Úspěšně vybráno:

Kubíkovi na polohovací vak VakuCoon

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
30 000 Kč
Průměrná výše daru
30 000 Kč
Nejvyšší dar
16 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Kubíkovi na polohovací vak VakuCoon

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
23. 11. 2022

Představení sbírky

Kubík je čtrnáctiletý ležící imobilní pacient, pro kterého je polohování moc důležité kvůli jeho zdravotnímu stavu. Jelikož je spastický, z polohovacích polštářů a různých pomůcek se dostane a polohovaní ztrácí svůj význam. Polohovací vak VakuCoon se ale díky technologii vakua krásně přizpůsobí tělu a drží osobu v požadované pozici, což je pro něj důležité.

Komu pomůžeme?

Kubíček se narodil předčasně v sedmém měsíci těhotenství, kvůli preeklampsii matky, a i když vážil jen 990g, moc se snažil, aby svou porodní váhu rychle dohnal. Vše už se zdálo být na dobré cestě, když pak ale asi po 10 dnech dostal infekci spojenou s velikým krvácením do mozku. Byl to boj na několik měsíců, než si Kubíčka jeho matka mohla odvézt domu. Bohužel s ním si odvezla i diagnózu DMO (dětská mozková obrna mentální, hybné a zrakové postižení), které je spojené s epileptickými záchvaty a spazmem všech končetin. Kvůli velikému přetlaku v hlavičce mu byl zavedený i shunt. Čím je Kubíček starší, tím je jeho stav horší, bohužel.

I přes to je to ale celkem vnímavý klučík, který má rád různé zvuky, hudbu. Má rád děti kolem sebe a je stále usměvavý. Co se týká pohybu, tam už je to trochu horší. Kubíček se nedokáže otočit na bříško, nesedí, neudrží hlavu, neleze, nemluví, co se týká pohybu, je to ležáček. Dost mu brání v jakémkoliv pohybu ta jeho spasticita. Zatím se jí snaží zmírnit léky, které na nějakou dobu zaberou, za což je matka moc ráda.

Bohužel užíváním léků se ale vytvářejí další zdravotní komplikace. Nejčastější je asi zahlenění, s kterým Kubík bojuje celoročně a je to čím dál tím horší. Nyní mu s tím pomáhá přístroj kašlací asistent, takže zahlenění je trochu lepší, ale napořád se ho již nezbaví. Také mu byl zaveden peg (hadička vedena do žaludku) kvůli příjmu potravy. V dnešní době Kubík už má přes 32 kilo, takže jakákoliv manipulace s ním je dost obtížná. Rodina s Kubíkem poměrně často jezdívá do lázní a na rehabilitační pobyty, díky čemuž se daří udržet jeho tělo v celkem dobrém stavu. A také maličké pokroky u Kubíka jsou. Bohužel ale ani ty nejlepší rehabilitace si se spazmem u dětí nedokáží poradit na delší dobu. Proto se musejí každý rok opakovat.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na doplacení polohovacího vaku VakuCoon, který není hrazen pojišťovnou. Celková cena je 55.775Kč, což ale není pro Kubíkovu matku v jejích možnostech tak vysokou částku našetřit.

Jelikož má Kubík dlouhodobé chronické zahlenění, je pro něj důležité i polohování tělíčka. Protože je ale dost spastický a má distonické projevy, z různých polohovacích pomůcek a polštářů se dostane. Teď je ale na trhu novinka výrobek VakuCoon, který se dá přizpůsobit tělu člověka díky samotvrdící hmotě, která ve Vakuu je, a tak se Kubík nemůže nikam posunout a je krásně napolohovaný.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
30 000 Kč  •  29. 11. 2022 8:32

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat