Sbírka ukončena:

Speciální kolo Alinker pro Ondru

Vybráno 0 Kč 7 500 Kč
72 000 Kč
 -
6 dárců
Celkem se zapojilo
1 250 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Speciální kolo Alinker pro Ondru

Vybráno 0 Kč 7 500 Kč
72 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jana Sobotková
Datum přidání
11. 7. 2022

Představení sbírky

Dobrý den, sbírka se týká mého syna Ondry. Ondra měl obtížný už začátek života. Narodil se o 5 týdnu dříve a ještě koncem pánevním.

Osud mu nadělil několik vrozených vývojových vad. Narodil se s rozštěpem. Dále s vrozenou vadou srdce. V pozdějších letech, okolo 3 roku se nám navíc objevila epilepsie, dále vývojová dysfazie, rozštěp i na obratli. 

Před  vstupem do školy, se zjistilo i mentální postižení. Nyní je Ondrášek na horní hranici středně těžké mentální poruchy.. Mentálně je jako 4 leté dítě. Doposud musí být na plenách, kvůli problémům se stolicí.

Má problémy s komunikací, pohybovým ústrojím, (za což může zkratek nohy). Dále má motorické problémy, jak jemná, tak hrubá motorika. Ondrášek je velmi společenský, má rád hudbu, tanec a velmi rád se hýbe.

Speciální kolo by mu pomohlo tím, že by mohl jezdit na cyklovýlety se svým starším bráškou a mohli bychom jezdit celá rodina. Ondra je veselý, usměvavý kluk, který se statečně pere se všemi nástrahami, které mu život připravil.

Moc děkuji i za něj. Jana máma Ondry.

Komu pomůžeme?

Ondra je 9 letý kluk, problémy se objevily už při narození, vrozené, vývojové vady. Další problémy jako epilepsie, mentální postižení se objevili okolo 3 roku života.

Teď se situace pomalými krůčky zlepšuje.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na speciální chodící kolo Zn. Alinker, které vrátí Ondru do možnosti cykloprocházek s rodinou. Pokud by se nevybrala celá částka, peníze bych použila na nějaké terapie, které by pomohly Ondrovi s jeho vývojem, které nejsou hrazeny pojišťovnou ( např. Biofeedback).

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
3 000 Kč  •  26. 7. 2022 6:19
Romana Buli
3 000 Kč  •  20. 7. 2022 18:18
Ahoj Jani , držím pěsti ,ať se penízky povede vybrat 🙏
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  12. 7. 2022 11:09
Štědrý dárce
300 Kč  •  12. 7. 2022 6:42
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  11. 7. 2022 21:55
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  11. 7. 2022 21:15

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat