Sbírka ukončena:

Kmenové buňky pro Dominika

Vybráno 0 Kč 54 000 Kč
550 000 Kč
 -
100 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
90 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Kmenové buňky pro Dominika

Vybráno 0 Kč 54 000 Kč
550 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Kristýna Pernicová
Datum přidání
28. 7. 2022

Představení sbírky

Jmenuji se Kristýna (26).

Mám 20letého bráchu Dominika. Spolu s ním, ségrou, mým přítelem a malou dcerkou máme už nějakou dobu život naruby.
V roce 2018 měl Dom těžkou nehodu, ze které se zázrakem dostal. Na první pohled, už by občas ani člověk  neřekl, že tento kluk nějaké problémy ještě má. Ale zdání klame. Problémů, se kterými společně bojujeme má ještě spousty. Od vady řeči, po špatnou krátkodobou paměť a s tím spojené velké zapomínání.  Částečné ochrnutí na všechny 4 končetiny s převahou na pravou stranu, spasticitu na všech 4 končetinách, třepání celého těla a tak dále. Je toho opravdu spousty. 

Komu pomůžeme?

Před skoro už 4 lety se stala těžká autonehoda, po které byl brácha v kómatu dlouhých 6 měsíců. Poté se stal zázrak a on s námi pomalými kroky začal komunikovat a postupem měsíce se posouvat dopředu. Po 326 dnech byl Dom propuštěný domů.
Domču jsme si dovezli na invalidním vozíku, nezvládal sám jíst, pít, ani se obléknout. Ke všemu potřeboval asistenci. Jelikož jsme vyrůstali v dětském domově, nemáme ani rodinu, která by nám mohla aspoň občas s něčím pomoct, poradit, nebo i jen povzbudit.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Nedávno  jsme objevili kliniku Celthera v Brně, do které vkládáme velké naděje.
Po konzultaci s panem prof. MUDr. Jaroslavem Michálkem jsme se domluvili na léčbě – aplikaci kmenových buněk ve Vídni.
Léčba by zahrnovala transkraniální laserovou terapii, intravenozní laserovou terapii, různé injekce vitamínů, spousty potravinových doplňků, aplikaci kmenových buněk a doma už teď dodržujeme speciální stravu a jídelníček. Děláme speciální dechová cvičení, jako malou přípravu na to vše, co bude Domču čekat.
Tuto aplikaci kmenových buněk má za sebou s pozitivními výsledky už spousty lidí. Pan doktor nám slíbil, že většina potíží, se kterými Dominik zdlouhavě a pomalými krůčky, ale zároveň kladně bojuje v rámci rehabilitací, díky této aplikaci zmizí hned a úplně.
Jeden zázrak se už stal. Bráška přežil a je tu s námi. Dře na sobě a furt jde dopředu.  Proto to nevzdáváme a doufáme dál. Mimo rehabilitace na sobě samozřejmě maká i doma. Od cvičení, po učení až po spousty klasických povinností doma. Stále má ale před sebou dlouhou cestu, na které by ho léčba kmenovými buňkami mohla posunout mílovými kroky dopředu.
Kdyby se cílová částka nepodařila vybrat, tak udělám všechno pro to, abych našla další – jiný způsob, který by nám v tomto obrovským cíli pomohl. Toto je pro nás obrovitánská šance a NEVZDÁME SE bez boje. 
Naopak když by se podařilo vybrat o něco více, než je cílová částka, tak bychom to využili na veškerý benzín a další náklady spojené s touto léčbou. Protože i když je cílová částka neuvěřitelných 550 000Kč, tak pro nás to pořád není ta úplně konečná. Vždycky je u toho spousty dalších výdajů.

Obrovské díky patří vám všem, co nás na této cestě podpoří.

Týnka, Dominikova sestra. Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat