Úspěšně vybráno:

Komiks Mezitah

Vybráno 0 Kč 73 000 Kč
60 000 Kč
 -
104 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
702 Kč
Průměrná výše příspěvku
2 588 Kč
Nejvyšší příspěvek
92 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu
Datum přidání
14. 4. 2022
Poslední aktualita

3. 7. 2022 16:31

Máme kšiltovky!

Neseme skvělou novinku. Máme vlastní kšiltovky! Mrkněte do odměn na hlavní stránce projektu :)

Zobrazit celou aktualitu

Plazmatik směr Westmarkt odplouvá, nastupovat!

Tahle meziplanetární civilizace je děsně uspěchaná. Kvantovými branami se přenáší obrovské množství lidí, lodí, zboží a hlavně informací. Politická i ekonomická situace se každý den napínají a prohýbají tak moc, že jsou na to všichni v podstatě zvyklí. Na okraji téhle vesmírné polízanice žijí hrdinky našeho komiksu. Anka, Eliška a jejich pes Malér se od všeho toho vědecko-fantastického shonu drží radši dál. Živí se tím, že sbírají šrot. Toho je všude plno a často má mnohem větší cenu a význam, než by jeden čekal…

Takový vesmír přináší komiks Mezitah, společně vytvořili kreslíř Filip Zatloukal a kreslířka Markéta Černá společně s Albertem Maršíkem, který poskytl dramaturgický dohled. Buďte zváni na projížďku po detailně vykreslených zákoutích města Westmarkt, kde se odehrává dobrodružství Anky a Elišky. Předobjednejte si komiks nyní a přispějte k vydání původní české komiksové tvorby.

Kniha vyjde v září 2022. Zakoupením knihy v rámci této kampaně podpoříte tvůrce komiksu stejně jako nezávislé vydavatelství Centrala ltd. Koupě knihy touto cestou je nejvýhodnějším způsobem, jak ji získat. A navíc ji takto získáte mezi prvními.

Rozměr: 210×267 mm
Vazba: Pevná
Počet stran: 116
Kniha první.

Kdo za projektem stojí?

Jsme tři kamarádi, sdílíme vášeň pro budování fiktivních světů a tak trochu pochybný humor. Společně vytváříme tuhle knihu jako vstupenku do vesmíru, který představuje slepenec naší představivosti.

Filip Zatloukal 
Největší dříč z nás je Filip. Ten hodiny denně tráví skicováním, kreslením a barvením stovky stránek, které v komiksu najdete. Mezitah je jeho čtvrtým komiksovým počinem a zdaleka největším. Vedle vlastní tvorby má dlouhou historii produkce výstav v rámci komunitní galerie Artrafika. V profesním životě působí jako ilustrátor a grafik. Vytvořil třeba vizuální identitu festivalu Zažít město jinak 2021 nebo Světové Cyklojízdy spoluorganizované OSN. V tvorbě ho nejvíc baví zobrazovat atmosferická zákoutí plná šrotu.

Markéta Černá
Markéta zastává v pracích na komiksu o něco menší ale neméně důležitý podíl. Kreslí bonusovou kapitolu a různé plakáty a grafické materiály uvnitř komiksu. Styl její kresby se v něčem podobá tomu Filipovu, ale od sebe je jistě poznáte. V Mezitahu tak můžete pátrat, která místa vznikla čí tužkou. Markéta vystudovala obor Tvorba hraček a herních předmětů. Svou aktuální tvorbu prezentuje pod přezdívkou BlackCirclesandco.

Albert Maršík
Scénář a dramaturgii komiksu má na starost Albert. Napsal dialogy a většinu ostatních textů v knize a společně s Filipem vytvořil scénář. Je studentem Českého jazyka a literatura na FF UK, občas něco napíše a má slabost pro městské periferie.

Vydání knihy zaštiťuje mezinárodní nakladatelství Centrala ltd.

V čem to jádro pudla vězí?

Po mnoha měsících intenzivní práce s radostí představujeme komiks Mezitah. Tenhle vesmír jsme vytvořili kousek po kousku jako skládačku. Tu si teď můžeš složit i ty.

Na intergalaktické periferii plyne život svým vlastním tempem
Poté, co lidská společnost našla způsob, jak cestovat mezi hvězdami, se vše změnilo. S nálezy prakticky neomezených přírodních zdrojů, bezpočtu úžasných, životem oplývajících planet a dokonce i několika inteligentních živočišných druhů se lidé rozutekli po všech koutech vesmíru. Současná vesmírná civilizace je bohatá a mocná, ale zcela decentralizovaná. A historie jde dál. Informace cestují rychleji a ve větším objemu, lidé se stěhují za prací a tržní ekonomika vzala nadprodukci na zcela novou úroveň. Ve společnosti neomezované možnostmi jediné planety už to ani nikoho nevzrušuje.

Anka s Eliškou a jejich pes Malér se od lidí drží pokud možno dál. Cestují po vracích opuštěných lodí a sbírají, co jiní zanechali v temnotě vesmíru. Když najdou něco užitečného, nainstalují si to na svou loď, nebo to prodají někde na trhu. Dobře se tak uživí a dokud jsou spolu, nic jim nechybí. Co ale udělají, když jim jednoho dne zlí piráti seberou loď a nechají je napospas svému osudu na opuštěném vraku vojenského křižníku plujícího prázdnotou vesmíru?

Jak komiks vznikal?
Komiks, jako je tenhle, se rodí pomalu. Nejdřív jsme si museli ujasnit, o čem komiks bude – které nápady použijeme a které ne. Potom jsme se pustili do scénáře a psaní dialogů, abychom hlouběji promysleli všechny souvislosti. Když bylo hotovo, přišel čas na tzv. storyboard. Tužkou na papír jsme si kreslili zmenšené zjednodušené varianty stránek. Potom se Filip a Maki pustili do kreslení za přísného dohledu  Kreslíři nejdřív vše nakreslili tužkou, načež se přesunuli na grafický tablet, ve kterém tužku obtáhli digitální tuší. Vzniklé plochy se pak vybarvily. Filip přidal ještě další efekty, aby podtrhnul ušmudlanost planety Westmarkt, kde se většina komiksu odehrává. Nakonec jsem přidali bubliny a další texty. Ty jsou kolikrát hrozně složité, takže jsme nakonec raději přidali slovníček pojmů, abyste si naše nejhrůzostrašnější výmysly mohli nastudovat. A teď je to hotové, jen knihu vytisknout a svázat. To uděláme v létě a v září je kniha vaše.

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

3. 7. 2022 16:31

Máme kšiltovky!

Neseme skvělou novinku. Máme vlastní kšiltovky! Mrkněte do odměn na hlavní stránce projektu :)

Kdy knihu realizujete?

Kniha Mezitah: Jádro Pudla vychází v září 2022, knihu očekávejte mezi prvními hned po jejím dokončení!

Kdy dostanu odměny ke knize?

Odměny realizujeme stejně jako knihy přes léto 2022, na odměny ke knihám se můžete těšit spolu s knihou.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Štědrý přispěvatel
105 Kč  •  15. 7. 2022 12:03
Velkorysý přispěvatel
750 Kč  •  15. 7. 2022 8:53
Velkorysý přispěvatel
618 Kč  •  15. 7. 2022 0:29
Laskavý přispěvatel
849 Kč  •  14. 7. 2022 18:47
Milý přispěvatel
999 Kč  •  14. 7. 2022 0:55
Dobrosrdečný přispěvatel
379 Kč  •  13. 7. 2022 18:33
Velkorysý přispěvatel
600 Kč  •  12. 7. 2022 11:59
Laskavý přispěvatel
379 Kč  •  12. 7. 2022 10:50
Velkorysý přispěvatel
1 088 Kč  •  12. 7. 2022 9:54
Laskavý přispěvatel
468 Kč  •  10. 7. 2022 14:48
Štědrý přispěvatel
2 499 Kč  •  10. 7. 2022 13:00
Milý přispěvatel
468 Kč  •  9. 7. 2022 18:05
Milý přispěvatel
379 Kč  •  6. 7. 2022 22:37
Dobrosrdečný přispěvatel
379 Kč  •  6. 7. 2022 14:54
Milý přispěvatel
2 588 Kč  •  5. 7. 2022 16:48
Dobrosrdečný přispěvatel
650 Kč  •  5. 7. 2022 16:07
Dobrosrdečný přispěvatel
680 Kč  •  5. 7. 2022 16:00
Milý přispěvatel
379 Kč  •  5. 7. 2022 14:44
Štědrý přispěvatel
1 088 Kč  •  5. 7. 2022 13:35

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu