Sbírka ukončena:

Klub handicapovaných veslařů potřebuje nové zázemí

Vybráno 0 Kč 700 Kč
400 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
350 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
214 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Klub handicapovaných veslařů potřebuje nové zázemí

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nadace Leontinka
Datum přidání
30. 5. 2022

Představení sbírky

Pomozte nám vybrat finanční prostředky na vytvoření nového zázemí pro lodě ústeckého veslařského klubu Paprsek, v jehož řadách už 18 let veslují handicapovaní sportovci. Jejich příběhy nám všem ukazují, že ani vážný zdravotní handicap není překážkou, pokud máte chuť něco dokázat a kolem sebe ty správné lidi, kteří Vám na této cestě pomáhají.

Komu pomůžeme?

Už zbývá jen posledních pár metrů a vedoucí VK Paprsek povzbuzuje své svěřence. Z vltavského břehu se ozývá bouřlivý potlesk. Do cíle prestižního závodu Primátorky právě dorazila veslice složená čistě z handicapovaných veslařů. Tradiční Spanilá jízda Leontinky je letos součástí zahajovacího dne Primátorek už podesáté a možnost dojet si pro medaili v tomto prestižním klání je pro handicapované závodníky "velkou motivací v tomto technicky náročném sportu vytrvat," říká jejich vedoucí Petr Janák.

Ústecký veslařský klub Paprsek byl založen už před 18 lety a v jeho řadách veslovali nejprve sportovci se zrakovým handicapem. Postupně se přidali sportovci s dalšími druhy handicapu, fyzickými i mentálními. Všechny spojuje chuť sobě i ostatním dokázat, že můžou i v tomto fyzicky náročném sportu obstát – a také osoba vedoucího oddílu Petra Janáka, který oddíl založil a vede jej až do dnešních dnů. Klub se několikrát do roka účastní řady republikových i mezinárodních soutěží, na trenažérech i venku na vodě, bok po boku se zdravými závodníky. To podle Petra Janáka napomáhá vzájemné spolupráci a respektu – vždy se pak najde někdo, kdo klubu přijde pomoci s nakládáním lodí na vodu nebo s posekáním trávy.

Starost o fungování oddílu s sebou samozřejmě nese také neustálé shánění finančních prostředků. Činnost oddílu byla bohužel také poznamenána nutností několikrát změnit zázemí. Nyní klub sídlí na koupališti v Brné u Ústí nad Labem, kde jsou lodě zatím uloženy venku. I když závodníci samotní preferují závody pod širým nebem, jejich lodím pobyt na slunci a v rozmarech počasí vůbec nesvědčí. Pořizovací cena jedné lodi přitom stoupá do několika set tisíc korun, a tak je obava o jejich životnost ze strany vedoucího oddílu více než pochopitelná.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na vybudování objektu, ve kterém by mohly být nákladné závodní lodě odpovídajícím způsobem uskladněny. Pomohou také vytvořit zázemí pro samotné handicapované závodníky, kteří si takové zázemí  jistě zaslouží. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
200 Kč  •  28. 6. 2022 12:17
DobroDárce
500 Kč  •  22. 6. 2022 8:59

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat