Kuki hledá pomoc pro svoji „paničku“ – Bojujeme za každý den navíc

Vybráno 0 Kč 40 150 Kč
333 333 Kč
54 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet
Zakladatel
Renáta Kubisová
Datum přidání
22. 1. 2023

Ahoj všichni dobří lidé,

 Zdraví Vás asistenční pes KUKI. Společně se senior-canisterapeutkou IRIN a labradorem z útulku JACKEM, který dokáže změnou chování upozornit na přicházející zhoršení zdravotního stavu, se staráme o naši nemocnou „paničku Soňu“. Nejsme jen tak ledajaký tým, jsme prý „ČERNÍ ANDĚLÉ“, perfektně sehraná smečka. Jediný zdroj radosti a lásky pro naši „maminku“. Nejsme jen pomocníci a mazlíčci, ale jsme i dětmi a vnoučaty, které ona nemá, z důvodů, o kterých se dočtete níže. JSME JEJÍ RODINA. Naše „maminka“ s námi nemusí ani mluvit, abychom věděli, jak se cítí a co potřebuje, nemusí už mi dávat povely, stačí, když se podívá na mne a upře zrak třeba na lahev s pitím nebo tašku s léky, a já hned běžím jako o závod. Hodně toho pro ni dělám automaticky a sám poznám, co je potřeba. 

     Soňa sbírky na DONIU zná, a několikrát už také přispěla jiným příběhům, ale patří k lidem, kteří neradi prosí o pomoc. Musel jsem to vzít do svých tlapek a požádat Vás o POMOC prostřednictvím kamarádky Renči a Katky Kubisové. Nikdy se nevymlouvala na smůlu či osud, nevzdávala nic bez boje, a s obrovským nasazením bojuje do posledních sil, které jí však už docházejí, stejně jako finance.  

     Život k ní nebyl nikdy milosrdný, ba naopak, kladl neustále nové a větší překážky. Do vínku dostala ARNOLD-CHIARI MALFORMACI II. stupně.  

https://youtu.be/x3l2YMUuwfs 

https://youtu.be/TBoNubu1jBI 

 , kdy byla s nejistou prognózou provedena DEKOMPRESÍ ZADNÍ JÁMY MOZKU. Pouhé tři měsíce od operace se tonsily malého mozku opět propadly zpátky do velkého týlního otvoru, kde tlačí na mozkový kmen. Dle americké pacientské podpory na conquerchiari.org končí 20% operací neúspěchem, nebo může dokonce i projevy nemoci zhoršit. Prodělala několik dalších neurochirurgických operací mozku a hlavových nervů. 

CO VŠECHNO TATO DĚDIČNÁ VROZENÁ VADA ZPŮSOBUJE?  

 
 

     Jde o syndrom s balíkem rozsáhlých obtíží od závratí, nevolností, poruch koordinace a rovnováhy i vidění, s větším nebo menším, ale i úplným ochrnutím končetin. Nemocné trápí svalová spasticita a slabost, nekončící únava a pocit vyčerpání, po-únavová nevolnost, nespavost, spánkové  apnoe, poruchy koncentrace, deprese, kognitivní výpadky, úporné tlakové bolesti hlavy, trojklanného nervu i krční páteře. Jsou problémy s močovým měchýřem, polykáním, ale i mluvením – to vše se odvíjí od míry poškození CNS. Pro tuto nemoc je typická značná nejistota a osamělost, deprese a naprostá izolace od společnosti, protože si nemůžete nic naplánovat, a pokud ano, tak schůzky často rušíte na poslední chvíli.....protože během pár minut je Vám zle nebo vypuknou bolesti. Nemoc tak vede ke ztrátě přátel i osobního života.  V oblasti mozkového kmene je dechové centrum, ovlivňuje se zde i řízení srdce, krevní tlak, polykání, zvracení, vyměšování. Varolův most je tvořen motorickými vlákny a vystupuje z něj trigeminus, což stojí i za neskutečně bolestivou NEURALGIÍ TROJKLANNÉHO NERVU, která dokáže udělat ze života peklo. Je to omračující, ostrá elektrická bolest, vystřelující v salvách, kterou si vůbec nelze představit. Bolest může vyprovokovat i jen mluvení, žvýkání, kousání, dokonce pouhý vítr, nebo pohlazení. Bolest směřuje i k zubům, které už dávno vytrhali, než se přišlo na správnou diagnózu. Soňa našla odvahu i k OPERACI MOZKU GAMA nožem.  

        Nakonec skončila v péči AMBULANCE PRO LÉČBU CHRONICKÉ BOLESTI. Nejsmutnější na tom je, že během 20 let léčby bolestí opiáty na lékařský předpis s názvem FENTANYL vznikla v těle vysoká závislost i tolerance, a nyní už obrovské dávky NEJENŽE NEÚČINKUJÍ, ALE BOLEST SAMY O SOBĚ ZPŮSOBUJÍ, ČI SPOUŠTĚJÍ... Navíc jí tyto opiáty způsobují řadu obtíží, jako velmi silné pocení celého těla, nekončící nevolnost a časté zvracení. Úporné chronické zácpy a nechuť k jídlu. To nejhorší, co nás zaskočilo je, že, i přes takto silné dávkování, nejenže nejsou bolesti pod kontrolou, ale jsou nyní komplexní, v celém těle, s různou intenzitou 24/7/365 dní v roce. Mezi jednotlivými atakami jsou jen krátké pauzy. Poslední dva roky jsou již na hranici slučitelnosti se životem, ale i ten nejzoufalejší život stojí přece za to žít!!! Zejména, když jsme my, „chlupáči“, její oporou, připravení kdykoliv pomoci, s nezištnou, bezpodmínečnou láskou. Použiji její vlastní slova: „Myslela jsem, že mám snížený práh snesitelnosti bolestí, a že je vše jen a jen v mojí hlavě…“ Nebo: „Učím se začít bolest přijímat za vlastní, každodenní rutinu“… Nyní se dostala doslova do lékové pasti, ze které hledáme únikovou cestu. 

 
 

     Přidala se POLYNEUROPATIE, bolesti BEDERNÍ PÁTEŘE vystřelující na střídačku do obou, nebo jedné končetiny,  KRČNÍ PÁTEŘE s projekcí do ramen a rukou, INTERKOSTÁLNÍ NEURALGIE vystřelující do hrudníku a žaludku. Bolesti obou karpálních tunelů, KLOUBŮ a SVALŮ. Trápí ji i vícedenní MIGRÉNY.  Nezlomilo ji ani, když ve věku 33 – 38 let prodělala čtyři mozkové mrtvice (CMP) s těžkou pravostrannou hemiparezou (ochrnutí poloviny těla).

Poctivě rehabilitovala a učila se znovu chodit a mluvit. Nyní se pohybuje po rovném terénu na krátkou vzdálenost o dvou francouzských holích. Jsou však stále častější dny, kdy nedojde ani na toaletu, nebo do koupelny. 

 
 

     PRO NEÚČINNOST FENTANYLU se stala její jedinou nadějí složka CBD z konopí, kterou však, na rozdíl od opiátů, pojišťovny nehradí. LAHVIČKA 10 ml, tj. 250 kapek 20% full spektrum CBD, stojí 1200 – 1800,- Kč a při již vyzkoušeném, ideálním dávkování 25 kapek denně, vydrží jen deset dní. K tomu konopný olej pro lepší zpracování kanabioidů v těle. Soňa začala postupně pomalu snižovat Fentanyl a přidávat po kapkách CBD. Bolesti se začaly snižovat, ale vznikly silné křeče, zejména dolních končetin. Při snížení na 75 mikrogramů Fentanylu v náplastech se totiž dostavily silné abstinenční příznaky. Ideální by bylo doplnit v organismu komplex vysoce účinných aktivních enzymů, které slouží jako katalyzátory biochemických reakcí, např. přípravkem  Walzym, Koenzym Q10, NHDH. Stejné enzymy pomáhají štěpit jak CBD, tak Fentanyl a obě látky si tak mohou navzájem konkurovat. Při nedostatku enzymů se některá z těch složek může začít hromadit v těle a způsobit i předávkování. K vzájemné interakci zřejmě dochází i s některými léky na předpis, protože denně užívá nad 30 ks tabletek, a to je v konečném důsledku téměř jako chemoterapie. 

CO BY MOHLO POMOCI?

DETOXIKACE a REGENERACE různými výtažky z Aloe vera, Rakytníku, Artyčoku, Goji a také Ostropestřec mariánský nebo Essentiale pro podporu jater, PH minerals na odkyselení organismu, přírodní přípravky na posílení imunity a pro zvýšení energie. PROTI BOLESTI  Olfen Neo Forte mast, Kapsamax balzám a 12% CBD s do 1%THC – Phytocomplex. Doplňky stravy pomohou tělu vzdorovat projevům nemocí, které se nakupily. Účinná bývá i homeopatie, akupunktura nebo akupresura, proti bolestem rázová vlna a vysokofrekvenční laser, rehabilitace, a v neposlední řadě psychoterapie. Určitě však znáte ty hodinové sazby, a k tomu si připočítejte, kolik stojí pečovatelská služba. Vzhledem ke všem zdravotním potížím je nutný systémový, CELOSTNÍ PŘÍSTUP, protože POČET DIAGNÓZ, KTERÉ POSTUPNĚ STANOVILI LÉKAŘI, JE  29!!!  Samozřejmě svoji roli hraje i pevná vůle, touha, víra, odhodlání a odvaha, ale nic z toho naší „paničce“ nechybí a my, její „Andělé“, jsme kdykoliv připravení jí krýt záda. 

     Soňu už třikrát postihla BELLOVA OBRNA (lícního nervu) a ochrnula jí polovina tváře, jak vidíte na fotce z nemocničního lůžka.

Každá žena si jistě dokáže představit ten strach a obavy, kdy se to znovu zopakuje a zda se opět podaří rehabilitací obnovit tvar a mimiku obličeje. Naposledy to bylo jen čtyři měsíce před našimi závěrečnými zkouškami. S fyzioterapeutem vybojovali zpátky její úsměv, ale i schopnost jíst a pít. Na všech fotografiích se snaží usmívat, ale věřte mi, za jejím úsměvem se skrývá plno slz a utrpení.  Má polyvalentní ALERGII a alergické ASTMA. Těžkou obstrukčně ventilační poruchu (CHOPN) a je na kyslíkové podpoře – kyslíkový koncentrátor, inhalátory. Přestože je na trvalé imuno-modulační léčbě, tak ji při každém snížení imunity trápí reaktivitou či reinfekcí viry EBV, HSV a Cytomegalovirus, a způsobují chronický únavový syndrom. Stále se cítí vyčerpaná, jako by měla těžkou chřipku. Arnold-Chiari i fibromyalgie a encefalomyelitida tvoří dohromady tak velký soubor potíží, že se pacienti vytrácejí ze společnosti, a ze šťastného, aktivního člověka se stává VĚZEŇ BOLAVÉHO, VYČERPANÉHO TĚLA. Soňa tráví mnoho času v šeru a tichu, aby ji znovu nerozbolela hlava. Mnoho dní v měsíci nedokáže ani sedět a tvořit myšlenky, ani si psát s kamarádkou… Je 90% dne upoutaná na lůžko a zbytek času tráví v horké vodě. Jediné, co naší „paničce“ uleví od bolestí nohou a křečí na 1,5–3h, je vana s vodou se 46 stupni C. Nemůže v noci spát, protože ji bolesti budí. Já jí s Irinkou prohřívám ztuhlé svaly, jazykem masírujeme bolestivá místa (na plochu, kterou je třeba rozmasírovat se aplikuje nízkokalorický sýr v pastě pro psy). Když cítím, že ji pohlcuje beznaděj, a den ze dne propadá hlouběji do deprese, začnu jí olizovat tvář a okusovat uši i nos, a to si potom často i vynutím smích.  Ráda nás všechny hladí, což je pro její psychiku taky moc důležité. Ještě před třemi roky se jí střídaly lepší dny s horšími, ale nyní jsou vzácností 4 dobré dny za měsíc. Podávám jí taštičku s léky, přinesu lahev s pitím, pantofle, berle… Cokoliv jí vypadne z postižené pravé ruky, okamžitě bez povelu zvednu. Vyhledám a přinesu zvonící telefon, otevírám i zavírám dveře, vytahám prádlo z pračky. Hlídáme ji ve vaně, a kdyby se víc ponořila do vody, okamžitě běžím k tlačítku první pomoci, které je na chodbě a v kuchyni. Pro venkovní prostory také v zahradním altánku, kdyby dostala záchvat venku. Jsme to my, její „ČERNÍ ANDĚLÉ“, kteří jí držíme při životě. To pro nás má stále sílu bojovat a žít. Říkáte si nyní, tolik nemocí, to snad není možné zvládnout, KOLIK TOHO LIDSKÉ TĚLO VYDRŽÍ, než vydechne naposled…hodně je to však o psychice. Chválím ji, hodně moc ji máme rádi a ona nám to vrací každý den, kdy je jí lépe.  

 
 

 PŘÍBĚH O TĚCH NEJKRUTĚJŠÍCH ZTRÁTÁCH 

     VŠICHNI máme svůj životní příběh, který se neobejde bez lidských dramat.  Ať už těch se šťastným koncem, tak bohužel i těch plných bolestí a zármutku. Když byla „panička“ po druhé mozkové mrtvici měsíc v nemocnici, měl jejího 16,5 letého syna na starosti její otec. Půl roku nechodil do školy po hrudní operaci a nedařilo se mu dohnat učení. K tomu se s ním rozešla jeho první láska. Byl nešťastný, osamělý a zoufalý. Den před vysvědčením, na půdě rodinného domku, spáchal sebevraždu.  

Byla to hrozná tragédie, ale nezůstalo jen u jedné. Jeho dědeček to vše neunesl a později se zastřelil. JAK TO JEN DOKÁZALA PŘEŽÍT, NECHÁPU. Zůstaly samozřejmě hluboké rány. Jen díky nám se neutápí v sebelítosti a beznaději. Nikdy by se nezabila, i když hrozně trpí, NENE, to by nám NIKDY neudělala. Dobře ví, JAK STRAŠNĚ MOC TO BOLÍ, když někoho blízkého ztratíme.  Musíme jí tedy pomoci, aby tady byla s námi, s co nejmenší bolestí, co nejdéle. SPOLEČNĚ TO DOKÁŽEME!!! 

 
 

PŘÍBĚH O VEVERCE „ZRZEČCE“  

      Při všem tom svém trápení se upnula k přírodě a vystavěla si tak vlastní svět. Dodnes funguje její soukromá ZÁCHRANNÁ STANICE VEVEREK „ZRZEČKY V NOUZI“, a to již 12 let.  V okolních lesích kolem Těrlické přehrady je 32 stanovišť s krmítky v zimě pro ptáčky a celoročně zejména pro veverky, které jsou od roku 2002 ze ZÁKONA CHRÁNĚNÝ, OHROŽENÝ DRUH. Naše veverky jsou silná, zdravá, a hlavně zcela divoká populace. Při posledním sčítání bylo nalezeno nad 500 hnízd v korunách stromů. Jen v rychle se měnící krajině stěží hledají potravu. Naše zahrada, která je 160m od lesa, se proměnila ve zvířecí ráj se stromy ověšenými lahůdkami, aby ptáci a veverky co nejlépe překonali zimu. ROČNÍ NÁKLADY byly před zdražením kolem 70 tisíc za 2,5t slunečnicových semínek, různé směsky semen a obilí, loupanou slunečnici a arašídy, vlašské a lískové ořechy, malé i velké lojové kuličky a peletky i koláče, moučné červy a speciální mléko pro osiřelá mláďata veverek. K tomu neustálá obnova krmítek, protože je ničí vandalové, nebo je prostě někdo odnese… Jedno krmítko pro veverky nyní stojí 750,- Kč.

  Letos jsme vstoupili do 13. roku a snad i ta třináctka bude nakonec šťastným číslem. Kromě nás, chlupáčů, byli a jsou ptáci, veverky i ježci pro Soňu berličkou a důvodem bojovat o každý další den. Už ví, že se jen stěží kdy podívá do lesa na svoje chráněnce. Dokážete si představit její nadšení, kdyby byly alespoň u pár krmítek umístěny foto-pasti a ona mohla vidět tu radost svých chráněnců? Bohužel, důležitější je krmivo, a zásoby slunečnice máme jen do konce ledna. Veškeré krmivo, jak vidíte z fotek, je skladováno v dvojgaráži, která je součástí rodinného domku. A kde jsou semínka, tam jsou i potravinoví moli. Potřebovali bychom postavit v zahradě sklad a také velké voliéry pro mláďata do 3 měsíců, tj. do doby vypuštění do volné přírody, ale i pro hendikepované veverky. V okolí stanovišť s krmítky je nutné doplnit hnízdící budky. Všude, kde je dostatek kořisti, jsou v hojném počtu i predátoři a nám se tady nadmíru rozmnožila káňata, poštolky, krahujci a jestřábi. Bohužel nám decimují počty veverek a útočí přímo i na jejich hnízda, která si stavějí vysoko v korunách stromů. Zdejší listnaté lesy tvoří zejména štíhlejší jasany a starých dubů, ve kterých by si mohly vytvořit příbytek, je zde už jen pár kusů.  

          PŘÍBĚH NAŠÍ „ANDĚLSKÉ SMEČKY“  

     K tomu všemu si smolař Jack na jedné naší misi v lese utrhnul křížové vazy v koleně a o rok později i v druhém. „Naše maminka“ udělala všechno proto, aby byl operován a byl i nadále zdravým pomocníkem. Jack dopředu vycítí přicházející epileptický záchvat a dokonce i migrénu. Reaguje jak na nízký nebo vysoký tlak, ale i na příliš vysoký tep. V případě arytmií srdce rovněž dává najevo, že něco není v pořádku. „Maminka“ má kardiostimulátor, ale srdíčko stále „zlobí“. Snažím se vše od Jacka okoukat, ale v dubnu s ním budu teprve dva roky. Věřím, že i já se to naučím. Tohle totiž už není o výcviku, ale o soužití a zkušenostech. Jack musí brát pravidelně přípravky na podporu kloubů, šlach a vazů. Od bolestí užívá Previcox 227 mg, měsíční léčba vychází na 1800,- Kč, a protože má i těžkou alergii, tak Apoquell 16mg, kdy sto tablet stojí 6000,- Kč. Jako doplněk na klouby užívá ALAVIS CBD Canabiflex 30 tbl za 600,- Kč a k tomu samozřejmě celková veterinární péče nás všech, očkování, odčervení, Simparica proti klíšťatům… K těžké alergii bohužel patří i opakované záněty uší, vylizování paciček a olizování zadečku při zánětech análních žlázek, a tak bere GLANDEX soft chews 480gr za 2100,- na měsíc. Pan doktor na naší veterinární klinice doporučil novinku - biologickou léčbu CYTOPOINT, jenže jedna injekce na měsíc stojí na jeho váhu 3500,-  Kč. A při roční léčbě to vyjde na 42 tisíc korunek. „Panička“ však potřebuje jen na svoji léčbu, léčebné prostředky i nezbytné doplňky kolem 15 tisíc měsíčně. Náklady na odbornou vyšší zdravotní péči činí 250,-/h a asistence stojí 150,-/h. Jsem sice jenom pes, ale chápu, jak je vše složité. Kde na všechno vzít, v těchto těžkých časech, bez cizí pomoci? 

 A co bych si přál já pro paničku nejvíc? Co nejméně bolestí a co nejvíce času, který si společně ještě budeme moci užívat. A s tím mi můžete pomoci jen VY, VŠICHNI HODNÍ LIDÉ S LASKAVÝM SRDCEM.  Pro nás, chlupaté pomocníky a strážce, bych si přál novou postel.  


 „Maminka“ je v ní, spolu s námi, nucena trávit příliš mnoho času. Na straně „paničky“ polohovací s hrazdou, kterou ve velkém provedení pojišťovna nehradí. Elektrický invalidní vozík, nebo jen jeho doplatek, abychom opět mohli společně na procházky, alespoň po vesnici. V seznamu níže je výčet položek – pomůcek a vybavení, které by její život usnadnily, ale samozřejmě koupíme jen to nejdůležitější. Byli jsme informováni, že nebude možno ze sbírky zaplatit to, co nebude uvedeno, a tak to prosím berte tak, že by se pořídilo JEN „NĚCO Z TOHO“ a seznam považujte za sny a přání, která se posílají Ježíškovi.  Ve výčtu je vždy slůvko NEBO. Také jsme začali přemýšlet o „kouzelném“ obleku EXOPULSE MOLLII SUIT, díky kterému by byla její chůze stabilnější a netrpěla by tak velkými bolestmi kvůli křečím. Naštěstí má kardiostimulátor kompaktibilní s MRI a lze jej přepnout do tzv. „spícího režimu“. Neurostimulace byla u ní totiž vždy úspěšná, nejen po obrně lícního nervu. Pouze kdyby zbyly nějaké peníze navíc, tak bychom mohli pořídit věcí více, velkou pomocí by byl přenosný miniaturní kyslíkový koncentrátor (1,98kg)- tento typ VZP nehradí, nebo Léčebný laser proti bolestem kloubů, svalů a páteře, kdyby byl u nás doma, byl by kdykoliv po ruce. Jsou často dny, kdy naše „panička“ není převozu schopná. Pokud by se vybralo málo, tak darované penízky využijeme PODLE NALÉHAVOSTI ROVNÝM DÍLEM na vše, co jsem tady vyjmenoval. Vybrali bychom to, co je právě teď neodkladné pro naší „maminku“, v nejlevnější verzi, alespoň část na Jackovu léčbu a nejdůležitější náklady pro Záchrannou stanici veverek. 

Nákladná léčba, péče a pomůcky, ale i vše kolem naší ANDĚLSKÉ SMEČKY a ZÁCHRANNÉ STANICE VEVEREK nás již zcela finančně vyčerpali ze všech úspor a rezerv. 

     Život nás často nečekaně zaskočí a vše je nakonec jiné než jak jsme si vysnili. Moc Vás všechny tímto prosím, podpořte nás a pomozte Soničce prodloužit čas, splnit některé její sny a přání. Nyní nám doslova chřadne před očima a já se na to už nemohu dívat. Moje kdysi zářící psí oči jsou teď strachem o ni den za dnem smutnější. Její náruč tady byla a je pro všechny potřebné, připravená kdykoliv pomoci. Plná soucitu a starostlivosti i ve vlastní tíživé situaci, oddaná a milující, rozdávala celý život, kdykoliv jen mohla. Nikdy, ani i v nejhorších chvílích svého života nezapomněla, že je člověk a že nic není nemožné… Zachránila několik toulavých i nechtěných psů a našla jim nový domov, stovkám veverek pomohla přežít a osídlit krajinu. Osiřelým veveřátkům i koťatům, které se našly v lese, pomohla, a když to bylo nad její síly, neváhala zorganizovat dobrovolníky nebo odbornou veterinární pomoc. Přál bych jí, aby mohla nadále řídit, byť už jen přes telefon, Záchrannou stanici veverek a organizovat nákupy krmiva a jeho roznášku dobrovolníky. K životu totiž potřebuje smysl a cíl a já si myslím, že právě ZVÍŘÁTKA JÍ ZACHRÁNILY ŽIVOT po ztrátě syna a otce.   

PRO SVOJI „MAMINKU“ BYCH OBĚTOVAL ÚPLNĚ VŠECHNO.…i ten svůj psí život. Nemám tušení, jak to ale bez Vaší pomoci všechno zvládnout. Jde jí o život a já vím, že každou minutu, o kterou ho společně prodloužíme, využije k dalšímu pomáhání… 

     DĚKUJI, že jste si přečetli náš dlouhý příběh. Napsal jsem to celým svým srdcem a pravou tlapkou, Váš Kukísek, pac a pusu HAF, HAF, HAF, za každého z nás.

ROZPIS jednotlivých snů a přání

– doplňky stravy a léky i homeopatie, rehabilitace, akupunktura, akupresurní masáže, rázová vlna, laserová terapie, psychoterapie, náklady na péči a asistenci, popř. výživové doplňky

– OTTOBOCK – EXOPULSE MOLLII SUIT  nebo 

– Doplatek za elektrický invalidní vozík VIPER LIFT 17 489,- ovládání pro doprovod, pláštěnka, nájezdové rampy teleskopické, přejezdová rampa, brašna na vozík nebo celá základní cena 160 tis plus příslušenství v případě, že vozík pojišťovna nezaplatí nebo

– FLEXIThrone – lehký skládací elektrický vozík. 

-Polohovací postel s hrazdou a nůžkovým zdvihem 180×200 + antidekubitní matrace VISCOFLEX MULTI + ELB 120 ovládač k naklonění lůžka + centrální aretace koleček ELB 105 nebo  

-Stolek k lůžku pojízdný jídelní RUBENS 3 nebo

–1ks – Noční stolek k lůžku s výklopnou pracovní deskou RUBENS 2

-Rolovací podložka pro přesun dlouhá EZ 100 

-Zdravotní antidekubitní polštář C100P   

-Sedací kruh PUR 631   

-Křeslo do sprchy nastavitelné 4553 EX nebo 

-BIOquant NS Laser/zdravotnická pomůcka/, slouží k úpravě krevní reologie a zlepšení vlastností krve, odstraňuje plaq z cév, krevní sráženiny, zlepšuje kardiovaskulární systém, detoxikuje organismus nebo

-KINGray laserový přístroj s účinkem na snížení bolestí, zánětů a otoku s dlouhodobým efektem stimulace regenerativních procesů pohybového aparátu, degenerativní onemocnění kloubů, chondropatie, artróza, lumbalgie, kontraktury spastických svalů, hematomy, pooperační stavy, traumata, burzitida nebo 

-VOLCANO Hybrid vaporizér na sušené byliny – FYTOTERAPIE nebo 

-Přenosný kyslíkový koncentrátor s baterií KINGON P2, 5l/min 96% – 1,98 kg, 4h pracuje s baterií, adaptér do auta, pracuje 24 h denně.

JEN V PŘÍPADĚ, že by se vybralo více peněz, využili bychom je na tyto položky: 

-BUNALTY FULL HD GSM 4G+32GB karta+kovový box+SIM karta – foto-past – okamžitě odesílá fotografie na mobil nebo email, dokáže fotit i natáčet najednou, noční snímání a k tomu spolupracující

-Notebook pro práci s fotografiemi a videem, ale klidně i starší

PRO ZÁCHRANNOU STANICI VEVEREK – krmení, krmítka, hnízdící budky, voliéry, sklad, veterinární péči, léčiva, plakáty 

PRO NAŠÍ SMEČKU – biologickou léčbu pro Jacka, léky a doplňky, popř. veterinární náklady

KDYŽ LETÍTE PROTI VĚTRU, JE TO POŘÁD LET, BYŤ KRKOLOMNÝ… 

KDYŽ PŘEŠLAPUJETE NA MÍSTĚ, JSOU TO POŘÁD KROKY, IKDYŽ NIKAM NEVEDOU--- 

KDYŽ LEŽÍTE BEZ HNUTÍ, ALE SRDCE VÁM BIJE, JE TO STÁLE ŽIVOT, IKDYŽ UŽ NIKAM                               NESMĚŘUJE…

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
1 000 Kč  •  27. 1. 2023 22:18
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  26. 1. 2023 9:38
Milý dárce
600 Kč  •  25. 1. 2023 22:05
Velkorysý dárce
3 000 Kč  •  25. 1. 2023 21:10
Velkorysý dárce
400 Kč  •  25. 1. 2023 9:23
Štědrý dárce
10 000 Kč  •  25. 1. 2023 7:24
DobroDárce
1 000 Kč  •  24. 1. 2023 20:36
DobroDárce
2 000 Kč  •  24. 1. 2023 20:34
Markéta
1 000 Kč  •  24. 1. 2023 20:32
Klobouk dolů před Vámi! Přeji Vám i chlupáčům ať užíváte společné chvíle. Držte se!
Velkorysý dárce
600 Kč  •  24. 1. 2023 16:44
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  24. 1. 2023 14:49
Velkorysý dárce
300 Kč  •  24. 1. 2023 13:06
Velkorysý dárce
200 Kč  •  24. 1. 2023 9:35
DobroDárce
300 Kč  •  24. 1. 2023 7:20
Dárce, který je pro každou dobrost
10 000 Kč  •  23. 1. 2023 15:21
Laskavý dárce
150 Kč  •  23. 1. 2023 15:09
Laskavý dárce
600 Kč  •  23. 1. 2023 13:27
Milý dárce
100 Kč  •  23. 1. 2023 12:18
Milý dárce
600 Kč  •  23. 1. 2023 12:13
Lubomír
500 Kč  •  23. 1. 2023 11:49
Přeji brzké uzdravení.
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  23. 1. 2023 11:46
Lubomír
600 Kč  •  23. 1. 2023 11:46
Ať se daří veverkám.
Milý dárce
500 Kč  •  23. 1. 2023 9:57
Laskavý dárce
200 Kč  •  23. 1. 2023 7:26
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  23. 1. 2023 7:03
Laskavý dárce
600 Kč  •  23. 1. 2023 6:49
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  23. 1. 2023 0:01
Michal
1 000 Kč  •  22. 1. 2023 23:48
Přeju Vám hodně síly a dobrých lidí okolo Vás.
DobroDárce
600 Kč  •  22. 1. 2023 23:23
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  22. 1. 2023 22:20
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  22. 1. 2023 18:45

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Markéta
1 000 Kč  •  24. 1. 2023 20:32
Klobouk dolů před Vámi! Přeji Vám i chlupáčům ať užíváte společné chvíle. Držte se!
Lubomír
500 Kč  •  23. 1. 2023 11:49
Přeji brzké uzdravení.
Lubomír
600 Kč  •  23. 1. 2023 11:46
Ať se daří veverkám.
Michal
1 000 Kč  •  22. 1. 2023 23:48
Přeju Vám hodně síly a dobrých lidí okolo Vás.
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  27. 1. 2023 22:18
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  26. 1. 2023 9:38
Milý dárce
600 Kč  •  25. 1. 2023 22:05
Velkorysý dárce
3 000 Kč  •  25. 1. 2023 21:10

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám