Projekt ukončen:

Pomoc nevidomým skrze knihu Pod povrch

Milník 1/1

Pomoc nevidomým skrze knihu Pod povrch

Vybráno 0 Kč 650 Kč
90 000 Kč
 -
2 přispěvatelé
Celkem se zapojilo
325 Kč
Průměrná výše příspěvku
400 Kč
Nejvyšší příspěvek
90 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Pomoc nevidomým skrze knihu Pod povrch

Milník 1/1

Pomoc nevidomým skrze knihu Pod povrch

Vybráno 0 Kč 650 Kč
90 000 Kč
Datum přidání
26. 11. 2021

Co je Pod povrch? Kdo za sbírkou stojí?

Kniha Pod povrch ožije JEN DÍKY TOBĚ. PROJEKT 2v1 (Vaše pomoc pomůže 2 projektům).

Na tisk, propagaci knihy a mnoho dalšího okolo knihy bude použito 50 000 Kč, zbylých 40 000 Kč půjde organizaci Okamžik na projekt Podpora nevidomých rodičů, aby mohli nevidomí rodiče nadále využívat ZDARMA. Více o programu v dolní části. Donio garantuje, že peníze nemohou být na jiné věci použity.

Proč 2 projekty?

Oba projekty jsou pro mě srdcové a vždy jsem měla v sobě touhu tvořit a zároveň pomáhat.

Co? 2v1? Je to vůbec možné? 

Ano, je. Skrze projekt Pod povrch bych ráda podpořila nevidomé rodiče v organizaci Okamžik, z.ú., kde jsem během mých studentských let pracovala jako dobrovolník a ráda na tento čas vzpomínám. Dobrovázela jsem nevidomého chlapce Honzu z Nových Butovic až na Čerňák, aby se dostal od školy k autobusu. Zde  jedna z málo vtipných příhod z našeho doprovázení:

Hlásím Honzovi nám oběma již známé ocelové schody. Nevidomý Honza se zastaví a pousměje se: „Tak tady se mi stala taková vtipná příhoda. Jednou jsem tu sletěl s jednou slečnou.“ Chvilku přemýšlím, co může být vtipného na spadnutí ze schodů. Ptám se ho: „Honzo, a to jsi si nijak neublížil?“ „Moc ne, měl jsem jen pár modřin. Ale slečna spadla přímo na mě.“ Obava, že se Honzovi stalo něco, ze mě opadla a já na to: „Tak to měla aspoň přistání do měkkého.“

Pro mě provázení bylo něco vyjímečného. V sobě jsem stále měla zodpovědnost za mého nevidomého přítele, s každým jeho škobrtnutím jsem si připomenula, že vše hlásit dopředu. Pro mě to byl splněný sen, protože jako malá holka jsem si hrála na nevidomou. Zavřela jsem oči a šla. Vžívala jsem se do života nevidomých a netušila jsem, že nastane čas, kdy je budu doprovázet a podporovat.

O knize

Kniha Pod povrch je zamyšlení o tomto světě a o vnímání reality. Investovala jsem do ní svůj čas, bezesné noci, energii, kreativitu …, aby mohla vzniknout. V knize naleznete např. básně jako je Koronavirus, Lesní královna, Budík, Láska, Maska, atd.

Celou knihu jsem tvořila z lásky a sama, obrázky, grafiku, i video, které vidíte nahoře i toto oficiální:

Recenze na knihu od Natálky:

„Tva sbirka basni mi lezi na nocnim stolku a cas od casu ji procitam. Jsi talent!“

O autorce

Jmenuji se Marie Vítková, přátelé mi říkají Maru a narodila jsem se na Chodsku.  Již od malička jsem kreativec. Ráda vymýšlím příběhy, básničky a tento rok jsem se rozhodla, že nebudu nejenom své příběhy snít, ale že je skrze básně přenesu na papír. Inspirací mi byla témata dnešní doby, osobní prožitky i zážitky a má babička. Můj život byl někdy boj, kdy jsem dokázala jsem překonat sama sebe. Prožila jsem si devět let slovní šikany na základní škole. V devatenácti jsem odešla z domu a začala jsem se stavět na vlastní nohy. Vždy to nebylo jednoduché, ale i s uskromněním to člověk zvládl. Před několika roky jsem přišla k poznání, že realitu si vytváříme sami skrze naše myšlenky a každý z nás může každý den změnit a tvořit.

Průvodce životem

Moc ráda bych umožnila nevidomým lidem vidět vnitřní krásu lidí kolem nich. Nejvíce jsem ocenila během mého dobrovolnictví, že nevidomí Vám dávají důvěru, jakou má každé dítě, že je dovedete tam, kam potřebují. Přeji Vám z celého srdce, ať také naleznete v sobě nebo v blízkých průvodce životem, který Vás povede bezpečně a Vy si na něho vždy budete moci obrátit.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

NA KNIHU:

Těšíme se, až budeme moci každému, kdo přispěje, knihu vytisknout a svázat. Kniha půjde do tisku v únoru, za podmínky úspěšné skončení této sbírky a do vašich rukou ji rozešleme nejpozději do konce března. Ze zbylých peněz vytvoříme stránku a e-shop, nyní je provizorní zde: podpovrch.webnode.cz/

NA POMOC NEVIDOMÝM RODINÁM:

Jeden z mála příběhů od organizace Okamžik:

Těžce zrakově postižení manželé se svými dvěma dětmi využívají program Podpora nevidomých rodičů při vzdělávání dětí už třetí školní rok. Holčička chodí do 2. třídy a chlapeček do 4. třídy. Obrátili se na nás v době, kdy byl syn v 1. třídě a zjistili, že bez pomoci vidícího člověka některé domácí úkoly a jiné školní povinnosti nezvládají nebo je zvládají s výraznými obtížemi. Zároveň se obávali toho, aby kvůli jejich zrakovému handicapu nebyl syn ve škole znevýhodněn a neměl horší výsledky než ostatní děti. Hned po navázání spolupráce s naší proškolenou asistentkou začali procvičovat oblasti, které pro ně byly vzhledem k výrazně vizuálnímu zaměření nejproblematičtější – psaní, čtení, angličtinu, obrázkové pracovní listy, výtvarné a pracovní činnosti apod. V minulém roce rodinu značně zasáhlo uzavření škol a distanční výuka. I s tím velmi pomohla asistentka, která k nim dvakrát týdně docházela a pomáhala rodičům i dětem s počítačem, výukou a dalšími náležitostmi, které tato nová situace přinesla. Nevidomí rodiče si program moc chválí, oceňují na něm především to, že reaguje na široké spektrum jejich potřeb a nevěnuje se jen dětem, ale snaží se o co největší zapojení rodičů s přihlédnutím k jejich handicapu. A zároveň to, že je program zdarma a nemusí tak přemýšlet, kolik hodin pomoci měsíčně si mohou dovolit zaplatit.

https://www.okamzik.cz/co-delame/pomoc-rodinam/

Více o mně  :)

IG: maru_vitek

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Přispěvatel, který je pro každou dobrost
400 Kč  •  4. 12. 2021 19:13
Velkorysý přispěvatel
250 Kč  •  26. 11. 2021 23:21

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu