Kočár pro charitu

Vybráno 0 Kč 5 300 Kč
500 000 Kč
15 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
20. 4. 2023

Představení sbírky

V rámci našich aktivit vyrážíme kamkoliv, kde je nutná (především ale nejen) zdravotní péče.

Příběh našich dobročinných akcí začal už v roce 2008, kdy jsme v Benešově založili spolek [B.S] Clan sdružující mladé lidi a pořádající charitativní koncerty a dětské akce. Od roku 2012 jsme začali jako dobrovolníci vyrážet i k přírodním katastrofám, přímo do terénu. Pomáhali jsme mimo jiné po vichřici na Slovensku, při záplavách v Čechách, činili jsme se v době covidu, velmi nás zasáhlo tragické moravské tornádo, ani tam jsme nechyběli.

V této době svou pomoc soustředíme především na území Ukrajiny, okupované ruským agresorem. Pomáháme s převozem raněných do bezpečí, dovážíme a distribuujeme humanitární pomoc (především potraviny, hygienické potřeby aj.) přímo v potřebných místech, snažíme se o zlepšení zázemí a vybavení nejen českých dobrovolníků v blízkosti první linie. 

Přesto, pomoc Ukrajině není jediné místo, kde pomáháme, ale s pomocí v bojových oblastech jsme již o mnoho vozidel přišli.

Komu pomůžeme?

Nepomůžete nejen nám, ale hned několika dalším organizacím.

První z nich je nově vznikající charitní nábytková banka a refuze centrum ve středočeském kraji, která potřebuje několikrát do měsíce zapůjčit dodávku ke svozům a odvozům sociálně slabším rodinám, převážně samoživitelům s dětmi a dalším dle kritérií.

Dodávku bychom využívali k odvozu materiálu na Ukrajinu a zároveň by ji využívali další dvě neziskové organizace. Ideální dodávka s nosností do 3,5 T o větším objemu s možností připojení vleku.

Druhé vozidlo, které je potřebné, tak je důležité ke stahování veškerého humanitárního materiálu v ČR včetně přepravy na UA. Jedná se o větší vozidlo. Optimálně vyšší nosnosti a prostornou ložnou plochou. 

Třetí pro potřeby Aerorozvědky s první pomocí pro stanoviště ve středních Čechách s výjezdy pro pátrání osob. Výcvik jednotek IZS včetně poskytování odborné první pomoci. Prakticky budeme stále připraveni na cestu pro raněného Českého občana do země ozbrojeného konfliktu a přivézt ho zpět do vlasti po zranění.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Za finance budou pořízeny. Dodávkové, nákladní a ambulantní vozidla. Základní prvotní servis a pár drobných úprav k řádnému provozu. Materiál potřebný do aut, jako je například paletový vozík k manipulaci palet, kurty k uchycení nákladu. U ambulance pořízení nosítek a povinná výbava, která se s vozidlem neprodává.

Nevzdáme se !!!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
300 Kč  •  30. 5. 2023 21:19
Milý dárce
2 000 Kč  •  30. 5. 2023 9:08
vhlavka - NAFO CZ/SK
2 000 Kč  •  17. 5. 2023 14:58
Героям слава! 🫡
Tarmo from NAFO CZ/SK
1 000 Kč  •  17. 5. 2023 14:40
Слава Україні!

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

vhlavka - NAFO CZ/SK
2 000 Kč  •  17. 5. 2023 14:58
Героям слава! 🫡
Tarmo from NAFO CZ/SK
1 000 Kč  •  17. 5. 2023 14:40
Слава Україні!
Štědrý dárce
300 Kč  •  30. 5. 2023 21:19
Milý dárce
2 000 Kč  •  30. 5. 2023 9:08

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat