Projekt ukončen:

Jak přežít svého muže – film podle románového bestselleru

Vybráno 0 Kč 6 399 Kč
1 000 000 Kč
 -
9 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
711 Kč
Průměrná výše příspěvku
1 500 Kč
Nejvyšší příspěvek
16 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Jak přežít svého muže – film podle románového bestselleru

Zakladatel
Orbis Pictures s. r. o.
Datum přidání
3. 2. 2023

Představení projektu

JE TO TADY! Dlouho očekávané filmové zpracování knižního bestselleru Jany Bernáškové, kterého se prodalo přes 30 000 kusů, právě startuje.

A vy můžete být od začátku u toho. Už nemusíte psát s prosbami autorce, „kdy to bude,“ ale naopak můžete se stát součástí vzniku filmu!

Natočte společně s námi romantickou komedii o lásce a vášni, umění rozchodů a nových začátků. 

Pojďte si s námi natáčení společně užít!  A být prostě u toho s námi!

Herecké karavany budou mít na dveřích jména: Jana Bernášková, Marek Němec, Pavla Dostálová, Tomáš Měcháček, Iva Pazderková, Roman Zach, Mahulena Bočanová

Natáčíme v rozmezí dubna a května 2023.

Premiéra v kinech: 9. listopadu 2023

Kdo za projektem stojí?

JANA BERNÁŠKOVÁ

Jana čerpala při psaní románu Jak přežít svého muže i ze svého životního příběhu. "Nejde o autobiografii, ale autenticita v příběhu je, a proto slaví takové úspěchy u čtenářů. Pravdivé je třeba zákulisí filmového průmyslu a reklamy nebo to, jak jsme se seznámili s manželem. Spousta dalších situací se zase stala někomu okolo mě." Román se stal ihned bestsellerem. Humorem, upřímnosti a křehkosti příběhu porozumělo dosud na 30 000 čtenářů a čtenářek! "Denně dostávám zprávy od čtenářek, kdy bude film.  Reakce nám potvrdily, že jde o dobrou filmovou látku, a tak jsme se rozhodli se do filmu pustit." Jana si střihne hlavní roli Lucie.


Zdroj foto: Actorsmap

MAREK NĚMEC

Marek Němec je herec mnoha tváří. Umí zahrát filozofujícího plukovníka v ruském divadelním dramatu i okouzlujícího, nevrlého lékaře v seriálu. S naší rolí scénáristy Karla s příliš širokými kalhoty a patkou si tak bezesporu skvěle poradí. Marka jste mohli vidět ve filmu Spolu, který získal dvě nominace na cenu Českého lva 2023, nebo televizních seriálech Einstein, Atentát, ZOO a 1. MISE. 

Zdroj foto: ČSFD / Česká televize

TOMÁŠ MĚCHÁČEK

Filmový a seriálový herec Tomáš Měcháček se ve vztahové komedii nepředstaví poprvé. Role okouzlujícího a galantního režiséra a producenta Jakuba je mu jako šitá na míru. O jeho schopnosti překrýt charismatem vlastní tajemství, jste se mohli přesvědčit v komedii Známí neznámí, zahrál si i ve filmech Indián, Úsměvy smutných mužů nebo 3Bobule.


Zdroj foto: ČSFD / Playtvak.cz

IVA PAZDERKOVÁ

Iva Pazderková má jedinečný komediální talent a disponuje i citem pro situační drama. Pro roli Denisy, kamarádky Lucie, je taková superschopnost perfektní. Ivu jste naposledy mohli vidět v komedii Velká premiéra (2022), známá je i pro své stand-up comedy výstupy.

MAHULENA BOČANOVÁ

Postava Zuzky je o pár let starší než Lucie a Denisa, a kombinací moudré zkušenosti a cynismu drží své mladší kamarádky nohama při zemi. Energická herečka Mahulena Bočanová je stejně jako Iva Pazderková vynikající komediální herečka. 

ROMAN ZACH

Herec Roman Zach patří k nejobsazovanějším českým hercům. Kromě oblíbených televizních seriálů se loni vrátil do kina ve fantasy pohádce Princezna zakletá v čase 2. Věříme, že i film Jak přežít svého muže bude zaklet v čase, a vy budete mít chuť se na něj dívat pořád dokola. I na Romana, který si zahraje roli Tomáše.

Zdroj foto: Actorsmap

PAVLA DOSTÁLOVÁ

Herečku Pavlu Dostálovou určitě znáte ze seriálů 1. MISE, Lajna nebo Pálava. Tentokrát si zahraje postavu herečky Alči, která si přeje získat novou roli. Přání je ale potřeba říkat jasně a přesně, aby vám náhodou vesmír neposlal trochu jinou roli, než čekáte. Viď, Alčo?


Zdroj foto: Actorsmap

DENISA NESVAČILOVÁ

Seriály Slunečná, Marie Terezie, Temný kraj, filmy Srdce na dlani nebo Přes prsty. Denisa Nesvačilová hraje hodně, a to je dobře, protože je skvělá. V našem příběhu se nebála přijmout roli Magdy, herečky – úhlavní nepřítelkyně Lucie. A jsme si jistí, že bude – skvělá.  

RUDOLF MERKNER, scénář a režie

Scénárista Rudolf Merkner napsal mimo jiné: seriál Vyprávěj, filmy Bobule, Rafťáci. Scénáře filmu Jak přežít svého muže se ujal i přesto, že autorkou předlohy je jeho manželka. "Vždycky při výběru látky hledám především silné téma a přesah příběhu. Musím mít jistotu, že se na příběh budu chtít znova podívat a ohromí mě svojí silou, …a tu román má." říká autor scénáře a režisér vznikajícího filmu. A jak přežije svou ženu na place? "Natáčení i film budou jako náš společný život. Divoké a krásné," usmívá se.
https://www.csfd.cz/tvurce/71685-rudolf-merkner/prehled 

NICOLAS BORDIER, kamera

Říká se, že víc hlav víc ví. My ještě dodáváme víc mezinárodních hlav. Francouzský kameraman Nicolas Bordier pracoval na projektech Knightfall, Carnival Row (Orlando Bloom, Cara Delevigne) nebo Overdrive (Ana de Armas aka Marilyn). Našemu filmu vtiskne jinou perspektivu, krásnou vizualitu a šmrnc.

ZUZANA KONRÁDOVÁ, producentka

"Předloha Jak přežít svého muže má obrovskou sílu – je vtipná, otevřená, dobře známá, velmi oblíbená a hlavně stále živá, i když od vydání uběhnou už dva roky. K nedočkavosti diváků, co se týká filmového uvedení, se začali přidávat i potenciální výrobní partneři. Tak do toho pojďte s námi i vy!" vzkazuje producentka Zuzana Konrádová.

ORBIS PICTURES

Orbis Pictures je etablovaná produkční společnost. Má za sebou řadu úspěšných televizních seriálů, filmů, celkem s více než 130 epizodami. Mezi její úspěšné realizace patří seriály Lajna, Co ste hasiči, Na vlastní nohy, Mazalové, Kočka není pes nebo Kadeřnictví.

https://www.orbispictures.cz

Na co vybrané peníze použijeme?

Vybrané peníze použijeme na výrobu filmu samotného. Natáčení celovečerního filmu je drahé i v hospodárném režimu, který u všech našich filmů, seriálů a dokumentů aplikujeme. Chceme přinášet radost a jsme vám vděčni za jakoukoliv, i malinkou podporu, která nám pomůže uhradit pronájmy lokací, nájem techniky, pořízení kostýmů, honoráře štábu nebo herců. 

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Velkorysý přispěvatel
1 250 Kč  •  15. 2. 2023 11:22
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
800 Kč  •  13. 2. 2023 15:50
Štědrý přispěvatel
200 Kč  •  12. 2. 2023 8:05
Milý přispěvatel
600 Kč  •  12. 2. 2023 0:39
Martin R.
800 Kč  •  6. 2. 2023 8:15
Zlín drží palce do realizace!
Štědrý přispěvatel
1 500 Kč  •  3. 2. 2023 23:08
Štědrý přispěvatel
800 Kč  •  3. 2. 2023 22:57
Laskavý přispěvatel
199 Kč  •  3. 2. 2023 22:35
Velkorysý přispěvatel
250 Kč  •  3. 2. 2023 16:37

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu