Sbírka ukončena:

Když domov není bezpečný

Vybráno 0 Kč 5 867 Kč
300 000 Kč
 -
11 dárců
Celkem se zapojilo
533 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Když domov není bezpečný

Vybráno 0 Kč 5 867 Kč
300 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Acorus, z.ú.
Datum přidání
26. 4. 2023

Představení sbírky

Chlapec „beze jména“ (12 let)

Svoje jméno vám raději říkat nebudu, nechci, aby někdo poznal, že jsem to já, a věděl, co všechno jsem si prožil.

Jsem normální kluk, ale můj životní příběh bohužel vůbec obyčejný není.

Když se dívám zpátky na své první roky života, vidím strach, osamělost, beznaděj, šeď… ustrašenou mámu, bráchu i sebe, jak se každý den ujišťujeme, že dnes už bude líp… že se táta vrátí z práce
v lepší náladě a večer bude klid… snad… Někdy byl… a někdy ne…

Nikdy jsem o tom nikomu neřekl, protože jsem se styděl. Styděl jsem se za to, že mám takového tátu a že proti němu nic nezmůžeme. Občas se mě ve škole některá z učitelek zeptala, jestli jsem v pořádku… Odpověděl jsem, že ano… Stejně by mi asi nevěřila…

Sousedi občas něco slyšeli, ale nikdy nic neudělali. Myslím, že se táty také báli… 

A pak jsme se s mámou stěhovali… už ani nevím, kolikrát… z jednoho bytu do druhého, z jednoho města do dalšího… aby nás táta nenašel…

Pár týdnů, někdy měsíců byl klid, ale pak nás znovu našel, nastěhoval se k nám a začalo to nanovo. Křik, hádky, výhrůžky, nadávky, někdy rány… Máma zbitá… Já s bráchou přitisknutí ke zdi, bojíme se pohnout… Uklidňuji ho, že to dobře dopadne, je ještě malý… 

A pak zase další útěk… Zase do města, které vůbec neznáme… Kde si budu muset zase zvykat na nové bydlení, novou školu, nové spolužáky… Ale třeba to tentokrát už vyjde… Třeba nás tentokrát už nenajde… A my budeme moct začít žít život beze strachu, urážek, ponižování, ubližování… Vlastně takový normální život, který jsem já nikdy nepoznal…

Vím, že možná nebudete věřit, že jsem tohle všechno prožil… Kéž by to tak bylo…

Toto je jeden z příběhů dětí, které našly společně se svou mámou bezpečné bydlení v našem azylovém domě. S chlapcem ”beze jména” jsme rok terapeuticky pracovali a pomáhali mu najít v jeho životě oporu a smysl. Po odchodu z azylového domu se s mámou a bratrem přestěhovali do jiného města a rozhodli se začít žít svůj život od nuly, ale bez násilí.

Komu pomůžeme?

Organizace ACORUS je nestátní nezisková organizace, která poskytuje komplexní pomoc osobám ohroženým domácím násilím již více než 25 let. Kromě poradny, kde poskytujeme odbornou sociálně právní a terapeutickou pomoc dospělým osobám ohroženým domácím násilím, provozujeme také azylový dům pro ženy a maminky s dětmi ohroženými domácím násilím.

Před dvěma lety jsme založili také centrum pro děti ohrožené domácím násilím, kde dětem poskytujeme krizovou intervenci
a dlouhodobou terapeutickou podporu. V současném okamžiku je toto centrum v Praze a Středočeském kraji jediné, které nabízí specializované služby takto ohroženým dětem.

Kapacita našeho centra byla naplněna několik týdnů po jeho otevření. Za rok a půl, kdy je naše centrum otevřené, jsme pomohli více než 70 dětem. Na čekací listinu zapisujeme další děti, které by ve svém životě tolik potřebovaly včasnou pomoc jako chlapec “beze jména”.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze ze sbírky budou využity na poskytování krizové pomoci a dlouhodobé terapeutické podpory dětem, které zažívají nebo zažívaly domácí násilí a pro které slovo domov není synonymem bezpečí a důvěry, ale každodenní nejistoty, ohrožení a obav o zdraví nebo život svých blízkých i sebe sama.

Děkujeme za Vaši podporu!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  18. 5. 2023 15:02
Laskavý dárce
200 Kč  •  11. 5. 2023 11:28
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  9. 5. 2023 11:48
DobroDárce
567 Kč  •  4. 5. 2023 19:01
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  3. 5. 2023 20:04
Štědrý dárce
200 Kč  •  3. 5. 2023 19:56
DobroDárce
1 000 Kč  •  2. 5. 2023 11:25
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  30. 4. 2023 8:36
Milý dárce
300 Kč  •  29. 4. 2023 13:57
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  29. 4. 2023 13:54
JK
100 Kč  •  28. 4. 2023 12:36
Tak snad bude první příspěvek pro štěstí :-)

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat