Sbírka ukončena:

Krok ze začarovaného kruhu v Benešově a okolí

Vybráno 0 Kč 5 600 Kč
20 000 Kč
 -
12 dárců
Celkem se zapojilo
467 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Krok ze začarovaného kruhu v Benešově a okolí

Vybráno 0 Kč 5 600 Kč
20 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Cesta integrace o.p.s.
Datum přidání
7. 6. 2023
Poslední aktualita

21. 8. 2023 8:40

Děkujeme všem dárcům

Milí dárci, děkujeme za Vaši podporu. Díky Vám můžeme podpořit přes 11 klientů a obdarovat je poukázkou na základní potraviny. Moc si Vaší pomoci vážíme. Tým Cesty integrace o.p.s.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Jsme nezisková organizace Cesta integrace o.p.s. Před třinácti lety jsme začali poskytovat služby lidem v krizových životních situacích na Benešovsku formou odborného sociálního, dluhového poradenství a poradenství pro oběti domácího násilí a trestných činů a to bezplatně a anonymně.


Jen za poslední rok jsme řešili více než 220 případů lidí v krizových situacích. A protože leckdy nemají na koho jiného se obrátit o okamžitou pomoc a zároveň mají navázaný kontakt s našimi poradci, rozhodli jsme se je podpořit nejen odborným poradenstvím, ale i pomocí s nákupem základních životních potřeb – jídla a hygienických potřeb.

Naši poradci průběžně vyhodnocují situaci každého z klientů a mají tak přehled, u koho a na jak dlouho je tato pomoc potřeba. Našimi klienty jsou nejčastěji senioři, invalidní důchodci a rodiče samoživitelé.

Naši klienti se běžně dostávají do situací, kdy nemají peníze ani na základní potraviny nebo se musí rozhodnout mezi zakoupením jídla nebo hygienických potřeb. Vyřídit potřebnou pomoc na úřadech zpravidla trvá několik týdnů či měsíců. Právě v tomto přechodném období chceme našim klientům spolu s Vámi pomoci. Výhodou našeho projektu je zcela adresná a konkrétní pomoc na nezbytně dlouhou dobu, která klientovi pomůže překlenout krizovou situaci v jeho životě.

Bez Vás – dárců – to sami nezvládneme! Každý Váš příspěvek je pomocí v příběhu života konkrétního člověka.

Komu pomůžeme?

Jeden ze vzorových příběhů našich anonymních klientů:

Klientka po úmrtí manžela čeká na vyřízení vdovského důchodu. Sama je odkázána jen na živobytí z částečného invalidního důchodu a výpadek příjmu manžela je zásadním problémem, který musí řešit v této psychicky náročné době truchlení. Nemá děti ani blízkou rodinu, která by jí dokázala pomoci.

Vinou lékařem nevyplněného data v listu o prohlídce zemřelého se přiznání vdovského důchodu protáhlo o více než půl roku. Klientka je tak nucena žít na hraně životního minima, do toho se stará o dva psy po zemřelém manželovi. Je v situaci, kdy by byla nucená obrátit se na nebankovní organizace, nabízející půjčky za velmi nevýhodných podmínek s velmi vysokým úrokem, které by nebyla posléze schopna z invalidního důchodu splácet a dostala by se do dluhové pasti.

Naše pomoc formou poukázek do místního obchodu by jí velmi usnadnila dobu, po kterou ještě bude muset čekat na přiznání vdovského důchodu. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané prostředky budou použity na nákup potravinových poukázek pro potřebné klienty naší občanské poradny Benešov, případně na další potřebné věci jako ošacení či drogerie. Pokud se nevybere dost na nákup potravinových poukázek, budou vybrané peníze využity na nákup balíčků základních potravin pro potřebné klienty poradny.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

21. 8. 2023 8:40

Děkujeme všem dárcům

Milí dárci, děkujeme za Vaši podporu. Díky Vám můžeme podpořit přes 11 klientů a obdarovat je poukázkou na základní potraviny. Moc si Vaší pomoci vážíme. Tým Cesty integrace o.p.s.

28. 6. 2023 8:46

Pomůžeme už 3 klientům

Zatím se nám povedlo vybrat prostředky na 3 poukázky a pomoci tak zlepšit osudy 3 lidí. Děkujeme. Pojďme změnit k lepšímu ještě více příběhů.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
300 Kč  •  1. 8. 2023 9:54
Dobrý skutek
300 Kč  •  24. 7. 2023 13:16
ať je nás víc...
Milý dárce
300 Kč  •  19. 7. 2023 11:59
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  11. 7. 2023 22:13
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  11. 7. 2023 21:45
Milý dárce
600 Kč  •  11. 7. 2023 20:59
Milý dárce
1 000 Kč  •  7. 7. 2023 8:53
Dárce
300 Kč  •  15. 6. 2023 10:55
Štědrý dárce
300 Kč  •  9. 6. 2023 10:50
Štědrý dárce
600 Kč  •  8. 6. 2023 15:47
Laskavý dárce
300 Kč  •  8. 6. 2023 13:41
Laskavý dárce
300 Kč  •  8. 6. 2023 8:14

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat