Sbírka ukončena:

Jan Gorol zdravotní postel

Vybráno 0 Kč 621 Kč
20 000 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
155 Kč
Průměrná výše daru
200 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Jan Gorol zdravotní postel

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Miluše Kováčová
Datum přidání
21. 4. 2023

Představení sbírky

Dobrý den jmenuji se Miluše Kováčová dělám sbírku pro mého syna kterému je 23 let a má kombinované vady. Je nevědomí a nechodí nemluví je plenách a musí být krmen.. potřeboval by zdravotní postel s matrací na proleženiny a polohovací, aby jste dál dobře nakrmit.. žádali jsme přes doktora ale už rok a pořád se nic neděje tak vám budu vděčná za každý dar děkuji.

Komu pomůžeme?

Jan Gorol 1. 10. 1999 který se narodil předčasné a byl rok v inkubátoru měl pevnou vůli aby přežil a jsme za to statný ale moc mu to nepřidalo na zdraví Honzík má kombinované vady které jsou .. nechodí nemluví nevidí a neumí se sám najíst musíme mu mixovat jídlo. A má epilepsii. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na zdravotní postel a třeba i novej vozík  když dosáhneme víc jak 20000 Kč, ale postel je na prvním místě, aby neměl proleženiny. Sice se sám otáčí, ale spoustu chvil je v posteli. Kdyby se nepodařilo vybrat cílovou částku, tak se nic neděje i za něco budem vděčný. Ten zbytek bych přidala z peněz, které Honzík bere jinak děkuji za Honzíka za každý dar který pošlete.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
21 Kč  •  15. 6. 2023 17:49
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  15. 6. 2023 8:56
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  11. 6. 2023 16:47
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  4. 5. 2023 16:35

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat