Když tenisky nestačí – sbírka na sportovní vozík pro Zdendu

Vybráno 0 Kč 54 600 Kč
268 200 Kč
3 dny
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet
Zakladatel
Tereza Rejzková
Datum přidání
5. 4. 2023

Představení sbírky

Zdenda má spinální muskulární atrofii a velký sen – naučit se chodit. A taky hrát florbal, závodit a střílet góly!

Zdenda každý den cvičí a dělá vše pro to, aby se jednou chodit naučil. Bohužel i přes všechnu snahu se ke svému snu přibližuje hodně pomalu. Zatím se zvládne plazit, lézt po čtyřech a řádit na svém invalidním vozíčku. Protože to zatím na florbal se zdravými kamarády úplně nevypadá, začal hrát powerchair hockey, jak se říká florbalu na elektrickém vozíku. Tam totiž nevadí, že Zdenda nechodí, vlastně je to docela velká výhoda. Co ale vadí, je Zdendy pomalý dětský elektrický vozík. S tím totiž pořádně hrát nejde. Aby Zdenda stačil svým spoluhráčům potřebuje vozík, který bude rychlejší, bezpečnější a hlavně splňující všechna pravidla tohoto sportu tak, aby s ním Zdenda mohl i na turnaj.

Pořídit mu tenisky, hokejku a míčky, jako jeho zdravému bráchovi bychom zvládli, bohužel pořídit speciální elektrický vozík už je nad naše síly. Pomůžete nám splnit Zdendovi obrovský sen? Moci lítat na hřišti, a nemuset pohánět vozík i jazykem… Stačit jeho spoluhráčům a moci střílet góly…

Komu pomůžeme?

Narodil jsem se a prvních pár měsíců jsem se vyvíjel jako úplně zdravé miminko. V necelém půl roce to ale začalo trochu drhnout. Zatímco mí stejně staří kamarádi „pásli koníčky“, plazili se, lezli po čtyřech, stoupali si a někteří dokonce začínali dělat své první krůčky, já jsem s obtížemi „pásl koníčky“ a válel sudy. A tak se se mnou rodiče vydali k paní doktorce, a potom k druhé a k třetí. Za 10 měsíců, než zjistili co mi je, jsem jich poznal celou řadu. Byl jsem na neurologii, na rehabilitaci, měsíc v lázních a pak konečně přišly výsledky z genetického vyšetření, které vysvětlily, proč se nemohu pořádně hýbat. Ukázalo se, že nejsem líný, jak rodičům tvrdila paní doktorka, ale že mám vzácné onemocnění spinální muskulární atrofii (SMA).

To je taková hodně ošklivá nemoc, díky které mi slábly svaly a já se nemohl hýbat jako všichni ostatní. Paní doktorka mamce s taťkou řekla, že na ni zatím není žádný lék a já se pomalu přestanu hýbat úplně. Tomu jsme ale nechtěli věřit, a tak mamka s taťkou začali hledat možnosti, jak mi pomoci sami.

Naštěstí se ukázalo, že paní doktorka neměla pravdu, a že už chvíli existoval první lék na mé onemocnění. Bohužel byl tento lék velice drahý, jedna lahvička stála skoro stejně jako náš dům. Nakonec se ale rodičům s pomocí spousty úžasných lidí podařilo přesvědčit pojišťovnu, aby mi ho platila a já se mohl jako jedno z prvních českých dětí začít léčit. Hurá!!

Dokud jsem se nezačal léčit, každým dnem jsem byl slabší a slabší. A tak jsem se moc těšil, až konečně dostanu svou injekci „na sílu“, jak jsem injekci zázračného léku říkal. A že skutečně zázračná byla. Účinky léku se ukázali skoro okamžitě, 14 dní po první injekci jsem začal kopat nohama, kterýma jsem dříve vůbec nepohnul. A pak jsem se zlepšoval každým dnem. Naučil jsem se znovu pást koníčky, sedět, plazit se, válet sudy a dokonce i lézt po čtyřech nebo vylézt schody.

Nic z toho však nejde samo od sebe, abych se zlepšoval, potřebuji kromě drahého léku také každý den poctivě cvičit a protahovat se. Lék sice zastavil zhoršování mé nemoci, ale škody co nemoc stihla napáchat už nejdou vrátit nebo jen hodně těžko. Proto s mamkou a bráchou hodně cestujeme po lázních a rehabilitacích a taťku často vidíme jen o víkendech. Na každém cvičení se ale vždycky naučím něco nového a domů přijedu o trochu silnější a samostatnější. A to za všechnu tu dřinu a cestování stojí! Kromě toho do lázní často jezdíme se stejně němocnými kamarády, a tak to je vlastně docela fajn. Ráno si zacvičíme a odpoledne máme čas na výlety.

Jak rostu, chci být čím dál samostatnější. Lézt po čtyřech už mi nestačí, po zemi totiž lezou miminka, a tak když přijdou kamarádi chci být jako velký kluk na vozíčku. Volat mamku pokaždé, když potřebuji posadit do vozíku je trochu otrava. Proto teď nejvíc trénuji různé přesuny – přesun do vozíku a z vozíku, přesun z vozíku na záchod a tak. A docela mi to jde. Vylezu si na gauč, z gauče se přemístím do vozíku, jen na ten záchod se zatím nedostanu. Ale to natrénuji! A pak už zvládnu sám úplně vše!

Kromě toho taky hraju šachy – to je totiž úplně bezva sport, v něm může i vozíčkář porazit chodící kamarády!

A taky hraju florbal, teda powerchair hockey, jak se správně říká florbalu pro vozíčkáře na elektrickém vozíku. A moc mě to baví! Tam jsou totiž jen samí vozíčkáři! A kdo není na vozíčku, má smůlu a musí čekat opodál. Na hriště totiž smí jen vozíčkáři a trénérka :-)

O tom, že budu jednou hrát florbal, jsem měl jasno už když mi byli 2 roky. To jsem na veletrhu poprvé držel v ruce florbalovou hokejku a vyzkoušel si speciální super rychlý florbalový vozík. Sice mě na něm tehdy ještě musel držel taťka, protože tyto vozíky si tam obvykle zkoušeli dospěláci, ale mě to vůbec nevadilo. Řídil jsem, jel jsem rychle a měl jsem o svém budoucím sportu jasno.

Na nástup do florbalového klubu jsem si musel chvíli počkat, všude totiž hráli florbal jen dospěláci. A tak jsem zatím rostl, čekal, cvičil… a vloni na podzim jsem se konečně dočkal a stal se členem dorostového družstva týmu Jaguars Praha.

A co vám budu povídat, je to ještě lepší, než jsem čekal. Parta dětí, všichni na vozíčku jako já. A vozík a slabé ruce nejsou nevýhoda, ale naopak výhoda. To se jen tak nevidí. Porazit bráchu a zdravé kamarády jen tak nejde, brácha mi vždycky uteče. Ale tady jsme si všichni rovni. Každý máme svůj problém a své přednosti, kdo udrží hokejku, drží hokejku, kdo má slabé ruce jako já, má hokejku přidělanou k vozíku a hraje přímo vozíkem. Nikdo není lepší nebo horší, silnější nebo slabší, krásně se vzájemně doplňujeme, všichni můžeme vyniknout, projevit se a uspět.

Jediné co mě trápí, je můj pomalý dětský elektrický vozíček. Ano, pro začátek byl bezva, naučil jsem se na něm jezdit a malým dětem ve školce jsem v něm krásně stačil. Jenže teď už jsem velký školák a florbalista. Na svém vozíčku nemám šanci stačit spoluhráčům, všichni mi ujedou, a tak musím hrát v bráně. A já bych si tak moc přál jim stačit, jezdit rychle a střílet góly.

Pořídit takový vozík však není taková sranda, jako pořídit tenisky, hokejku a míček, aby mohl hrát florbal třeba brácha. Takový vozík stojí skoro 300 000 Kč, které mamka s taťkou po zaplacení všech dalších výdajů spojených s mým onemocněním už prostě nemají.

Proto bych chtěl poprosit o pomoc i vás. Pomůžete mi, prosím, posunout se o kousek blíže ke splnění mého snu? Pořídit super florbalový vozík, moci pořádně trénovat, střílet góly a vyrazit na turnaj? Každá korunka i sdílení mi moc pomůže! Díky! Zdenda

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky využijeme na zakoupení na míru vyrobeného elektrického vozíku na powerchair hockey pro Zdendu, díky kterému bude Zdenda konečně stačit jeho spoluhráčům, bude moci pořádně trénovat a jednou vyrazit na turnaj.

V případě, že by se vybralo méně peněz než je cílová částka, budeme shánět další finance na doplacení vozíku za pomoci různých nadací či půjčky. Zdenda florbal miluje a bez pořádného vozíku to bohužel prostě nejde.

V případě, že by se vybralo více peněz, mohli bychom zakoupit vozík dalšímu malému florbalistovi nebo florbalistce. Nebo třeba vybavit vozíky a dalšími potřebami celý florbalový tým.

A kdyby přece jen zbylo ještě více financí, využili bychom je na zaplacení zdravotních či kompenzačních pomůcek či rehabilitací, díky kterým je Zdenda tam, kde teď je.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
1 000 Kč  •  30. 5. 2023 19:34
Miluše R.
600 Kč  •  30. 5. 2023 19:04
Ať se daří!
Velkorysý dárce
10 000 Kč  •  21. 5. 2023 7:21
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  20. 5. 2023 20:13
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  19. 5. 2023 22:04
Velkorysý dárce
300 Kč  •  19. 5. 2023 14:34
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  19. 5. 2023 11:16
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  18. 5. 2023 5:23
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  15. 5. 2023 17:46
Milý dárce
1 000 Kč  •  6. 5. 2023 22:53
Dárce, který je pro každou dobrost
800 Kč  •  26. 4. 2023 22:16
Milý dárce
300 Kč  •  26. 4. 2023 10:05
DobroDárce
300 Kč  •  22. 4. 2023 22:06
Velkorysý dárce
100 Kč  •  16. 4. 2023 11:45
Velkorysý dárce
200 Kč  •  15. 4. 2023 22:08
Peťa a Míša
1 000 Kč  •  15. 4. 2023 16:21
Zdendo, florbal je skvely, at Ti dela radost!
Laskavý dárce
300 Kč  •  14. 4. 2023 9:56
Štědrý dárce
500 Kč  •  13. 4. 2023 23:57
Milý dárce
300 Kč  •  13. 4. 2023 20:05
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  12. 4. 2023 17:34
Laskavý dárce
600 Kč  •  12. 4. 2023 10:10
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  12. 4. 2023 8:47
Laskavý dárce
600 Kč  •  11. 4. 2023 21:23
Velkorysý dárce
500 Kč  •  11. 4. 2023 20:46
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  11. 4. 2023 17:00
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  11. 4. 2023 16:46
Laskavý dárce
100 Kč  •  11. 4. 2023 15:57
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  11. 4. 2023 15:02
Františka
500 Kč  •  11. 4. 2023 14:25
Hodně síly!!
Velkorysý dárce
100 Kč  •  11. 4. 2023 13:49
DobroDárce
500 Kč  •  11. 4. 2023 13:19
Yvona
100 Kč  •  11. 4. 2023 13:05
Aby to Zdendovi lépe jezdilo ❤️ přeji rodině hodně štěstí a radosti
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  11. 4. 2023 8:18
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  11. 4. 2023 4:52
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  10. 4. 2023 18:45
Od Elenky
DobroDárce
500 Kč  •  10. 4. 2023 11:40
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  10. 4. 2023 8:18
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  10. 4. 2023 7:50
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  9. 4. 2023 22:42
Štědrý dárce
600 Kč  •  9. 4. 2023 21:27
Velkorysý dárce
300 Kč  •  9. 4. 2023 20:24
Štědrý dárce
300 Kč  •  9. 4. 2023 16:10
Tereza M.
300 Kč  •  9. 4. 2023 16:09
Zdendo 💙 uz ted se tesim jak budes na hristi uzivat!! At se podari vybrat penize co nejdriv 🙏
Laskavý dárce
300 Kč  •  9. 4. 2023 16:01
Štědrý dárce
300 Kč  •  9. 4. 2023 12:19
DobroDárce
300 Kč  •  9. 4. 2023 10:35
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  9. 4. 2023 8:31
Laskavý dárce
300 Kč  •  9. 4. 2023 8:04
DobroDárce
300 Kč  •  9. 4. 2023 7:57
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  9. 4. 2023 3:28
Laskavý dárce
300 Kč  •  9. 4. 2023 1:57
Petra K.
200 Kč  •  9. 4. 2023 0:52
Držím palce!
DobroDárce
150 Kč  •  8. 4. 2023 23:50
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  8. 4. 2023 22:46
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  8. 4. 2023 21:51
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  8. 4. 2023 20:34
DobroDárce
600 Kč  •  8. 4. 2023 20:30
DobroDárce
100 Kč  •  8. 4. 2023 19:44
Milý dárce
300 Kč  •  8. 4. 2023 18:13
Štědrý dárce
600 Kč  •  8. 4. 2023 13:32
DobroDárce
300 Kč  •  8. 4. 2023 10:48
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  8. 4. 2023 10:25
Štědrý dárce
300 Kč  •  8. 4. 2023 9:27
Zdeňka
3 500 Kč  •  8. 4. 2023 9:06
Ať se zadaří, bude líp.
DobroDárce
600 Kč  •  8. 4. 2023 8:59
Velkorysý dárce
50 Kč  •  8. 4. 2023 8:51
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  8. 4. 2023 8:36
Hriči
2 000 Kč  •  8. 4. 2023 8:17
🙏 ať se vybere, co nejvíc 🍀
Milý dárce
1 000 Kč  •  8. 4. 2023 8:08
Štědrý dárce
600 Kč  •  8. 4. 2023 6:58
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  8. 4. 2023 6:49
DobroDárce
300 Kč  •  8. 4. 2023 6:36
Julie V.
500 Kč  •  8. 4. 2023 1:53
Zdendo, držím pěsti ať se ti nejen tento sen splní. Už teď jsi šampión!
Štědrý dárce
200 Kč  •  8. 4. 2023 0:02
Štědrý dárce
50 Kč  •  7. 4. 2023 23:49
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  7. 4. 2023 23:31
DobroDárce
100 Kč  •  7. 4. 2023 23:30
Jindřich H.
1 000 Kč  •  7. 4. 2023 23:29
Ať se ti Zdendo splní všechny sny... :)
Štědrý dárce
150 Kč  •  7. 4. 2023 23:25
Laskavý dárce
300 Kč  •  7. 4. 2023 22:41
Milý dárce
100 Kč  •  7. 4. 2023 22:14
Štědrý dárce
300 Kč  •  7. 4. 2023 22:05
Laskavý dárce
600 Kč  •  7. 4. 2023 21:59
Kamila
100 Kč  •  7. 4. 2023 21:57
Zdendo...to jim to brzy ukažeš jaky si sportovec :)

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Miluše R.
600 Kč  •  30. 5. 2023 19:04
Ať se daří!
Peťa a Míša
1 000 Kč  •  15. 4. 2023 16:21
Zdendo, florbal je skvely, at Ti dela radost!
Františka
500 Kč  •  11. 4. 2023 14:25
Hodně síly!!
Yvona
100 Kč  •  11. 4. 2023 13:05
Aby to Zdendovi lépe jezdilo ❤️ přeji rodině hodně štěstí a radosti
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  10. 4. 2023 18:45
Od Elenky
Tereza M.
300 Kč  •  9. 4. 2023 16:09
Zdendo 💙 uz ted se tesim jak budes na hristi uzivat!! At se podari vybrat penize co nejdriv 🙏
Petra K.
200 Kč  •  9. 4. 2023 0:52
Držím palce!
Zdeňka
3 500 Kč  •  8. 4. 2023 9:06
Ať se zadaří, bude líp.

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat