebujete poradit s dokladováním sbírky?
doklady@donio.cz – 605 239 109

Michaela Pavelková

Michaela
Pavelková

Asistentka

Míša pochází z Valašska, možnosti velkoměsta ji přilákaly do Prahy, kde hledala práci, která jí bude dělat radost a bude mít smysl a tak si našla cestu do Donio. Nejraději tráví čas v přírodě, baví ji fotografování a cestování. V Donio má na starosti veškerou administrativu spojenou s chodem společnosti.

Potřebujete s něčím poradit?
michaela.pavelkova@donio.cz – 605 510 855

Iveta Šplíchalová

Iveta
Šplíchalová

CMO

Iveta řídí v Donio a Dobrobot marketing, kterému se věnuje posledních 7 let. Má zkušenosti z technologických start-upů, nadací a za sebou i spolupráce s umělci nebo designery. Ráda a hodně cestuje, sportuje, vaří i jí. Zajímá se o umění a design a v poslední době začala navrhovat a šít. Poznávacím znamením je její bílý ovčák Falko.

iveta@donio.cz – 728 648 835

Cristina Carmen Baron

Cristina
Carmen Baron

Head of Marketing

Cristina k nám přišla z Moravy, i když původ má v Peru. Své několikaleté zkušenosti práce v marketingu pro mezinárodní značky v rámci marketingové agentury po nějaké době toužila převést do smysluplnějšího projektu. V tu chvíli jí do života vstoupilo Donio, pro které dělá jeho tvář. Mimo práci ji baví móda, cestování a gastronomie.

Máte dotaz týkající se komunikace či spolupráce?
cristina@donio.cz – 606 331 365

Markéta Řasa Vlková

Markéta
Řasa Vlková

Social media

Markéta je rodilá pražačka, která z ruchu velkoměsta utekla do malé vesničky na Praze-Západ. Baví ji přemýšlet nad komunikací a hledat způsoby, jak dát lidem vědět o projektech, kterým věří. To ji přivedlo do Donio. Mimo práci se věnuje sociálním sítím v dobrovolnickém týmu festivalu Habrovka, hraje v kapele, ráda kouká do krajiny, objevuje města, lyžuje nebo se kulturně vyžívá.

marketa@donio.cz

Josef Unčovský

Josef
Unčovský

E-mail marketing specialist

Pepa je hrdým Brňákem, co se v marketingu pohybuje pátým rokem a v Donio se stará o to, aby vám do schránek chodily pravidelné novinky z Donio světa. Svůj volný čas se snaží trávit co nejvíc aktivně, ať už ve fitness centru nebo venku se psem.

josef.uncovsky@donio.cz

František Soudek

František
Soudek

Product manager

František se před pár měsíci přestěhoval do Prahy, kde se jako spoluzakladatel podílí na dobročinné aukční platformě DOBROBOT. Slovo dalo slovo a našla se příležitost i pro spolupráci v Donio, kde má nyní na starosti řízení produktového vývoje. Jeho životními hodnotami jsou láska, smysluplnost, jednoduchost a rovnováha. Přeje si být inspirací pro druhé a pomáhat ostatním nacházet svoje životní poslání.

frantisek@donio.cz

Ľubomír Ruska

Ľubomír
Ruska

UX designer

Ľubo je původem ze Slovenska a žije ve vesničce za Prahou. Proplul agenturami, startupy, vydavatelstvími a korporáty aby našel svůj přístav v Donio. Má na starost UX. Pokud neřeší dizajn, většinou se kouká na filmy a řeší vše kolem nich, cestuje, hlavně po severských krajinách, chodí do lesa nebo vaří a jí skvělé jídlo, které zbožňuje.

lubomir@donio.cz

Branislav Berč

Branislav
Berč

CTO

Braňo pochází z Košic, ale již mnoho let žije v Praze. Do Donio ho přivedla touha podílet se na smysluplném projektu a má zde na starosti vývojový tým. Je velkým nadšencem do technologií a psychologie. Rád tráví čas s rodinou, chodí na hory, do sauny nebo relaxuje u dobré knihy.

Josef Šupka

Josef
Šupka

Vývojář

Josef je původem ze Slovácka, ale už delší čas žije v Praze. Do Donio ho přivedla touha pracovat na smysluplném projektu. Má na starost zlepšování webu a jeho rozšiřování o nové možnosti.

Martin Slavíček

Martin
Slavíček

Vývojář

Martin se věnuje vývoji nových funkcionalit webu, aby přispívání bylo ještě snazší.

Tomáš Vítek

Tomáš
Vítek

Vývojář

Tom po řadě let v marketingových agenturách hledal způsob, jak svými schopnostmi pomáhat a našel se v Donio, kde se věnuje technickému vývoji platformy, aby bylo co nejjednodušší přispět nebo požádat ostatní o pomoc. Mimo práci se rád toulá přírodou, sportuje anebo lenoší u knížek a filmů.

Michael Horký

Michael
Horký

Data

Michael nám pomáhá porozumět datům a lépe se na jejich základě rozhodovat. Prošel startupy i korporáty, interními i externími spoluprácemi, ale Donio je ten opravdu smysluplný projekt, který dlouho hledal, navíc s jedinečným kolektivem dobrých lidí.