Dobrovýzva ukončena:

Pomozte kočičímu andělovi!

Vybráno 0 Kč 8 768 Kč
30 000 Kč
Pomozte kočičímu andělovi!
13 dárců
Celkem se zapojilo
674,46 Kč
Průměrná výše daru
3 268 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Pomozte kočičímu andělovi!

Vybráno 0 Kč 8 768 Kč
30 000 Kč
Autor
Marie Kliková
Datum přidání
18. 7. 2022

Proč Dobrovýzvu zakládám

Káťu Jungwirthovou znám roky. Stejně jako ona jsem před lety začínala pořádáním charitativních aukcí pro kočičí útulky.

Já se za ty roky posunula kousek dál, ona zůstala.

Už roky pořádá aukce pro spolky jako je teď i ten můj a bez lidí jako je ona by žádný takový spolek nemohl existovat.

Za roky s Káťou jsem si prošla kusem jejího života, který se s ní nemazlil. Přes facebook jsem s ní prožívala její nejhorší trápení, když jí po dlouhém boji podlehla její druhá polovina srdce, její přítel na rakovinu a ona i přesto přese všechno nepřestala pomáhat zvířatům v nouzi.

Kateřina je pro mě jedním z mých největších vzorů. Je to zázrak v lidské podobě, anděl seslaný na zem, dává naději a sílu tam, kde už žádná nezbyla.

Ráda bych Vás tak požádala nyní ze statutu předsedkyně spolku na ochranu zvířat AICHA – Animal Rescue Volunteers, z.s. (SOS zvířata v nouzi KV) o malou pomoc jedné Velké ženě s velkým V, protože jestli si někdo pomoci zaslouží, pak je to rozhodně ona a její Medík.

Děkuji Vám všem se srdcem na správném místě, kteří zašlete byť pár korun.

Korunka ke korunce a Medík jí může zase po boku vrnět sílu do dalších dnů, které je spolu čekají. ❤️


Představení sbírky

Už 13 rokem pomáhám kočkám a od roku 2011 vedu na Facebooku Charitativní bazárek Plná miska na pomoc kočičím útulkům a spolkům. I když mám morální dilema zkouším i já požádat o pomoc. Myslela jsem si, že se mi tohle nikdy nemůže stát, ale přesto…  Kocourek Medík moc miluje pobyt venku, a tak spolu ven chodíme, kdykoli je volná chvíle. V létě jsou jeho touhy neustálé a těžko mu vysvětluji, že je to venku nebezpečné. Jeho nejnovějším kouskem je otevření vchodových dveří, které jdou velmi těžko otevřít sami o sobě, ne jako obyčejné dveře s klikou a musí se opravdu velmi snažit, jinak si to neumím vysvětlit. Začala jsem kvůli němu zamykat, ale přesto jsem včera v noci zjistila, že dveře jsou opět otevřené a Medík s někým z domu proběhl ven. Několik hodin jsem ho venku volala a hledala, ale nepřišel. Ve 3h ráno už jsem byla zoufalá a nějaký muž mě upozornil na kočičku, ležící zraněnou kousek před domem, kde jsem předtím byla a nebyl tam. Vypadalo to na sražení autem, díra na hlavě, obnažený kus lebky, odřeniny a nožičky táhnul za sebou. Přesto se snažil doplazit domů na mé volání. Napřed přijela policie, kterou ten muž volal, ale jako pro majitelku nic udělat nemohli, jeli jsme tedy okamžitě na AAvet, kde se udělalo první vyšetření, RTG, Sono a dostal léky na bolest. Nic zlomeného se neukázalo, přesto měl spodní část těla ochrnutou a vypadalo to na ztrátu hluboké citlivosti. Nevědělo se proč a bylo potřeba to okamžitě řešit, proto jsme byli odkázáni na kliniku Jaggy. Tam ho hospitalizovali s tím, že prognóza ochrnutí je špatná a že to nevypadá dobře. Přesto už po příjezdu tam reagoval na zadní nožky a ocásek malinko lépe a v poledne volal neurolog, že reaguje už o něco lépe na nožičky a že by to při velkém štěstí mohl být jen hematom míchy v oblasti zranění. Zatím nechci být předčasně optimistická, čas ukáže. Až opadne šok z traumatu, bude se dělat magnetická rezonance, která ukáže více. 

Komu pomůžeme?

Medíčka jsem nalezla v lese před 2,5 lety a je to část mojí duše, můj velký učitel i léčitel, moje LÁSKA. Má doma 5 kamarádů, nejmladšího si vypiplal jako náhradní táta, na FB má svojí stránku, kde o mě jako o dvounohé a o svých zážitcích občas píše příběhy. Je to úžasně nežný a chytrý kocourek, který je zároveň i ředitelem v Obchodě Krásné zvíře, kde je miláčkem spousty lidí a každého vždy obdařil svou láskou a něhou. Je to i bedlivý strážce Vánočních charitativních sbírek pro útulky. 

https://www.facebook.com/MedikMilujeMazleni

https://www.facebook.com/CharitativniBazarekPlnaMiska 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze použiji na veškeré veterinární úhrady, hospitalizaci, rentgeny, sonografie, magnetickou rezonanci, všechny úkony ve veterinární péči. Vše co jsem zatím platila i s cestováním + předběžná cena hospitalizace vychází dohromady k 50 000 Kč.

Moc děkuji každému, kdo by se rozhodl mi s tímto pomoci. S obrovskou pokorou k tomu, co vše se může stát a jak se může vše během chvíle otočit, i když si myslíte, že tohle se vám nikdy stát nemůže.

Aktuální fotky ještě nemám, při jeho návštěvě udělám a doplním. Noc byla náročná a vybil se mi pak už telefon.

Pokud by se náhodou sešlo víc peněz, než bych potřebovala, moc ráda je přenechám útulku Mikeš HB. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
3 268 Kč  •  15. 8. 2022 13:19
Katty z Toulavého ráje
300 Kč  •  20. 7. 2022 15:46
Držte se❤️
Velkorysý dárce
300 Kč  •  19. 7. 2022 21:16
Latimérie P.
500 Kč  •  19. 7. 2022 16:37
Držím Medíkovi palce!
Štědrý dárce
400 Kč  •  19. 7. 2022 16:29
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  19. 7. 2022 15:30
Dobrosrdečný dárce
400 Kč  •  19. 7. 2022 12:16
Milý dárce
200 Kč  •  19. 7. 2022 10:13
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  19. 7. 2022 9:01
Míša
100 Kč  •  19. 7. 2022 8:36
Držíme tlapky!
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  19. 7. 2022 8:11
Laskavý dárce
300 Kč  •  19. 7. 2022 7:41
Marie Kliková
500 Kč  •  19. 7. 2022 0:02
Kačenko děkuji ti za vše, za veškerou pomoc kočkám v nouzi. Je na čase, abychom ti kapku vrátili zpět. :)

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.