Úspěšně vybráno:

Speciální neurorehabilitace v Sanatoriích Klimkovice pro Jasmínku

Vybráno 0 Kč 88 748 Kč
88 348 Kč
Speciální neurorehabilitace v Sanatoriích Klimkovice pro Jasmínku
6 dárců
Celkem se zapojilo
14 791 Kč
Průměrná výše daru
75 000 Kč
Nejvyšší dar
9 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Speciální neurorehabilitace v Sanatoriích Klimkovice pro Jasmínku

Vybráno 0 Kč 88 748 Kč
88 348 Kč
Tvůrce
Jana Kovaříková (maminka)
Datum přidání
9. 2. 2021
Poslední aktualita

Poděkování dárcům

Děkujeme z celého srdce všem dárcům, co přispěli a také Donio za skvělou prezentaci našeho příběhu. Veliký dík všem, vaše pomoc pro nás moc znamená, Jasmínka bude moci měsíc intenzivně pracovat na zlepšení svého zdravotního stavu.

Děkujeme!

Jana a Jasmínka

Jasmínka je jedenáctiletá holčička, která trpí těžkou mozkovou dysfunkcí a autismem. K posunu kupředu jí velmi pomáhají finančně nákladné neurorehabilitace.

O Jasmínce

Jasmínka se narodila jako zdravé dítě, které se hezky vyvíjelo. Najednou se změnila, byla uzavřená do sebe a neměla oční kontakt, také nevnímala své okolí jako doposud a co bylo nejhorší, nerozuměla řeči. Bylo to strašné. Museli jsme okamžitě zavést náhradní kartičkovou komunikaci.

Po mnoha týdnech různých vyšetření a testů mi lékaři sdělili, že je moje holčička postižená pravděpodobně neverbálním dětským autismem a vývojovou dysfází. Noční můra se tak najednou zhmotnila. Rozhodli jsme se po prvotním šoku a zoufalství, bez ohledu na to, jak to vzniklo a kdo za to může, pracovat co nejvíce na tom, aby se její stav zlepšil a Jasmínka byla soběstačná

Díky intenzivní neurorehabilitaci, kterou pravidelně dvakrát ročně absolvujeme v Sanatoriích Klimkovice, se její stav opravdu zlepšuje. Jasmínka je moc milá, šikovná a společenská holčička. Má ráda zvířata, ráda jezdí na koloběžce a plave. Fyzicky je naprosto v pořádku. Je velmi zručná a praktické věci ji skvěle jdou. Má velmi citlivý sluch a vnímavost na energii lidí. Samozřejmě s ohledem na její stav potřebuje neustálou asistenci a doprovod.

Jasmínce je 11 let, rodina již vyčerpala na procedurách a terapiích všechny úspory a nyní potřebujeme pomoc. Na nápravu všech mozkových funkci je vymezen vždy jen určitý čas do dospělosti.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity? 

Peníze ze sbírky budou použity na konkrétní neurorehabilitační programy v Sanatoriích Klimkovice (Senzorické cvičení, Fyzioterapie, Ergoterapie, terapie Snoezelen a Snoezelen dark, speciální logopedie, terapie Optimusic, další cvičení a jodobromové koupele). Komplex procedur je naprosto unikátní a nejefektivnější pro Jasmínčino postižení.

Věříme ve skutečný úspěch, když napneme nyní všechny síly.

Blíže o nemoci

Jasmínka má podle neurologa těžkou mozkovou dysfunkci, do diagnozy ji napsali i autismus a vývojovou dysfázii. Za typického autistu by ji ale nikdo nepovažoval. Hlavní problém je u ní v řeči a komunikaci. Díky náhradní komunikaci, kterou jsme používali od ranných let, se naučila zase rozumět a tím získala trochu více jistoty.

Dnes už rozumí téměř všemu. Hlavně má chuť se zase učit, napodobovat i mluvit. Sama chce, což je velmi důležité ve fázi ozdraveného procesu. Je ve věku kdy je správný čas na intenzivní práci, která má smysl. 

Aktuality

Poděkování dárcům

Děkujeme z celého srdce všem dárcům, co přispěli a také Donio za skvělou prezentaci našeho příběhu. Veliký dík všem, vaše pomoc pro nás moc znamená, Jasmínka bude moci měsíc intenzivně pracovat na zlepšení svého zdravotního stavu.

Děkujeme!

Jana a Jasmínka

SRG_BA178
300 Kč  •  14. 2. 2021 14:13
Díky :-)
Lenka
148 Kč  •  13. 2. 2021 18:37
Dobrý den, držím Jasmínce i Vám pěsti pro štěstí. Opatrujte se a držte se. 💕
DobroDárce
13 000 Kč  •  12. 2. 2021 18:15
M.
100 Kč  •  12. 2. 2021 15:42
Přeji Jasmínce hodně štěstí. :)
Milý dárce
75 000 Kč  •  11. 2. 2021 19:57
Laskavý dárce
200 Kč  •  11. 2. 2021 18:21

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám