Úspěšně vybráno:

Pomohli jste kočičkám z azylu

Vybráno 0 Kč 44 900 Kč
od 69 dárců
 -
69 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste kočičkám z azylu

Vybráno 0 Kč 44 900 Kč
od 69 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
28. 6. 2022

Představení sbírky

Rozhodla jsem se uspořádat sbírku pro Azyl Jiřina Skoumalová z.s., protože letošní výdaje za veterinu jsou od začátku roku opravdu vysoké a jsou potřeba také další věci..

Pomáhám Azylu jako dobrovolník už od roku 2015, kdy Jiřinka začala ve větším pomáhat opuštěným a týraným kočičkám bez domova. 

Komu pomůžeme?

Azyl vznikl v roce 2017 jako soukromý spolek na pomoc opuštěným, zraněným a týraným kočkám bez domova. Je financován drobnými dárci, na FB pořádají dobrovolníci aukce a již třetím rokem vydavá Azyl také svůj kalendář. Takto získané finance musí stačit na celý provoz, na zakoupení steliva, krmiva, speciálních diet, veterinární péči, což jsou kastrace, ošetření zranění, operace, následná léčba, testy z krve na nemoci Fiv, Felv, léky, pravidelné očkování, odčervení..

 V Azylu se nachází okolo stovky záchraněných kočiček.. V současné době jsou zde také nalezená koťata, často bez maminek.. O kočičky pečuje paní Jiřina Skoumalová, která je v invalidním důchodu. Kočičky žijí v domě, kde jsou oddělené v místnostech, dále ve výběhu směrem na zahradu. Koťata mají oddělený a zamřížovaný výběh z okna..

Po karanténě, léčbě a delším pobytu žijí kočičky volně v domě, s přístupem na zahradu, která je zabezpečená proti úniku. Také zde žijí plaché kočičky, které mají přístup na půdu, kde mají svůj klid. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finance ze sbírky budou použité hlavně na nákup krmiva, vakcín a odčervovacích přípravků, případně steliva, kterého je potřeba také velké množství.

Tato sbírka tedy Azylu pomůže, že finance od drobných dárců na transparentním účtu může použít na další veterinární péči nově přijatých kočiček, ale i dlouhodobě léčených v péči Azylu a nebude se strachovat, zda bude mít finance na krmivo a stelivo.

Děkujeme všem za jakýkoliv váš příspěvek v této sbírce, vážíme si každého dárce, děkujeme za sdílení příběhu na Facebooku. Dění v Azylu můžete sledovat na FB stránce *Azyl Jiřina Skoumalová z.s.*

https://www.facebook.com/AZYL-Jiřina-Skoumalová-zs-Kočičí-dům-u-Jiřinky-223271711376908/ 

Děkuji  Vám všem 🙏💞

Radka Aurora 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat