Projekt ukončen:

Klip BEATY HLAVENKOVÉ a DAVIDA STYPKY in memoriam

Vybráno 0 Kč 93 400 Kč
250 000 Kč
 -
14 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
6 671 Kč
Průměrná výše příspěvku
60 000 Kč
Nejvyšší příspěvek
23 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Klip BEATY HLAVENKOVÉ a DAVIDA STYPKY in memoriam

Vybráno 0 Kč 93 400 Kč
250 000 Kč
Zakladatel
Michal Matoušek
Datum přidání
29. 3. 2023

Představení projektu

„Vdechněte život příběhu lásky a naděje“

Beata Hlavenková je klenotem ve světě hudby, nedostižný talent, opravdová hudební mistryně a jedna z nejlepších klavíristek a skladatelek v České republice. Na posledních dvou albech se představila též jako osobitá zpěvačka. Pro mnohé je také neopěvovanou hrdinkou. Ptáte se proč? I když je její jméno v posledních letech slyšet stále hlasitěji – je nositelkou dvou cen Anděl, autorkou fenomenálního soundtracku k filmu Zátopek a letošní nominantkou na Českého lva za minisérii Král Šumavy – přesto její hudba není masově populární. Nicméně hudební fajnšmekři a obecně lidé citliví k transformativnímu kulturnímu zážitku, potažmo posluchači a diváci, kteří dokáží ocenit krásu, její práci, která je skutečným uměleckým dílem, hluboce milují.

Jsme nadšeni, že můžeme oznámit vznik revolučního uměleckého počinu, audiovizuálního opusu, který je postaven na silné skladbě Píšu Ti (z posledního alba Žijutě) – písně, jenž je spoluprací se zesnulým Davidem Stypkou, brilantním českým zpěvákem, básníkem, autorem, který nás opustil příliš brzy, ale jehož odkaz žije dál prostřednictvím jeho hudby. Toto krásné dílo, které vzniká s posvěcením Davidovy rodiny, bude sloužit nejen jako pocta jeho životu a dílu, ale také jako memento ideí přesahujících lidskou smrtelnost, jako jsou láska a naděje, o kterých bude videoklip vyprávět.
Naše mise je prostá – vytvořit Davidovo a Beatino nejlepší a nejpamátnější hudební video.

Abychom tuto odvážnou vizi uvedli v život, spojili jsme jedny z nejlepších talentů v České republice. Náplň skladby reinterpretoval uznávaný a cenami ověnčený vizionář Michal Matoušek, o kterém mnozí tvrdí, že je nejlepším českým režisérem videoklipů. Spolupracoval se spičkami českého šoubyznysu (Divokej Bill, Lenka Dusilová, Wohnout a mnoho dalších), je vítězem třetího ročníku Noci filmových nadějí na Nově, na kontě má mimo jiné dvě mezinárodní ceny za videoklipy, uspěl v konkurenci 97 lidí a vyhrál soutěž, kterou vypsali legendární britští Underworld, tento rok vydává první kompletně 3D klip u nás… Jeho um se skloubí s hereckým talentem dvou předních českých herců – Jaromíra Noska a Ester Geislerové a slibuje tím pádem opravdu nezapomenutelný a jedinečný zážitek, který byste (bychom) si neměli nechat v žádném případě ujít.

Potřebujeme ovšem Vaši pomoc, abychom mohli toto smysluplné umělecké dílo sdílet se světem. Zde si dovolíme naprostou otevřenost – většina klipů v České republice vzniká v cenové relaci kolem (většinou maximálně do) 50 tisíc, což jak jistě chápete z brouzdání po YouTube a jak se Vám pokusíme vysvětlit v následujícím odstavci je zcela nedostatečné a vzniká tím začarovaný kruh, kdy je do éteru chrleno velké množství audiovizuálních děl, které postrádají jak kvalitu, tak hloubku, tak především možnost opravdového vtažení diváka do filmového děje.

Oč jde

Ve videoklipu ožívá dojemný příběh o závodě s časem – vězeň uprchlý z trestanecké planety v něm spěchá napříč galaxií zachránit svou lásku, slepou princeznu žijící na planetě, která čelí totální, definitivní zkáze.
Jak již bylo předestřeno, jedná se o příběh lásky, naděje a vytrvalosti, který se odehrává na pozadí epických kulis vesmírného putování.

Náklady na výrobu videoklipu tohoto kalibru jsou ovšem vysoké a bez Vaší podpory tento projekt možná nikdy nespatří světlo světa. Každý dar, bez ohledu na jeho výši, nás posune o krok blíže k uskutečnění našeho snu a vzdání holdu životu a dílu skutečné hudební legendy. Všichni ze zúčastněných pracují bez nároku na honorář, a tak všechny Vaše příspěvky půjdou přímo na technické vybavení, kostýmy, masky, studiový čas a produkční náklady. Natáčet se bude v prostoru měsíční krajiny v Hřebči, ve studiu a také v největším dochovaném paláci na světě v Neapoli (Caserta).

Tento projekt, který spojuje některé z nejosobitějších českých talentů své generace napříč hudebním a filmovým průmyslem, aby vytvořili něco neopakovatelného je něčím víc než tím, co se kolem Vás běžně mihne, je to důležitá připomínka.

Pojďme se spojit a ukázat jak podporu těmto vynikajícím umělcům a jejich neuvěřitelné práci, tak naši společnou schopnost toto poselství vyslat vstříc srdcím diváků.

Děkujeme za Vaši podporu!

Kdo za projektem stojí?

Beata Hlavenková – pianistka, skladatelka, zpěvačka, aranžérka a producentka, je jednou z nejvýraznějších současných muzikantek s nezaměnitelným nadžánrovým autorským rukopisem. Její hlavní devízou je odvaha – odvaha experimentovat, hledat nekonvenční harmonie a aranžmá. Žánrová svoboda, opírající se o hluboké povědomí o jazzu, moderní klasické hudbě, popu i písničkářství, se ve všech jejích projektech prolíná s jasně rozpoznatelnou soustředěnou a citlivou interpretací. Na kontě má vlastní alba oceněná prestižními hudebními cenami, spolupracuje jak s českými, tak světovými hudebníky, skládá hudbu pro film a divadlo, aranžuje písně pro symfonické orchestry. Ve středu toho všeho je „jiskrná muzika, která jen tak nezhasne“, jak napsal hudební publicista Tomáš S. Polívka.

Michal Matoušek – scenárista , režisér, střihač a designér. Vytvořil jedny z nejkvalitnějších videoklipů na české scéně. Spolupracoval například se skupinami a umělci jako jsou Divokej Bill, Lenka Dusilová, Underworld nebo Wohnout.

Na co vybrané peníze použijeme?

Na výrobu velkoplepě pojatého videoklipu, který bude připomínkou tvorby a života zesnulého Davida Stypky. Více než o klip půjde o krátkometrážní film hodný stříbrného plátna, proto pokud bychom náhodou překročili plánovanou vybíranou částku, uspořádáme regulérní premiéru v některém z pražských kin.

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Milý přispěvatel
2 000 Kč  •  13. 4. 2023 8:30
Laskavý přispěvatel
60 000 Kč  •  3. 4. 2023 21:10
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
2 500 Kč  •  3. 4. 2023 20:24
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  2. 4. 2023 13:57
Laskavý přispěvatel
100 Kč  •  31. 3. 2023 17:34
Marie Koutná
1 000 Kč  •  31. 3. 2023 17:31
Děkuji za Tvou tvorbu Davide❤
Petr
7 500 Kč  •  31. 3. 2023 15:13
#delamjakozeje
Petr Z.
7 500 Kč  •  31. 3. 2023 15:08
Těším se na další vzpomínku na Davida!!! A děkuji!
Velkorysý přispěvatel
100 Kč  •  31. 3. 2023 14:04
Štědrý přispěvatel
10 000 Kč  •  31. 3. 2023 11:10
Velkorysý přispěvatel
1 000 Kč  •  31. 3. 2023 10:36
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  31. 3. 2023 9:20
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  31. 3. 2023 8:54
Štědrý přispěvatel
500 Kč  •  31. 3. 2023 8:52

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu