Sbírka ukončena:

Pomoc pro koně Woodyho

Vybráno 0 Kč 16 505 Kč
50 000 Kč
 -
44 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
22 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro koně Woodyho

Vybráno 0 Kč 16 505 Kč
50 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lucie Niklová
Datum přidání
8. 1. 2023
Poslední aktualita

18. 1. 2023 17:46

Woodyho stav se lepší i díky vám.

Moc děkujeme za podporu. Woodyho stav se lepší, a máme velikou radost. Zitra podstoupí solnou terapii. 😍

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Prosíme o pomoc s financováním léčby našeho 4letého valáška QH, jménem Woody. Celou léčbu jsme až doteď hradili z úspor svých i celé rodiny. Ale výdaje za operace na klinice a veterinární kontroly ve stáji již přesáhly 150tisíc korun a na další léčbu již nemáme dostatek financí. 

Komu pomůžeme?

Woody onemocněl koncem léta. Pod levým okem se mu začala dělat boule, která i přes veškerou péči a léčbu našeho veterináře, nezměnila svůj objem ale naopak se stále zvětšovala. K tomu se na podzim přidala rýma a kašel, výtok z nozder a zánět v těle s vysokou horečkou.  Jelikož antibiotika nezabíraly a stav koně se zhoršil, museli jsme jej odvézt na kliniku pro koně v Heřmanově Městci. 

Zde podstoupil Woody operaci, při níž se chirurgicky čistili dýchací cesty koně a operaci oka. Bohužel vánoce strávil ne s rodinou, ale v nemocnici. Čištění dutin probíhalo téměř každý den jeho pobytu na klinice a po odeznění zánětu se přistoupilo k operaci boule pod okem. Boule byla úspěšně odoperována.

Woody je momentálně doma ve své stáji, kde se narodil. Rádi bychom, aby prožil plnohodnotný život v naší rodině. Čeká ho ještě další léčení rýmy a kašle, vyšetření dutin a podpůrná léčba. Jelikož má kůň oslabenou imunitu, je potřeba speciální režim a speciální krmeni včetně vitamínů. V nejbližší době bude potřeba absolvovat vyšetření dutin na klinice v Heřmanově Měštci.  Tato vyšetření jsou velmi nákladná, ale pro Woodyho zdravotní stav, nezbytná. Pokud můžete pomoci i malou částkou, budeme velmi vděční. Bohužel již na další léčbu nemáme finance. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Budeme moc rádi i za přispění malé částky. Všechny vybrané peníze půjdou na zaplacení léčby Woodyho. Konkrétně na další výjezd na kliniku v Heřmanově Městci, kde kůň podstoupí další vyšetření. A dále na zaplacení pravidelných veterinárních výloh. Woody má momentálně horečku a budou potřeba další léky a medikace. Všechny tyto náklady již bohužel nedokážeme platit. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

18. 1. 2023 17:46

Woodyho stav se lepší i díky vám.

Moc děkujeme za podporu. Woodyho stav se lepší, a máme velikou radost. Zitra podstoupí solnou terapii. 😍

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat