Úspěšně vybráno:

Kubovi na delfínoterapii

Vybráno 0 Kč 40 000 Kč
40 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
40 000 Kč
Průměrná výše daru
40 000 Kč
Nejvyšší dar
19 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Kubovi na delfínoterapii

Vybráno 0 Kč 40 000 Kč
40 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
4. 1. 2023

Představení sbírky

Touto sbírkou přispějeme Kubovi na delfínoterapii, kterou absolvuje v zahraničí. Na tento druh terapie zdravotní pojišťovna a ani mnohé nadace nepřispívají, a tak bylo pro Kubovi rodiče velice obtížné sehnat potřebné finanční prostředky.

Komu pomůžeme?

Dnes již patnáctiletý Jakub (nar. ve 25.tt. s váhou 680g) má genetickou mutaci NBS s expresivní poruchou řeči, v ČR jako jediný, kvůli které nemluví a klinická logopedie již několik let nestačí. Také má DMO, ADHD, mikrocefalii, aj.  Delfínoterapie byl pokus to změnit a nová naděje pro jeho rodiče. což se povedlo a Kubovi to moc prospělo. Byly na něm poté vidět velké pokroky, kterých by se za běžných podmínek nepodařilo docílit. Delfínoterapii vede český terapeut a Kuba se díky tomu trochu rozmluvil, je vnímavější, celkově se zklidnil. Pan fyzioterapeut mu dal rady co a jak zlepšit (např. chůzi), delfíni jsou v tuhle chvíli pro něj důležití ještě na pár let.

Kuba podstupuje 14 let hipoterapii, canisterapii má Kuba ve škole zdarma. Jako rehabilitaci má Kuba plavání, chodí s otcem 3× týdně plavat.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity jako příspěvek na delfínoterapii, která stojí 180 tisíc korun a na kterou rodičům nepřispívá zdravotní pojišťovna. Delfínoterapii Kuba již v minulosti podstoupil a velmi mu pomohla. Jedná se o několikadenní pobyt v zahraničí s českým terapeutem.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
40 000 Kč  •  5. 1. 2023 9:03

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat