Sbírka ukončena:

Konkrétní pomoc s platbami za energie pro ohrožené důchodce

Vybráno 0 Kč 36 935 Kč
239 600 Kč
 -
49 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
157 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Konkrétní pomoc s platbami za energie pro ohrožené důchodce

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Aurisong, z.s.
Datum přidání
11. 1. 2023

Představení sbírky

Jsme zapsaný spolek Aurisong,z.s. a cílem je šířit dobro. Sami k naplnění cílů nestačíme, proto potřebujeme i Vás dobrodince, a proto se obracíme o finanční pomoc i touto sbírkou:

Sbírka je určená pro konkrétní lidi (a celé skupiny), především chudé důchodce (často žijící sami), kteří mají skutečné problémy vyžit ze svého důchodu, a tudíž jsou ohroženi i existencionálně…

Komu pomůžeme?

V celkovém souhrnu pomůžeme (přímo nebo nepřímo) více jak 100 lidem. Jsou to konkrétní lidé – členové našeho spolku, které dobře známe, tedy pomoc je adresná…

Vícero z těch lidí žijí  osamoceně, s malými důchody, často na hranici chudoby, takže konkrétní pomoc s vysokými cenami energií jim pomůže žít pokojněji a plnohodnotně bez zbytečného strachu…

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na splacení faktur v roce 2023 za energie (plyn, elektřina a uhlí).

Děkujeme za každou darovanou korunu; každá darovaná koruna je velikou pomocí zmírnit negativní vlivy této těžké finanční situaci.

Pokud by se vybralo méně než požadujeme, každý žadatel dostane spravedlivě procentuální část požadované částky… Naopak, pokud se vybere více než požadujeme, vyplatíme každému 100% požadovaného a zbylé peníze necháme v „sociálním fondu“ na případné využití někomu dalšímu, kdo se přihlásí o pomoc v rámci stejného účelu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat