Iniciativa Stádo. Útočiště pro matky s dětmi z válečných zón

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
500 000 Kč
50 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Iniciativa Stado
Datum přidání
18. 1. 2023

Představení sbírky

Toto je příběh o projektu který založil Tadeáš Dvořák – Iniciativa Stado – tábor pro děti z fronty.

To jak to všechno začalo je až téměř neuvěřitelné. Na jaře 2022 Tadeáš , dobrovolník, který byl jako spousta dalších dobrovolníků na slovensko-ukrajinské hranici v městečku Ubl’a od začátku ruské invaze, seděl v poli pod hvězdami dívající se do nebe vyslal prosbu. «Pane bože, dej mi prosím tě směr a cíl. Ukaž mi kde mám být a co mám dělat.». Chvíli na to už seděl v autě a byl na cestě do místa, které bylo odpovědí na jeho prosbu, což zatím netušil. Dorazil do obce Imstychovo, kde se seznámil s otcem Polikarpem, jenž mu poskytl prostory bývalé internátní školy na pozemku kláštera. K Tadeášovi se přidalo několik dobrovolníků a společnými silami toto místo připravili na provoz. Celý areál tvoří čtyři budovy a přilehlé pozemky. Škola byla zavřená 4 roky a většina vybavení už byla nefunkční, takže to byla spousta práce, ale společnými silami se jim podařilo během dvou týdnu připravit vše nezbytné a mohli evakuovat 40 dětí z Charkova, který byl v té době silně odstřelovaný.

Ve zkratce má toto místo plnit funkční útočiště před válečnými strastmi pro matky a děti.

Komu pomůžeme?

Nyní v našem táboře žije 32 lidí – matky s dětmi. Ubytování a strava jsou pro všechny zajištěné a to bezplatně. Dále musíme neustále zajišťovat financování na elektřinu a plyn.

V létě děti jezdili na výlety, koupat se na řeku, malovaly a měly i sportovní program. Když léto skončilo, děti se vrátily ke svým rodičům a my se rozhodli, že budeme objekt dále provozovat jako ubytovnu pro matky s dětmi z válečných zón. Nyní přišla zima a ruské rakety ničí civilní infrastrukturu. My stále udržujeme náš tábor v chodu. Zajišťujeme financování na to, aby zde bylo teplo, světlo a dostatek potravin. Děti mohou chodit do místních škol a všichni si váží toho že mohou žít tam kde je klid. V tuhle chvíli potřebujeme koupit nový kotel do kuchyně a jídelny, který funguje bez elektřiny. Kvůli energetické situaci v Ukrajině je elektřina spouštěna jen na pár hodin denně.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Pokud se nám podaří sehnat dost peněz, byly bychom rádi kdyby jsme mohli pořídit mikrobus a nadále se věnovali dětem a to nejen v našem táboře ale v celé oblasti, kde je těchto vnitřně přesídlených dětí z válečných zón nespočet.

V příštích měsících máme v plánu udělat menší informativní dokument o naší práci a životech těchto dětí, které přicházejí o své dětství, kvůli Ruské agresi.

Fungujeme pod záštitou ukrajinské organizace Žití v mire.

Taky budeme rádi, za další přírůstky do našeho týmu.
V případě zájmu piště, volejte:
+420 776 814 053 Tadeáš Dvořák

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  20. 1. 2023 14:04

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  20. 1. 2023 14:04

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám